Desítky migrantů zajistili během uplynulých dvou dnů policisté ze Zlínského kraje. V pátek zastavili nákladní vozidlo, v němž cestovalo 42 cizinců. Už o den dříve to bylo v jiném případě 31 osob.
Policisté v pátek odpoledne zastavili nákladní automobil se zahraniční poznávací značkou na hraničním přechodě ve Starém Hrozenkově a nalezli v něm 42 cizinců. Byly mezi nimi i ženy a děti. Žádná z osob neměla doklad, který by ji opravňoval k pobytu v ČR, proto jim byl vstup do země odepřen.
"Se souhlasem státního zástupce byl na místě zadržen pětadvacetiletý řidič společně se stejně starým spolujezdcem pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice," uvedl policejní mluvčí Radomír Šiška.
Už ve čtvrtek večer byla na stejném místě zastavena dodávka se zahraniční policejní značkou, v jejímž zavazadlovém prostoru se tísnilo 31 migrantů. Také jim byl odepřen vstup do republiky.
"Jednadvacetiletý řidič a jeho stejně starý spolujezdec skončili v policejní cele pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což jim hrozí i několikaleté tresty odnětí svobody," sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.
Jen ve Zlínském kraji zajistili policisté od znovuzavedení hraničních kontrol téměř 120 migrantů a zadrželi deset převaděčů.
Související
Dánsko jako inspirace, jak řešit migraci. Model má přísný, ale účinný
Policie odhalila převaděče migrantů do Německa. Hrozí jim až osm let
migrace , Policie ČR , Zlínský kraj
Aktuálně se děje
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
včera
Počasí na některých místech potrápí řidiče, avizovali meteorologové
3. prosince 2025 21:58
Na Štědrý den půjde nakoupit i letos. Jeden z řetězců ale bude pokračovat v tradici
3. prosince 2025 21:07
Bývalý princ Andrew je bez dvou dalších poct. Ztrácí status rytíře
3. prosince 2025 19:54
Metro zastavila vážná nehoda. Mladá žena spadla pod soupravu
Vážný incident se v úterý stal na lince A pražského metra. Ve stanici Hradčanská spadla pod soupravu mladá žena, která utrpěla vážná zranění. Zřejmě šlo o pokus o sebevraždu. Událost ovlivnila provoz na zmíněné lince.
Zdroj: Jan Hrabě