K další srážce osobního vlaku s automobilem během probíhajícího týdne došlo v sobotu odpoledne na Pardubicku. Při nehodě utrpěla zranění řidička automobilu, kterou zasahující záchranáři převezli do nemocnice.
O nehodě na nechráněném železničním přejezdu u Moravan informovala Policie ČR na twitteru. Řidička ročníku 1974 utrpěla zranění a byla převezena do nemocnice. Tři cestující z vlaku vyvázli ze srážky bez újmy na zdraví.
Vlakový provoz v úseku Moravany-Chrudim na trati mezi Borohrádkem a Chrudimí je zastaven, podle webu Českých drah se s omezením počítá do 15 hodin. Zavedena je náhradní autobusová doprava.
Příčina sobotní srážky je předmětem vyšetřování, provedené dechové zkoušky proběhly u obou řidičů negativně.
Na Pardubicku došlo ke srážce vlaku s autem už ve středu ve Starých Jesenčanech. Téhož dne se ve Stráži nad Nisou na Liberecku na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor srazil osobní vlak s nákladním vozidlem převážejícím bagr. Zraněno bylo 21 lidí, z toho devět středně těžce.
Související
Ve Francii havaroval vysokorychlostní vlak TGV. Po srážce s kamionem je mnoho zraněných
Ve Španělsku se srazily rychlovlaky převážející stovky lidí. Nejméně 39 mrtvých a sto zraněných
Nehody vlaků , Vlaky , Pardubický kraj
Aktuálně se děje
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
včera
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
včera
Evropští lídři chtějí na summitu G7 přesvědčit Trumpa k obnovení mírových rozhovorů mezi Ukrajinou a Ruskem
včera
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
včera
Neřeší Ukrajinu, Írán ani Trumpa. Státy EU se bouří proti Kallasové
včera
Americe se nelíbí, že ji Netanjahu neposlouchá. Prosazuje zájmy které se neshodují s USA, prohlásil Vance
včera
Írán oznámil uzavření Hormuzského průlivu. Útoky USA zlikvidovaly příměří, tvrdí
včera
Musk podnítil nepokoje v Belfastu. Odhalil slabinu sociálních sítí
včera
Rok od tragického zřícení letu AI171: Jediný přeživší se dodnes potýká s problémy. Stále neví, proč letadlo spadlo
včera
Spojené státy a dalších 20 zemí včetně Česka varují před útoky Íránu v Evropě
včera
Policie v Severním Irsku nasadila proti demonstrantům vodní děla
včera
Mašínová si zachovala pevný charakter, ocenil prezident Pavel
včera
Útoky slibované Trumpem přišly. Írán tvrdí, že opět uzavřel Hormuzský průliv
včera
K dešti se přidají bouřky, vyplývá z předpovědi počasí na dnešek
10. června 2026 21:57
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
10. června 2026 21:09
Malou propustili z nemocnice. Zítra už by měla opět šéfovat poslancům ANO
10. června 2026 20:20
Smutné pražské výročí. Jak hlavní město zničil nejničivější požár v jeho dějinách
Přesně před 485 lety, druhého červnového dne roku 1541, zachvátil Prahu požár, který se do dějin zapsal jako ten nejničivější na území hlavního města. Tato katastrofa výrazně ovlivnila další vývoj Prahy a místních obyvatel. Paradoxně díky ní se původně středověké město rychleji proměnilo v renesanční, a tedy moderní, centrum.
Zdroj: Lucie Žáková