Hromadná nehoda na Plzeňsku. Šest zraněných, z toho dvě děti

Šest lidí, včetně dvou dětí, utrpělo dnes lehká zranění při hromadné nehodě několika osobních automobilů a motocyklu na silnici první třídy I/27 nedaleko Chlumčan na jižním Plzeňsku. ČTK o tom dnes informovala dnes ČTK Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje.

Autonehoda
doporučujeme

Od nehody na hlavním silničním tahu mezi Plzní a Klatovy odvezly sanitky do plzeňské fakultní nemocnice na Lochotíně pětatřicetiletého muže, dvaatřicetiletou ženu a dvě děti, všechny s lehkými zraněními. Do bývalé vojenské nemocnice v Plzni-Borech odvezli záchranáři ještě lehce zraněnou sedmatřicetiletou ženu a devětačtyřicetiletého muže, dodali záchranáři.

Podle policejní mluvčí Dagmar Jirouškové stála na silnici ve směru na Plzeň stala kolona čtyř aut a jeden motocykl. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že do nich zezadu narazil dvacetiletý řidič s dodávkou Renault, který se plně nevěnoval řízení. Auta v koloně pak do sebe postupně narazila.

Alkohol u řidičů vyloučily dechové zkoušky, při nehodě vznikla škoda za půl milionu korun. Kvůli nehodě byl načas omezen provoz na silnici, nyní je již plně obnoven.

Při nehodě dvou osobních aut nedaleko Ostrovačic na Brněnsku se dnes krátce po poledni zranili čtyři lidé, jedno dítě záchranáři převezli ke kontrolnímu vyšetření. ČTK to potvrdili mluvčí policistů a záchranářů.

"Jeden z řidičů jel v připojovacím pruhu a chtěl se zařadit do pruhu průběžného, přitom se ale střetl z vozidlem přijíždějícím zezadu," popsal mluvčí jihomoravských policistů Petr Zámečník.

Při nehodě se zranili čtyři dospělí. Jeden z nich, řidič vozu, který jel v připojovacím pruhu, byl zraněn těžce. "Naši operátoři vyslali na místo leteckou záchrannou službu, pozemní lékařskou posádku, dvě záchranářské posádky a také inspektora provozu. Zdravotníci ošetřili těžce zraněného muže, poté jej letecky transportovali na urgentní příjem FN Brno," uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.

Při nehodě se středně těžce zranila žena, kterou záchranka odvezla do Fakultní nemocnice Brno, další dva lidé utrpěli zranění lehká, po ošetření byli převezeni do Úrazové nemocnice v Brně.

Záchranáři se postarali také o dítě, které při ošetření na místě nemělo žádná zranění, pro jistotu jej ale odvezli k důkladnějšímu vyšetření do Dětské nemocnice v Brně.

Odstraňování následků nehody trvalo přes dvě hodiny, policisté po tu dobu řídili provoz kyvadlově. Před 15:00 už byla silnice plně průjezdná.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V chovu s ptačí chřipkou na Táborsku dnes usmrtili zbylá zvířata

23.01.2021 13:16 Aktualizováno V Dlouhé Lhotě na Táborsku bylo dnes utraceno 17 ptáků z malochovu s potvrzenou ptačí chřipkou.…

Kolaudace velké části tunelu Blanka neplatí, rozhodl soud

22.01.2021 18:47 Aktualizováno Městský soud v Praze vyhověl žalobě spolku Holešovičky pro lidi a zrušil kolaudační souhlas pro…

Ze tragickou srážku vlaků u Perninku může podle inspekce strojvedoucí

21.01.2021 10:07 Drážní inspekce označila za příčinu loňské srážky osobních vlaků u Perninku pochybení…

Paliva v Česku od minulého týdne zdražila, benzin je nad 28 Kč/l

21.01.2021 07:38 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zdražily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama