Letiště Václava Havla Praha zažilo v pátek nouzové přistání. Letadlo mělo závadu na podvozku

V pátek večer došlo k nouzovému přistání letadla na Letišti Václava Havla v Praze kvůli nahlášeným problémům s tlakem v pneumatikách. Stroji se nakonec podařilo úspěšně dosednout, avšak doprovázela ho rozsáhlá bezpečnostní opatření, včetně účasti hasičů a záchranné služby.

Mělo jít o dopravní letadlo z Vietnamu do Prahy, které přepravovalo turisty z Vietnamu a že stroj hlásil „signalizaci špatného tlaku v pneumatikách“, potvrdila mluvčí letiště Klára Divíšková. Stroj přistál po 22. hodině.

Dle informací z portálu Flightradar24 se jednalo o letadlo typu A350 od španělské nízkonákladové společnosti World2fly, které přiletělo z vietnamské destinace Phu Quoc. Nad českým územím prolétlo kolem půl desáté večer.

Důvodem riskantního přistání měl být poškozený podvozek, přesněji šlo o prasklou pneumatiku.

Záchranáři byli vysláni na místo události. Krátce po deváté hodině večerní mluvčí pražských záchranářů, Jana Poštová, uvedla: "Zatím nemáme žádné potvrzené informace, ale jsme připraveni spolupracovat s ostatními složkami." O hodinu později potvrdila, že letadlo úspěšně přistálo. "Právě provádíme rychlou kontrolu pasažérů, ale žádný traumatologický plán nebyl zapotřebí," dodala.

Na sociální síti X později Pražská záchranná služba uvedla, že zásah na Letišti Václava Havla byl oficiálně ukončen a proběhl bez jakýchkoliv zdravotních komplikací. Z preventivních důvodů byly na místě nasazeny speciální jednotky, včetně Golema, Fenixe, inspektora, dvou jednotek RZP, posádky s lékařem a pohotovostního manažera. Záchranáři vyjádřili dík všem za úspěšnou spolupráci.

Letadlo obvykle může přistát s prasklou pneumatikou, ačkoli existují postupy a opatření pro bezpečné provedení takového přistání. Moderní letadla jsou navržena s redundancí a bezpečnostními mechanismy, které umožňují řadu nouzových situací, včetně problémů s pneumatikami. Některá letadla mají možnost přistání s jednou nebo více prasklými pneumatikami na jednom podvozku.

Související

Více souvisejících

Letiště Václava Havla Praha Praha letectví

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy