Praha - Penzijní připojištění se státním příspěvkem, takzvaný třetí pilíř penzijního systému, mělo na konci letošního prvního pololetí 4,44 milionu lidí. To je o 148.000 méně než na konci roku 2014.
Doplňkové penzijní spoření, které je od roku 2013 nahradilo, má 291.000 lidí, o 73.000 více než loni v prosinci. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí, které má ČTK k dispozici.
Objem vyplacených státních příspěvků na penzijní připojištění a doplňkové spoření činil letos 3,41 miliardy korun. Objem příspěvků účastníků v tomto období byl 16,2 miliardy Kč.
Průměrný měsíční příspěvek účastníka mírně stoupl proti konci roku 2014 o čtyři koruny na 583 Kč. Na konci roku bylo evidováno 1,36 milionu penzijních připojištění, na něž v jeho průběhu alespoň jednou přispěl zaměstnavatel.
Nevýznamně na 84.550 vzrostl podle údajů Asociace penzijních společností počet účastníků spoření v důchodových fondech druhého pilíře, jejichž existence bude podle vládního návrhu zákona ukončena k 1. lednu 2016. Vstup nových účastníků byl do nich zamezen ještě dříve.
Související
Jurečka chce, aby Pavel promluvil hnutí ANO do duše ohledně důchodů
Schillerová si neúspěch u Ústavního soudu vyložila po svém. Mluví o dobré zprávě
Aktuálně se děje
včera
Musk vydělává jen z Tesly miliardy. Jeho příjem převyšuje plat zaměstnanců 2,5milionkrát
včera
Kolaps zásobování, pokusy o sebevraždu. Námořníci na letadlové lodi zakotvené u Íránu tlak války nezvládají
včera
V muniční továrně nedaleko Říma došlo k masivnímu výbuchu
včera
Proč Trump zastírá fakta o Hormuzském průlivu? Nehodí se mu růst cen před volbami
včera
Dívali jste se na zatmění Slunce bez ochrany? Lékaři prozradili, jak poznáte, že máte poškozený zrak
včera
Japonsko se bouří proti návštěvě Putina na sporných Kurilských ostrovech
včera
OBRAZEM: Zatmění Slunce uchvátilo Čechy i Evropany, příští rok nás čeká znovu
včera
V přístavu v Rotterdamu došlo k výbuchu, nejméně jeden mrtvý
včera
Další vlna veder je tady. Extrémní počasí opět spaluje Evropu
včera
Co znamená podpis příkazu o vakcínách? Trump nemění očkování, ale důvěru v medicinský zázrak
včera
Babiš obešel Motoristy. Sucho začal řešit se svým bývalým ministrem
včera
Počasí beze srážek má důsledky. Nebezpečí požárů už se týká celého Česka
včera
Ruská armáda našla nový zdroj rekrutů. Studenti ze škol
včera
Rusko už nemůže válku ignorovat. Propad popularity Putina už reflektují i prokremelské průzkumy
včera
Počasí v Asii je tak extrémní, že se brambory doslova vaří v zemi
včera
Dejte nám 10 procent svých raket do Patriotů a zničíme všechny ruské balistické střely, vzkázal Zelenskyj USA
včera
Trump nebyl sám. Z Turecka s ním potají odletěl jediný ministr
včera
Víkendové počasí přinese změnu. Teploty opět poletí nahoru
12. srpna 2026 21:59
Páral nebude mít veřejný pohřeb. Rodina se chce rozloučit jinak
12. srpna 2026 21:02
Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu
Dostupnost tamoxifenu v České republice se výrazně zlepšuje. Díky intenzivní koordinaci Ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv s výrobci a distributory míří v těchto a následujících dnech do České republiky přes 10 000 balení tamoxifenu. Další dodávky jsou zajišťovány také pro podzimní období.
Zdroj: Jan Hrabě