Fiala a Válek zažehnali potíže ve zdravotnictví. Platy porostou až o 15 tisíc korun

Premiér Petr Fiala (ODS) a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) definitivně zažehnali potíže ve zdravotnictví kvůli výpovědím z přesčasů. Protest lékařů by měl být do pátku odvolán na základě dohody o růstu platů. Ty se v některých případech zvýší až o 15 tisíc korun.

O naplnění dohody mezi vládou a lékaři informoval nejprve premiér Petr Fiala (ODS). Označil to za dobrou zprávu pro občany, protože zdravotní péče bude zajištěna ve stejné míře jako dosud. "Děkuji všem zúčastněným za rozumný přístup a spolupráci, zvláště panu ministru Válkovi, který jednání vedl. Jsem rád, že došlo k dohodě, ta je ku prospěchu všech," uvedl na sociální síti X. 

Lékaři dnes podle ministra Válka definitivně odsouhlasili model přerozdělení 9,8 miliard korun zdravotníkům a nezdravotnickému personálu v nemocnicích.

Lékaři po škole nově dostanou 5 tisíc, po zkoušce po kmeni 8 tisíc a po atestaci 15 tisíc korun navíc. Nelékařským zdravotníkům a nezdravotnickému personálu se zvednou odměny o pět procent. Finální znění dohody bude podepsáno do konce týdne, oznámil Válek. 

Lídr protestního hnutí lékařů Jan Přáda, viceprezident České lékařské komory, uvedl, že dohoda bude vypracována během následujících dní, tak aby mohla být v pátek podepsána. Lékaři, kteří vypověděli přesčasovou práci, následně odvolají protestní akci. 

Ředitel VZP Zdeněk Kabátek ozřejmil, že peníze se k zaměstnancům dostanou poté, co bude podepsán úhradový dodatek mezi pojišťovnou a nemocnicí. 

Související

Petr Fiala (ODS)

Fiala vnímá organizátory jako podporovatele Kremlu. Protest nic nevyřeší, řekl

Premiér Petr Fiala (ODS) vnímá organizátory pondělní akce v Praze jako lidi, kteří se netají podporou Kremlu. Protest podle něj žádná řešení skutečných problémů českých farmářů nepřinese. Do hlavního města dnes dorazily stovky traktorů, zemědělci se shromáždili například před budovou ministerstva zemědělství. 

Více souvisejících

Petr Fiala (ODS) Vlastimil Válek (TOP 09) lékaři Zdravotnictví mzdy / platy

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy