Na dně Macochy zemřela žena s dětmi. Místní podobnou tragédii nepamatují

Českem v pátek otřásla sebevražda ženy, která i se dvěma dětmi skočila do Macochy. Nikdo nepřežil. Známou propast v Moravském krasu vyhledávají sebevrahové stále častěji, případ z minulého týdne ale považují místní za mimořádně tragickou událost. 

Na smutnou událost v pátek odpoledne upozornil server novinky.cz. "Policie totožnost obětí zná, okolnosti tragédie vyšetřujeme," sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb. Web iDnes.cz následně uvedl, že oběťmi jsou asi třicetiletá žena a její dvě děti ve věku dva a čtyři roky. Podle deníku Blesk skočila matka z volně přístupného Horního můstku. 

Jak informovala televize CNN Prima News, tragédii se snažil zabránit číšník z blízké restaurace, který se na ženu obrátil se zoufalou výzvou. "Paní, nedělejte to!" zakřičel krátce předtím, než se žena rozhodla skoncovat se životem. 

Propast v posledních letech sebevrahy přitahuje, prakticky každý rok jich je několik. Smrt dětí ale místními otřásla. "V Moravském krasu jsem zaměstnán 25 let a takovouhle strašně tragickou událost, bohužel, si nepamatuje nikdo z nás," řekl zmíněné stanici strojník místní lanové dráhy.

Macocha je více než 138,5 metru hluboká a je největší propastí svého druhu v Česku i ve střední Evropě. Na okraji jsou dva vyhlídkové můstky. První je umístěn v nejvyšším bodě, z druhého je velmi dobře vidět na dno. 

Propast dostala jméno podle pověsti ze 17. století a vznikla zřícením stropu velké jeskyně, proto její dno částečně pokrývá suť. Dnem propasti protéká říčka Punkva, která napájí dvě jezírka. Horní je hluboké přibližně 13 metrů a je vidět shora, dolní je ukryto mezi skalami, takže není shora vidět. Jeho hloubka přesahuje 49 metrů.

Související

Propast Macocha je nejznámější propast v oblasti Moravského krasu a součást komplexu Punkevních jeskyní. Hloubka suché části propasti je 138,4 m, na jejím dně se nachází Horní a Dolní macošské jezírko.

Do Macochy skočila žena s dětmi. Nikdo nepřežil

Tragickým úmrtím dvou dětí se v závěru školního roku zabývají jihomoravští policisté. K rodinné tragédii došlo v Moravském krasu, žena skočila s oběma dětmi do propasti Macocha. Všichni tři jsou po smrti. 

Více souvisejících

Macocha sebevražda Policie ČR Moravský kras

Aktuálně se děje

před 31 minutami

Donald Tusk

Polsko chce na obranu před Ruskem jaderné zbraně

Polsko chce získat přístup k jaderným zbraním a zároveň zajistit, aby každý muž v zemi prošel vojenským výcvikem. Cílem je vytvořit armádu o síle 500 000 vojáků, která by mohla čelit ruské hrozbě. O plánech na masivní posílení obrany informoval premiér Donald Tusk v pátek před polským parlamentem.

před 1 hodinou

včera

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj a Donald Trump (21. února 2025).

Američané si utahují z Trumpa. Komici zpracovali roztržku v Oválné pracovně

Populární komediální show Saturday Night Live (SNL) si v satirickém videu vzala na mušku nedávné setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským v Bílém domě. Skeč se zaměřuje na Trumpovy kontroverzní postoje vůči Ukrajině, jeho obdiv k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi i jeho chaotický styl řízení administrativy.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Trump plánuje uvalit na Rusko rozsáhlé sankce a cla

Americký prezident Donald Trump oznámil, že zvažuje rozsáhlé sankce a cla vůči Rusku, aby vyvinul tlak na Moskvu a přiměl ji k jednáním o příměří a urovnání války na Ukrajině. Ve svém pátečním příspěvku na sociální síti Truth Social Trump poprvé od nástupu do úřadu veřejně naznačil tvrdší přístup vůči Kremlu, který dosud čelil jen minimálnímu tlaku ze strany jeho administrativy.

včera

Zuzana Zavadilová

Evropa silné Německo potřebuje, ale motor se zadrhl. AfD může jít do příštích voleb s ambicí vyhrát, říká analytička Zavadilová

Analytička Zuzana Zavadilová z Asociace pro mezinárodní otázky v rozhovoru pro EuroZprávy.cz vysvětlila komplikovanou povolební situaci v Německu, budoucnost evropské bezpečnosti a také možnost vzniku francouzsko-britského jaderného deštníku nad Evropou. „Jako největší a nejbohatší národ Evropy bylo Německo vždy vnímáno jako klíčový lídr Evropské unie. V době kancléřství Olafa Scholze byla ale země ochromena spory uvnitř koalice a nebyla přítomná v klíčových evropských debatách,“ říká.

včera

včera

včera

včera

Summit NATO 2024 ve Washingtonu

Může NATO přežít bez USA? I bez amerických vojáků má větší armádu, než se zdá

Evropa se ocitá v situaci, kdy už nemůže spoléhat na to, že Spojené státy budou nadále garantem bezpečnosti NATO, jak tomu bylo téměř osm desetiletí. Prezident Donald Trump otevřeně vyjadřuje nedůvěru vůči ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému, stále častěji naznačuje ochotu spolupracovat s Vladimirem Putinem a nyní dokonce zpochybňuje samotný princip obrany spojenců, pokud nebudou dostatečně přispívat do aliančního rozpočtu.

včera

Donald Trump

Trump pošlapal základní princip NATO: Nebudu je bránit, pokud nezaplatí

Prezident Donald Trump ve čtvrtek otevřeně zpochybnil klíčový princip Severoatlantické aliance, podle kterého útok na jednoho člena znamená útok na všechny a vyžaduje kolektivní odpověď. V rozhovoru s novináři během podpisu zákona v Oválné pracovně Trump naznačil, že by mohl přehodnotit závazky USA k alianci, pokud členské státy nesplní jeho opakované požadavky na vyšší výdaje na obranu.

včera

Návštěva prezidenta Volodymyra Zelenského v USA

Zelenskyj a Ergodan žádají po nočních útocích Ruska příměří ve vzduchu a na moři

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj reagoval na noční ruské útoky, kdy uvedl, že „první kroky k opravdovému míru musí zahrnovat donucení jediného zdroje této války, Ruska, zastavit útoky proti životu“. Zelenskyj rovněž znovu podpořil výzvu k omezenému příměří v oblastech vzduchu a moře, jak původně navrhl francouzský prezident Emmanuel Macron.

včera

Marco Rubio při jednání s ruskou delegací v Rijádu.

USA budou jednat o konci války s Kyjevem v Saúdské Arábii

Vysocí představitelé americké administrativy se příští týden setkají se svými ukrajinskými protějšky v Saúdské Arábii, aby zahájili jednání o možném příměří, které by mohlo ukončit válku s Ruskem. Schůzka by znamenala zásadní diplomatický posun poté, co minulý týden došlo k ostré výměně názorů mezi prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským v Oválné pracovně.

včera

Políček Spojeným státům: Spojenci s nimi nechtějí sdílet tajné informace, nevěří Trumpovi

Spojenecké zpravodajské služby, včetně členských států aliance „Pět očí“ a zpravodajských agentur Izraele a Saúdské Arábie, vážně zvažují omezení sdílení citlivých informací s Washingtonem. Důvodem jsou obavy z možné změny přístupu administrativy prezidenta Donalda Trumpa k Moskvě, informovala NBC News s odvoláním na pět zdrojů s přímou znalostí těchto jednání.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy