Zemětřesení na rezortu zemědělství: Na scénu vstupuje hvězda TV Nova

Praha - Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) mění své podřízené, místo Kateřiny Böhmové na post vedoucí komunikace ministerstva nastoupí dlouholetá pracovnice Televize Nova Eva Chaloupková. Informaci Mediafaxu ve čtvrtek potvrdil mluvčí ministerstva Jan Žáček.

Böhmová skončí ve funkci v pátek, od pondělí 18. března už bude na jejím místě Chaloupková.

Bývalá šéfka komunikace pracovala na ministerstvu od listopadu 2011, předtím byla tiskovou mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu. Mezi roky 2007 a 2010 působila jako ředitelka tiskového odboru a tisková mluvčí na ministerstvu školství.

Böhmová je také známá jako profesionální tenistka (pod svým rodným jménem Skronská), kariéru sportovkyně ukončila v roce 1989. Její dcera Kateřina Klapková byla také tenistkou, proslavila ji její levačka.

Chaloupková pracovala skoro 20 let v Televizi Nova jako reportérka a moderátorka zpráv. Na ministerstvu zemědělství nastupuje z funkce vedoucí redakce pro obsah.

Související

Houby, ilustrační foto

Češi jako sběrači. Ministerstvo odhalilo, kolik hub či borůvek si lidé vzali domů

Každá česká domácnost, jejíž členové vyrážejí na sběr, si loni v průměru odnesla z lesa 6,2 kilogramu hub, 2,6 kilogramu borůvek a něco přes 1 kilogram malin. Houbařsky byl rok 2025 spíše podprůměrný. Vyplývá to z šetření Ministerstva zemědělství (MZe), který vyhodnotila Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity (ČZU).

Více souvisejících

Ministerstvo zemědělství Petr Bendl TV Nova

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

5. srpna 2026 21:12

Benjamin Netanjahu

Trumpův mírový plán pro Gazu kolabuje. Netanjahu jej nepodepsal

Mírový plán amerického prezidenta pro Gazu se ocitl v ohrožení poté, co izraelský premiér Benjamin Netanjahu veřejně odmítl navrhované podmínky odzbrojení hnutí Hamás. Zatímco šéf Bílého domu dříve tvrdil, že Izrael je s předběžnou dohodou spokojen, izraelská vláda dala jasně najevo, že finální text nepodepsala.

5. srpna 2026 19:55

5. srpna 2026 18:31

německá policie

Na německém letišti našli dron s výbušninou. Policie nasadila robota

Německá policie musela na letišti v Lipsku nasadit protibombového robota poté, co byl v zabezpečeném prostoru nákladní zóny objeven dron vybavený výbušným zařízením. Incident se odehrál v bezprostřední blízkosti ukrajinského nákladního letounu a vyžádal si dočasné přerušení provozu i odklonění několika letů.

5. srpna 2026 17:17

Počet mrtvých po ruském útoku stoupá. Ukrajině chybí interceptory

Rozsáhlý noční útok ruských bezpilotních letounů a balistických střel si v ukrajinském hlavním městě a jeho okolí vyžádal sedmnáct lidských životů. Další oběti na životech a desítky zraněných hlásí také regiony Charkiv a Doněck, přičemž celková bilance dosavadních střetů vzrostla na nejméně dvacet jedna mrtvých.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy