Lidé ve čtvrtek naposledy v tomto týdnu vyrazili do práce, zítra začíná čtyřdenní velikonoční volno. To je orámované dvěma státními svátky, při nichž jsou v Česku někdy ze zákona zavřené obchody. Dnes ale ještě není třeba s nákupem spěchat.
Bez problémů totiž nakoupíte i zítra, protože na Velký pátek se zákonné omezení otevírací doby nevztahuje. To samé platí pro víkendové volné dny. Problém nastane až v pondělí, kdy mohou mít otevřeno pouze menší prodejny a večerky.
Od roku 2016 totiž v Česku platí zákon o prodejní době v maloobchodě, jehož hlavním záměrem je úprava prodejní doby v maloobchodě tak, aby byl v prodejnách nad 200 metrů čtverečních stanoven zákaz prodeje ve vyjmenované svátky. Jedním ze svátků, na které se zákaz vztahuje, je Velikonoční pondělí.
Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Zároveň jsou obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara, které s náboženským svátkem souvisejí jen volně.
Související
Zákazníci jsou stále agresivnější. Známý obchodní řetězec chystá nová opatření
Obchody začínají upozorňovat, jak bude otevřeno o Velikonocích
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
před 1 hodinou
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
před 2 hodinami
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
před 3 hodinami
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
před 5 hodinami
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
před 6 hodinami
Kuba se kvůli ropné blokádě ocitá na hraně úplného kolapsu
před 6 hodinami
„Likvidace padouchů něco stojí.“ Hegseth odmítl upřesnit, kdy USA ukončí válku s Íránem
před 7 hodinami
Největší rezervy zemního plynu na světě. Gigantické ložisko South Pars je světový unikát
před 8 hodinami
Trump tvrdí, že o útocích na South Pars USA nevěděly. Pomáhaly je přitom zrealizovat, píše CNN
před 9 hodinami
BBC: Evropská unie se nepoučila. Zaspala a probudila se v další energetické krizi
před 10 hodinami
Válka s Íránem stojí USA astronomické částky
před 11 hodinami
Trump hrozí Íránu zničením největšího pole zemního plynu na světě
před 12 hodinami
Nepochopitelný útok, který ničí trhy. Babiš reaguje na izraelské údery
před 12 hodinami
Trump podlehl lobbistům, Írán nechystal 11. září ani Pearl Harbor, říká končící šéf protiteroristického oddělení
před 12 hodinami
Koubek zveřejnil svoji první nominaci. Na baráž s Irskem se Šulcem, Daridou i Klimentem
před 13 hodinami
Bude to nejlepší. Babiš vysvětlil, proč nechce Pavla na summitu NATO
před 13 hodinami
Trump svalil vinu na Izrael. Američané prý o útoku na ropné pole nevěděli
před 15 hodinami
Počasí v příštím týdnu ovlivní změna. Nastane po pondělku
včera
Sbormistr narazil u soudu. Předběžné opatření komplikuje televizní vysílání
včera
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Už dříve bylo známo, že v roce 2028 se po 12 letech uskuteční Světový pohár, hokejový turnaj s nejlepšími hokejisty světa organizovaný kanadsko-americkou NHL. Nyní přišli zástupci nejslavnější hokejové soutěže na světě s velice zajímavou informací pro české hokejové fanoušky. Kromě dvou kanadských měst Calgary a Edmontonu se očekávaný hokejový svátek uskuteční i v Praze. Rozhodnutí o tom padlo na zasedání generálních manažerů v Palm Beach na Floridě.
Zdroj: David Holub