OBRAZEM: Nehoda vlaků v České Třebové. Po srážce jsou poškozeny vagony i lokomotiva, škody jdou do stamilionů

Na nádraží v České Třebové se dnes srazily dva nákladní vlaky. Nehoda se obešla bez obětí, jeden člověk utrpěl zranění. Informovali o tom hasiči Pardubického kraje na sociálních sítích. Podle Drážní inspekce vznikla škoda za zhruba 150 milionů korun.

"Dnes v 5:53 byla na tísňovou linku oznámena srážka dvou nákladních vlaků za stanicí Česká Třebová. Dle prvotních informací o počtu zraněných se mělo jednat o 2 osoby," uvedli hasiči s tím, že nakonec byla zraněna jedna osoba.

Na místo vyrazila profesionální jednotka z Ústí nad Orlicí a jednotka Správy železnic z České Třebové. "Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná skutečně o střet 2 nákladních vlaků v depu,"  doplnili hasiči.

Zraněnou osobu si do péče ihned po příjezdu převzala zdravotnická záchranná služba. Jelikož došlo ke středu vlaků mimo hlavní železniční trat, provoz vlaků nebyl nijak omezen.

Česká Třebová hraje klíčovou roli v historii a současnosti české železnice a je známa jako strategické železniční centrum, ať už jde o technickou infrastrukturu či významné železniční události.

Město ležící na spojnici mezi Prahou a Brnem je významným dopravním uzlem i domovem významného železničního depa a řady technických inovací. Hraje klíčovou roli v údržbě a servisu železničních vozidel a patří k největším v České republice.

Související

Více souvisejících

Nehody vlaků Pardubický kraj

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy