Pavel Novotný obhájil post starosty pražských Řeporyjí

Zastupitelé pražských Řeporyjí v pondělí podruhé zvolili starostou městské části Pavla Novotného (ODS). Městská část o tom dnes ČTK informovala v tiskové zprávě. Koalici na řeporyjské radnici vytvořily ODS a TOP 09, v zastupitelstvu má těsnou většinu šesti hlasů z jedenácti. Řeporyje se nacházejí na jihozápadě metropole a mají asi 4700 obyvatel.

Prvním místostarostou se stal David Roznětinský (TOP 09) a druhou místostarostkou zastupitelé zvolili sestru starosty Lenku Fialovou (ODS).

Fialová není pro funkci uvolněná a nebude tak pobírat odměnu odpovídající plnému úvazku. Novotný byl zvolen zastupitelem počtvrté v řadě, jeho sestra podruhé. "Jsme prvními sourozenci v dějinách metropole, který jsou spolu ve vedení městské části," napsal Novotný na sociálních sítích.

Občanští demokraté získali v Řeporyjích 37,1 procenta hlasů a v 11členném zastupitelstvu mají pět mandátů, což je o jeden mandát více než druhé sdružení Nezávislí pro Řeporyje. TOP 09 získala jeden mandát a do zastupitelstva se dostal rovněž jeden zástupce z uskupení Občané za lepší Řeporyje.

V roce 2018 vyhrála volby ODS, která získala tři mandáty. Starostou se stal Novotný. Občanští demokraté se na spolupráci domluvili s koalicí Zelených a Pirátů, kteří získali rovněž tři mandáty. Stejný počet křesel v zastupitelstvu obsadilo SNK Řeporyje. Jednoho svého zástupce měly v zastupitelstvu KDU-ČSL a hnutí ANO. Koalice ODS, Zelených a Pirátů vládla v městské části do roku 2021, poté se rozpadla. Piráti se začátkem letošního roku neúspěšně pokusili starostu odvolat.

Bývalý moderátor, herec a novinář Novotný vešel z pozice starosty do veřejného povědomí například umístěním památníku věnovaného protisovětským vlasovcům, za což se stal terčem kritiky zejména ze strany Ruska, nebo svérázným řešením problematiky autovraků.

Městská část Praha - Řeporyje se nachází se na jihozápadním okraji Prahy. Skládá se z katastrálního území Řeporyje, Zadní Kopanina a částí katastru Stodůlky a Třebonice.

Související

Více souvisejících

Pavel Novotný

Aktuálně se děje

před 18 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy