Na Berounsku spadlo letadlo se starostou. Byl to srdcař, popsala hejtmanka Pecková

Úterní pád ultralightu v obci Tlustice na Berounsku, který si vyžádal dvě oběti, nepřežil starosta nedalekého Zaječova Vladimír Havlík. Na sociální síti o tom informovala středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN). 

Pecková uvedla, že při podobných mimořádných událostech vždy ve svodce hledá, zda někdo nepřišel o život. "Dnes ráno jsem doufala, že dva pasažéři v letadle přežijí. Bohužel jejich životy vyhasly," napsala v úterý na sociální síti X.

Hejtmanka následně oznámila, že jednou z obětí je starosta Zaječova Vladimír Havlík, jehož označila za srdcaře. "Ačkoliv jsme neměli vždy stejný názor, on vždy obhajoval řešení, o kterém byl přesvědčen, že je nejlepší pro Zaječov," podotkla s tím, že byl také dlouhá léta členem Komise pro spolupráci s městy a obcemi Středočeského kraje.

O letecké nehodě informovali středočeští hasiči v úterý před půl jedenáctou na sociální síti X. Tam také zveřejnili fotografii, ze které je patrné, že letoun spadl na zahradu rodinného domu.

"Dvě osoby jsme museli z letadla vyprostit. Jejich zranění byla natolik vážná, ze jim na místě podlehly," uvedli hasiči s tím, že zásah probíhal u obce Tlustice, která leží asi dva kilometry na severozápad od Hořovic. 

Na místě bylo zahájeno vyšetřování incidentu, do kterého se mají zapojit také inspektoři z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Související

Záběr zachycující zřícení letounu Il-76.

Tvrdíte, že na palubě letadla byli Ukrajinci? Tak nám je vydejte, vyzval Kyjev Moskvu. Rusko odmítá

Ukrajina opakovaně vyzvala Rusko, aby vydalo těla ukrajinských válečných zajatců, kteří podle tvrzení ruských úřadů zahynuli 24. ledna při havárii ruského vojenského letadla. Prohlásil to podle agentury Interfax představitel hlavní správy ukrajinské vojenské rozvědky Andrij Jusov. Rusko ale s vydáním těl nesouhlasí a podle médií tvrdí, že žádnou žádost nedostalo.

Více souvisejících

Letecké nehody Středočeský kraj Petra Pecková (STAN)

Aktuálně se děje

před 26 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 4 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 13 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy