Nehoda na Strakonicku. Opilý řidič dostal cisternu na bok, zásah trval až do rána

Policisté a zejména hasiči se od pondělního večera museli zabývat nehodou cisterny u Střelských Hoštic na Strakonicku. Řídil ji opilý šofér, který skončil v rukou policie. Hasičský zásah trval až do úterního rána. 

K nehodě došlo na silnici I/22, havarovaná cisterna převážela 20 tun butanu. Zasahující hasiči ji nejprve zajistili, poté čekali na příjezd speciálních vyprošťovacích automobilů pro rozpojení a převrácení návěsu zpět na kola. 

Řidiči hrozí podle serveru novinky.cz obvinění z trestného činu obecného ohrožení. Nadýchal totiž přes jeden a půl promile alkoholu, proto byl na místě zadržen a převezen do cely. Navíc měl po cestě zavinit nehodu už na Horažďovicku. 

Likvidace následků nehody zabrala celou noc. Dorazil odborník přepravní firmy, která zároveň zajistila čerpací zařízení. Kolem druhé hodiny ráno byla silnice uzavřena a začalo vyprošťování cisterny za pomoci jeřábů. Vozidlo se na kolech opět ocitlo ve 4:10. Přečerpání butanu pak zabralo další tři hodiny, popsali hasiči na sociální síti X. 

Související

Více souvisejících

Dopravní nehody Hasiči

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

před 4 hodinami

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Dánský Notre-Dame: Ikonická budova Kodaně v plamenech, zhroucení věže lidem vyrazilo dech

Dánskou historickou budovu staré burzy v centru Kodaně zachvátil požár. Børsen ze 17. století je jednou z nejstarších budov města a podle serveru BBC zhroucení ikonické věže obyvatelům Dánska vyrazilo dech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy