Nehoda v Pelhřimově: Vlak na přejezdu se signalizací narazil do nákladního auta

Nehoda osobního vlaku a nákladního automobilu se ve čtvrtek ráno stala na železničním přejezdu v Pelhřimově na Vysočině. Událost se obešla bez zranění, vyšetřuje ji policie i Drážní inspekce. 

K nehodě došlo v ulici Za Náspem, obešla se bez zranění. Policie vyzvala cestující z vlaku, kteří z místa odešli, aby se přihlásili na lince 158. Shání i případné další svědky události. Příčinu a veškeré okolnosti události vyšetřuje, provedené dechové zkoušky vyloučily přítomnost alkoholu u řidiče i strojvedoucího. 

Šetření zahájila i Drážní inspekce, podle které havaroval osobní vlak na trase z Tábora do Jihlavy. Inkriminovaný železniční přejezd je zabezpečen světelnou signalizací a závorami. Výše škody byla předběžně odhadnuta na 2,7 milionu korun. 

Podle webu Českých drah došlo na místě k vykolejení soupravy, před obnovením provozu je třeba provést také kontrolu tratě. S dopravním omezením se počítá do dnešní 20. hodiny. 

Související

V Holešově se srazil osobní vlak s nákladním autem. (5.6.2023)

Řidič kamionu, který se srazil s vlakem u Holešova, nepůjde do vězení

Státní zástupkyně z okresního státního zastupitelství v Kroměříži podmíněně zastavila trestní stíhání řidiče nákladního vozu, do kterého loni v červnu narazil osobní vlak na přejezdu u Holešova na Kroměřížsku. Nehoda si vyžádala devět zraněných osob. Policie původně řidiče obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti. 

Více souvisejících

Nehody vlaků Vlaky České Dráhy Kraj Vysočina

Aktuálně se děje

před 35 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy