OBRAZEM: Macron v Praze uctil Palacha i oběti prosincové střelby na FF UK

Náplní úterní návštěvy francouzského prezidenta Emmanuela Macrona nebyla jen politická jednání. Po prvním z nich se jeden z nejvýraznějších státníků současnosti odebral s českým protějškem Petrem Pavlem k pamětní desce Jana Palacha na budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Fotoreportéři serveru EuroZprávy.cz byli u toho. 

Macron a Pavel společně uctili památku Jana Palacha i čtrnácti obětí tragické prosincové střelby v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Pietního aktu se zúčastnily také rektorka univerzity Milena Králíčková a děkanka fakulty Eva Lehečková. 

Na místo dorazilo také několik protestujících, kteří v souvislosti s probíhajícím konfliktem v Pásmu Gazy vyjádřili podporu Palestině. Demonstranti si přinesli transparenty, jejichž prostřednictvím žádali například zastavení podpory Izraele.

Macron dorazil na pietní akt z Pražského hradu, kde předtím jednal se svým protějškem Pavlem. Tématem rozhovoru byla například česká iniciativa na zajištění další dělostřelecké munice pro ukrajinskou armádu. Francouzský prezident se následně odebral do Strakovy akademie, kde se setkal s premiérem Petrem Fialou (ODS).

návštěva E. Macrona v Praze (5.3.2024) Emmanuel Macron Petr Pavel

Aktuálně se děje

před 16 minutami

před 27 minutami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 1 hodinou

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

včera

včera

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy