V pondělí se v pražské Fakultní nemocnici Bulovka odehrála tragická událost, při níž došlo k záměně pacientek a zdravá těhotná žena během rutinní kontroly omylem podstoupila potrat. Podle serveru CNN Prima News si pacientky nemocnice popletl personál.
Těhotná žena navštívila Bulovku kvůli běžné kontrole, zatímco druhé ženě měl lékař provést zákrok známý jako kyretáž, který se používá při léčbě nemocné dělohy nebo k ukončení těhotenství.
V nemocnici ale došlo k záměně pacientek a těhotná žena, která přišla na kontrolu, následně potratila.
"V pondělí 25. března došlo na naší Gynekologicko-porodnické klinice k nežádoucí události. Podle dosavadních zjištění došlo v důsledku závažného porušení a nedodržení interních předpisů ze strany dotčených zaměstnanců k zahájení operačního zákroku u nesprávně identifikované pacientky," uvedla pro server tisková mluvčí Bulovky Eva Stolejda Libigerová.
Zaměstnanci zodpovědní za tuto záměnu jsou momentálně mimo službu a nemocnice celou událost prověřuje. Pokud se ukáže, že došlo k porušení interních pravidel během probíhajícího šetření, budou podle mluvčí osoby zodpovědné za toto chování postaveny před osobní odpovědnost.
Související

Motol bude mít od příštího týdne nové vedení. Válek prozradil jméno nového šéfa

Spor mezi lékaři a Válkem se vyostřuje. Protestovat chtějí celé nemocnice
Aktuálně se děje
včera

Slovensko vyhrožuje, že zablokuje sankce EU proti Rusku
včera

Do Los Angeles dorazila národní garda. Hegseth hrozí nasazením námořní pěchoty
včera

Greta Thunbergová míří do Pásma Gazy. Loď zastavíme za každou cenu, varuje Izrael
včera

Dvořák ze STAN o bitcoinovém daru věděl, tvrdí ANO a ODS
včera

Rusové údajně poprvé pronikli do centrální části Ukrajiny
včera

Kanada jako člen EU? Odstartovala neobvyklá kampaň
včera

Trump chválí zásah Národní gardy v Los Angeles. Ta ale ve městě vůbec není
včera

Volby by vyhrálo ANO, koalice Spolu navzdory bitcoinové kauze posiluje
včera

Nečekaná dohra extrémního počasí: Hrozí ničivé dopady na celoplanetární úrovni, varují vědci
včera

Poplach v Rusku: Moskva po dronových úderech Ukrajiny uzavřela letiště
včera

Počasí: Do Česka dnes dorazí další silné bouřky
včera

Mír na Ukrajině je jen iluze. Podle zpravodajců na něj Putin nepřistoupí
včera

Rusko přišlo o víc, než jen bombardéry. Ukrajina zničila i ruskou představu o bezpečnosti
včera

Amerikou otřásají rozsáhlé protesty. Trump povolal tisíce příslušníků národní gardy
včera

Počasí bude příští týden letní, teploty překročí tropickou hranici
7. června 2025 22:15

Dva prvoligové týmy oznámily své nové trenéry. Boleslav bude trénovat Majer, Slovácko Kameník
7. června 2025 22:11

Češi zvládli další duel kvalifikace na MS, po Faerských ostrovech a Gibraltaru vyhráli nad Černou Horou
7. června 2025 21:57

Velký třesk byl největší explozí v celém vesmíru, která ale byla ta druhá? Vědci na to náhodou přišli
7. června 2025 20:46

Elon Musk smazal příspěvky týkající se konfliktu s prezidentem Trumpem
7. června 2025 19:33
Blažek pozastavil členství v ODS. Po bitcoinové kauze rezignoval i na vedení jihomoravské organizace
Ministr spravedlnosti v demisi Pavel Blažek pozastavil své členství v Občanské demokratické straně. Stalo se tak krátce poté, co kvůli narůstajícímu tlaku v souvislosti s takzvanou bitcoinovou kauzou podal demisi z ministerské funkce a zároveň se vzdal kandidatury v nadcházejících podzimních volbách. Původně měl být na čtvrtém místě jihomoravské kandidátky koalice Spolu. Kromě toho rezignoval také na funkci předsedy regionálního sdružení ODS v Jihomoravském kraji.
Zdroj: Libor Novák