Provoz na železnici mezi pražskou Uhříněvsí a Říčany po páteční srážce osobního vlaku a nákladního auta by mohl být kompletně obnoven příští pátek. Vyplývá to z předběžného odhadu na webu Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Podle její mluvčí Radky Pistoriusové se ale termín může změnit s ohledem na postup oprav. Vlaky místem nehody nyní projíždí po jedné koleji a mohou nabírat zpoždění.
"Musí se opravit koleje, trakční vedení, musí se udělat základ pro betonáž trakčního sloupu, který byl zdemolovaný, a další dva se musí opravit. Takže podle toho, jak to bude postupovat, budeme upřesňovat termín zprovoznění i druhé poškozené koleje," uvedla mluvčí a doplnila, že minimálně do čtvrtka bude pro auta uzavřen i přejezd v Uhříněvsi, kde se nehoda stala.
pic.twitter.com/hxtBmArmXo
— Policie ČR (@PolicieCZ) September 6, 2019
Osobní vlak s nákladním autem se srazil v pátek dopoledne. Podle Drážní inspekce stál kamion na trati mezi sklopenými závorami víc než dvě minuty před nehodou, výstražná světla i závory přitom fungovaly. Osm lidí se při srážce zranilo a vlak se zhruba 220 cestujícími vykolejil. Škoda na vlaku, trati i vozidle se zatím odhaduje na víc než 35 milionů korun.
Řidič nákladního vozu byl při nehodě rovněž zraněn, zkoušku na alkohol měl ale negativní. V okamžiku, kdy bude schopen výslechu, začne policie vyšetřovat okolnosti nehody.
Provoz na koridoru z Prahy do Českých Budějovic byl po nehodě zhruba deset hodin přerušen, po jedné koleji začaly vlaky mezi Uhříněvsí a Říčany jezdit v 19:25.
Související
Ve Francii havaroval vysokorychlostní vlak TGV. Po srážce s kamionem je mnoho zraněných
Ve Španělsku se srazily rychlovlaky převážející stovky lidí. Nejméně 39 mrtvých a sto zraněných
Nehody vlaků , Praha , železnice , Vlaky
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Babiš povede českou delegaci na summitu NATO, tvrdí Macinka
před 49 minutami
ANO by suverénně vyhrálo sněmovní volby. Motoristé nadále balancují na hraně
před 1 hodinou
Tropické počasí ukončí bouřky. První udeří už dnes, varoval ČHMÚ
před 2 hodinami
V Kongu se již potvrdilo přes 1200 případů eboly. Přibývá ale i uzdravených
před 3 hodinami
Írán může přestat existovat, varoval Trump po dalším porušení příměří
před 4 hodinami
Přelomový krok britského krále. Karel III. jako první odhalil daňové přiznání
před 5 hodinami
Noční teplotní rekord nepadl. Příští noc bude zřejmě ještě teplejší
včera
Operní pěvkyně Pecková přijala výzvu. Chce být senátorkou
včera
Dálniční známky se prodávají na nové doméně, upozornilo ministerstvo
včera
Zásilkovna od července zavádí novinku. Jde o podávání zásilek
včera
Obchody během svátků v červenci. Další řetězec odhalil, zda bude fungovat
včera
Česko hlásí nový absolutní teplotní rekord
včera
Čapek nebo Hrabal. Měli špatné vysvědčení, přesto se zapsali do dějin
včera
Školní podzimní prázdniny se mohou změnit. TOP 09 navrhuje fixních pět dnů
včera
Česko zná termín příštích voleb. Prezident Pavel ho stanovil na říjen
včera
Trumpova celní válka s Evropou ožívá. USA hrozí odvetou za danění Mety či Amazonu
včera
Vojtěch prosazuje omezení dostupnosti energetických nápojů
včera
Tropické počasí a maxima až 41 °C. Meteorologové opět varují před výhní
včera
Češi letí pomáhat do Venezuely. Hasiči vysílají specializovaný tým
včera
Drama kvůli dětem v rozpáleném autě. Hasiči museli rozbít okénko
Policisté se takových případů obávali a s ohledem na předpověď počasí před nimi varovali. Přesto v pátek vyjížděly záchranné složky v Praze k případu, kdy v autě navzdory obrovskému horku zůstaly dvě děti. Nezletilí nakonec skončili v péči přivolaných záchranářů.
Zdroj: Jan Hrabě