Lidl prodával vejce po 30 kusech za stovku. Regály byly po chvíli prázdné

Mnozí lidé sledují slevové akce tuzemských obchodních řetězců týden co týden, v době výrazného zdražování to platí dvojnásob. Lidl v tomto týdnu výrazně zlevnil vejce, regály se ovšem vyprázdnily velmi rychle. Stačilo k tomu pár desítek minut po pondělním zahájení otevírací doby. 

I vajec se pochopitelně dotklo zdražení během posledního roku. Podle statistických údajů vzrostla jejich cena během uplynulých měsíců o více než 30 procent, podobný nárůst mohou lidé pozorovat například u mléka.

Lidl v akčním letáku platném od pondělí 7. listopadu inzeroval v nabídce 30 kusů čerstvých vajec z českých chovů za 99,90 Kč. Zákazníci na tuto výhodnou cenu slyšeli a prodejny vzali útokem. V některých z nich se regály vyprázdnily po pár desítkách minut.  

Přinejmenším ve virtuální verzi letáku na webových stránkách obchodní řetězec naznačuje, že vejce za zvýhodněnou cenu již v nabídce nebudou. Může za to prý situace na trhu. 

"Vážení zákazníci, omlouváme se, kvůli neočekávané situaci na trhu s vejci byl artikl Čerstvá vejce 'M', 30 ks bohužel dodán pouze v omezené kapacitě. Děkujeme za pochopení," píše se v letáku. Lidé se tak musí poohlédnout jinde. 

Související

Vejce

Ceny českých producentů vajec jsou v rámci EU podprůměrné

Čeští producenti vajec měli o čtvrtinu nižší ceny než jejich polská konkurence, ukázala data Evropské komise. Oproti unijnímu průměru byly ceny nižší asi o pětinu. Podle drůbežářů je kolem 70 procent vajec dovážených do ČR ze sousedního Polska. 
Brambory, ilustrační fotografie.

Ve slevových akcích zlevnily brambory i vejce. Lidé si připlatí za mléčné výrobky či chléb

Brambory oproti červenci pořídíme zhruba o čtvrtinu levněji. Za 10 kusů vajec velikosti M zaplatíme v průměru 27 korun, což je o 6 korun méně než v létě a dokonce o 23 korun méně než na začátku roku. Připlatíme si naopak za mléčné výrobky, především bílý jogurt (49 %), máslo (24 %) nebo sýr eidam (11 %). Téměř o pětinu zdražil konzumní chléb nebo jablka. Průměrná sleva sledovaných položek v akčních letácích byla 31 %. Vyplývá to z listopadového srovnání cen 13 vybraných základních potravin v akčních letácích, který provedla Česká distribuční. 

Více souvisejících

Vejce Obchody slevy výprodeje

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy