Lidem už zřejmě dochází trpělivost a možné znovuzavedení povinného nošení roušek nevítají zrovna s nadšením. Například ředitel Dopravního podniku Českých Budějovic (DP ČB) Slavoj Dolejš neváhal sáhnout i po vulgárních výrazech na svém facebookovém profilu.
„S**u na nošení roušek. Z****ená vládo, já nejsem ovce. Roušku nosit nebudu!“ napsal Dolejš na facebooku. Status byl na jeho profilu publikován v noci ze středy na čtvrtek. "Je to adekvátní reakce naštvaného občana. Vyjádřil jsem se na svém osobním profilu, nikoli jako ředitel dopravního podniku,“ vysvětlil webu idnes.cz.
Ředitel DP ČB dodal, že roušky nosit nebude, ale že zároveň ví, že cestující v českobudějovické MHD je v souladu s vládním nařízení budou muset počínaje prvním zářím znovu nasadit. "Myslím, že je to absolutní nesmysl a všechny nás to poškozuje. Žijeme v totalitním státu,“ podotkl.
Pár minut po zkontaktování redaktorem pak Dolejš na svém profilu doplnil toto: "Vážení přátelé, na svém FB účtu se vyjadřuji jako Slavoj Dolejš. Jakékoliv mé vyjádření nebo sdílení příspěvků tak vnímejte. Pokud to někomu vadí, ať si mě vyškrtne z přátel. Nikoho k ničemu nenabádám. Nikoho k ničemu nenutím. Jak se kdo bude chovat, je pouze jeho věc."
Náměstek primátora Českých Budějovic Viktor Lavička (ANO), pod nějž dopravní podnik spadá, se k věci zatím nevyjádřil. "Sociální sítě příliš nesleduji, takže teď nevím, co na to říct. Nejdříve si promluvím s panem ředitelem,“ řekl.
Podle jiného náměstka Juraje Thomy (Občané pro Budějovice) nemusel Dolejš sáhnout po vulgárních výrazech a mohl své pocity vyjádřit rozumněji. Sám se nechal slyšet, že mu nová a aktuální opatření v souvislosti s covidem-19 přijdou absurdní.
Slavoj Dolejš stojí v čele DP ČB od června 2015, ale samotnou společnost de facto řídil už v roce 2013. Manažerské funkce ve firmě zastával od roku 2011. Podnik je stoprocentně vlastněn městem a je pověřen obsluhou území s téměř 120 tisíci obyvateli. Zaměstnáno je v němž přes 400 lidí, z nichž celkem dvě stovky tvoří řidiči.
Slavoj Dolejš , Roušky a respirátory , české budějovice , doprava , mhd , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Ajatolláh Alí Chameneí je po smrti
včera
TOI: Íránské revoluční gardy zřejmě zablokovaly jednu z nejdůležitějších námořních cest světa, Hormuzský průliv
Aktualizováno včera
Chameneí je po smrti, tvrdí izraelské úřady
včera
Útok na Írán byl největší leteckou operací v historii Izraele. Mrtvých jsou stovky
včera
Izraelské letectvo zahájilo další nálety na Írán. Exploze zní v Teheránu i u jaderné elektrárny
Aktualizováno včera
Írán zahájil novou vlnu raketových útoků po celém Blízkém východě. Zasáhl luxusní hotel v Dubaji
včera
Trump: Zaútočili jsme, protože Írán vyvíjí rakety schopné zasáhnout USA. Podle rozvědky to není pravda, tvrdí CNN
včera
Válka na Blízkém východě: Íránský ministr i šéf revolučních gard jsou po smrti. Britská letadla jsou ve vzduchu, zasedne RB OSN
včera
Chameneí mohl být při útoku na Írán zabit, tvrdí Izrael. Teherán to popírá
včera
Na dívčí školu v Íránu měly dopadnout tři rakety. Mrtvých je přes 50, tvrdí Teherán
včera
Blízký východ je útoky „zděšen“. Není to naše válka, vzkazuje
včera
Cílem útoků USA a Izraele se stala Chameneího kancelář i prezidentský palác
včera
První reakce na útoky v Íránu: Blízký východ se ocitá na pokraji katastrofy, varuje svět
včera
Blízký východ v plamenech. Íránské rakety dopadají na Katar, Kuvajt, SAE i Bahrajn, Izrael zahájil nové nálety
včera
Pákistán vyhlásil Afghánistánu válku. Spustil rozsáhlou operaci Spravedlivý hněv
včera
Armáda se připravuje na rozsáhlou operaci v Íránu. Teherán odmítli šance na ukončení jaderných ambicí, prohlásil Trump
včera
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
včera
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
27. února 2026 21:56
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
27. února 2026 21:08
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
Americký prezident Donald Trump se v souvislosti s kritikou političek, které si dovolily mu oponovat během úterního projevu, pustil do slavného herce Roberta De Nira. Filmovou hvězdu označil za člověka s nízkým IQ.
Zdroj: Lucie Podzimková