Praha - Listopadovému měření oblíbenosti hejtmanů dominuje zástupce Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD). Druhé místo připadá čerstvě zvolené pražské primátorce Adrianě Krnáčové (nestr. za hnutí ANO 2011). Velmi těsně ji následuje jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD), který obsadil bronzovou příčku popularity. Výzkum provedl Phoenix research on-line ve dnech 1. listopadu až 30. listopadu na počtu 15.211 respondentů.
Za první trojicí se umístil pardubický hejtman Martin Netolický z řad ČSSD, následovaný hejtmanem kraje Vysočina Jiřím Běhounkem (nestr. za ČSSD). Na šestém místě skupinu uzavírá hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček KSČM).
Agentura Phoenix research on-line se kromě popularity zajímala také o druhý pohled na hejtmany, kterým je míra výhrad vůči jednotlivým zástupcům v čele krajů. V tomto aspektu obsadil přední příčku hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN), což je možno přičítat právě probíhající "kauze Kostel" a zároveň rekonstrukci liberecké "krajské vlády".
Druhým nejméně populárním hejtmanem se stal Josef Novotný, zástupce sociální demokracie v čele Karlovarského kraje. A to i přesto, že tento západočeský kraj vede už druhé období. Poškození jeho veřejného obrazu způsobily nekončící spory o ponechání funkcí hejtmana a poslance, které vygradovaly jeho plánovaným odchodem z pozice karlovarského hejtmana. Třetí místo výzkum veřejného mínění přisoudil Stanislavu Mišákovi, hejtmanovi Zlínského kraje. To může být spojeno s veřejnou kritikou počáteční pasivity vedení Zlínského kraje při řešení výbuchů ve vojenském skladě ve Vrběticích.
Průzkum byl proveden on-line metodikou ve dnech 1.9.2014 - 20.9.2014 na vzorku 15.207 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel České republiky ve věku od osmnácti let. Pro výběr vzorku byla použita kvótní metoda a validita dat byla zkontrolována triangulační metodou. Statistická chyba u uvedené skupiny se pohybuje v rozmezí +- 1,5 procenta.
Související
Stanjura se s hejtmany shodl, že by se měl změnit systém rozpočtového určení daní
Už to není krize, hrozí kolaps trhu. Stát by měl začít řešit energie, bijí na poplach kraje
Hejtmani , Adriana Krnáčová , Michal Hašek
Aktuálně se děje
včera
Opozice tepe vládu, Babiš se brání. Tvrdá kritika Česka z úst Merricka rezonuje politiky
včera
Izraelská armáda vydala rozsáhlý příkaz k evakuaci statisíců Libanonců
včera
Vládní poslanci vlepili políček spravedlnosti. Sněmovna nevydala Babiše ani Okamuru ke stíhání
včera
Babišova vláda má problém. Trumpův muž tvrdě zkritizoval Česko, stane se jednou z nejhorších zemí v NATO
včera
Ceny ropy na světových trzích dál prudce rostou. Zklidnění situace zatím nehrozí
včera
Íránské drony zaútočily v Ázerbájdžánu. Alijev slibuje odvetu, uvedl armádu do stavu nejvyšší pohotovosti
včera
ANO Babiše a Okamuru ke stíhání nevydá. Porušuje vlastní kodex, tepe koalici opozice
včera
NATO údery na Írán podporuje, prohlásil Rutte. Aktivaci článku 5 ale nezvažuje
včera
Válka mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem nabírá na obrátkách. Konflikt otevírá dveře čtvrté straně
včera
Brutální metoda zachraňující životy. Před sestřelením amerických F-15 se piloti katapultovali, hrozí jim doživotní problémy
včera
Proč válka v Íránu tlačí ceny ropy nahoru? Nehraje se o nedostatek, ale očekávání
včera
„Přestaňte fňukat.“ Opozice před hlasování o vydání tepe Babiše
včera
Nebojím se vás, ale vy se bojte mě, řekl Babiš. Požádal poslance, aby ho nevydávali ke stíhání
včera
Napětí z války v Íránu se přenáší na další země. Kurdové se bojí o svůj sud
včera
Sněmovna začala rozhodovat o vydání Babiše a Okamury ke stíhání
včera
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
včera
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
4. března 2026 21:58
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
4. března 2026 21:05
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
4. března 2026 20:09
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
Meteorologická zima je už několik dní minulostí. Pokud máte dojem, že byla chladná a bohatá na srážky, odborníci vás vyvedou z omylu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla nadprůměrně teplá a srážkově chudá.
Zdroj: Jan Hrabě