Zlevňování pohonných hmot v Česku se v uplynulých sedmi dnech v podstatě zastavilo, jen nepatrně zlevnila nafta. V dalších dnech by se ceny paliv mohly snížit výrazněji, klesá totiž cena ropy.
Benzin se stejně jako v předchozím týdnu prodával za 38,85 Kč za litr. Nafta zlevnila o deset haléřů na 39,31 Kč za litr. Data přinesl ekonom Lukáš Kovanda, podle kterého bude zlevňování pohonných hmot v příštích sedmi dnech výraznější. Cena se může snížit až o 50 haléřů za litr.
Podle CCS činila průměrná říjnová cena pohonných hmot 40,30 Kč za litr, byla tak o 35 haléřů vyšší než v září. Paliva zdražila především v průběhu léta, kdy průměrná srpnová cena byla o více než tři koruny vyšší než ta červencová.
Cena tuny velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu nyní odpovídá úrovni 19 300 korun. Když tolik koncem července stála naposledy, prodávala se nafta za asi 33 korun za litr. Podle Kovandy tak stále existuje výrazný prostor pro postupné zlevnění nafty i benzinu až o několik korun.
Ropa Brent poprvé od července zlevnila pod 80 dolarů za barel kvůli slabším ekonomickým datům z Číny, přičemž obchodníci s ropou se obávají slabší poptávky. Opadají zároveň obavy z rozšíření války v Izraeli. Pokud by k němu přece jen došlo, ropa a paliva by zřejmě výrazně zdražily.
Související
Pohonné hmoty zdražují. Obrat v trendu se zatím nedá čekat
Benzin v posledních dnech zlevnil. Teď má spolu s naftou opět zdražovat
pohonné hmoty , Čerpací stanice , ropa
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Izraelské letectvo zničilo připravené íránské odpalovací zařízení balistických raket
před 2 hodinami
Hegseth: Írán se pokusil zavraždit Trumpa, íránský režim je vyřízený. Amerika vítězí rozhodně, ničivě a bez milosti
před 3 hodinami
Hegseth: Operace v Íránu je stále v počátcích. Začneme útočit silněji a hlouběji ve vnitrozemí
před 3 hodinami
Vražda dítěte na Lounsku. Policie přiznala, že zadržela příbuzného oběti
před 4 hodinami
Americká ponorka potopila íránskou válečnou loď. NATO sestřelilo raketu mířící do Turecka
před 4 hodinami
CIA vyzbrojuje Kurdy. Chce vyvolat povstání v Íránu, píše CNN
před 5 hodinami
Babiš si ve Sněmovně hrál na dispečera. Zkritizoval Ryanair, Hřiba poslal na psychiatrii
před 6 hodinami
V čele Íránu zřejmě stane syn ajatolláha Alího Chameneího. Přežil sobotní bombardování
před 7 hodinami
Zemřel legendární spisovatel Dan Simmons, autor kultovních děl Hyperion a Terror
před 8 hodinami
Kontrolujeme Hormuzský průliv, prohlásil Írán. USA to popírají
před 9 hodinami
Izrael vyhrožuje vraždou každému, kdo stane v čele Íránu. Bude okamžitým cílem, varuje
před 9 hodinami
Írán zasáhl americkou základnu v Kataru. Izrael útočí po celém Teheránu
před 11 hodinami
Počasí: Během dne se oteplí až na 17 stupňů, mrazy ale zatím zůstanou
včera
Francie posílá na Blízký východ letadlovou loď. Britské stíhačky začaly sestřelovat íránské drony
včera
Írán už nemá žádné námořnictvo, letectvo ani radary, prohlásil Trump
včera
Španělsko je příšerný spojenec, prohlásil Trump. Kvůli Íránu s ním přerušil všechny obchodní styky
včera
Trump nastínil nejhorší možný scénář pro Írán
včera
Izraelská armáda vyslala jednotky na území Libanonu
včera
Macinka si za zády Pavla listoval v Rudém právu. Někdo mi to dal, vysvětlil
Aktualizováno včera
Policie zasahuje na ministerstvu životního prostředí
V budově Ministerstva životního prostředí ve Vršovicích v Praze 10 aktuálně zasahují desítky policistů kvůli oznámení nálezu podezřelého balíčku doručeného poštou. Z objektu bylo evakuováno přibližně 400 osob.
Zdroj: Libor Novák