Monacký kníže v Praze vzpomínal na olympiádu, přišla řeč i na Ploce

Praha - Monacký kníže Albert II. (57) končí oficiální návštěvu Prahy, kde pobývá již od středy. Dnes se setkal s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD) a zavzpomínal na svou kariéru sportovce.

Albert II. se účastnil zimních olympijských her v Calgary v roce 1988, kde závodil jako člen monackého bobového týmu. Jako poslanec v dnešní Sněmovně působí bývalý skokan na lyžích Pavel Ploc (ČSSD), který na kanadské olympiádě vybojoval stříbrnou medaili na středním můstku.

"Já jsem na začátek splnil slib, který jsem dal Pavlu Plocovi, který s ním absolvoval olympijské hry v Calgary, tak jsem pozdravoval od Pavla Ploce," přiblížil Hamáček svou schůzku s Albertem II. Kníže podle něj Plocovi také poslal pozdravy a zavzpomínal na olympijské hry před 27 lety.

Šlechtic je známým milovníkem sportu. Při bobových soutěžích na zimních olympiádách nastoupil celkem pětkrát. Zúčastnil se také Rallye Paříž-Dakar a vlastní černý pás v judu. Za manželku má bývalou jihoafrickou plavkyni Charlene Wittstockovou.

Související

Max Verstappen

F1: Monackou deštivou "ruletu" vyhrál Verstappen před Alonsem a Oconem

Max Verstappen si po náročném závodě v dešti připsal cenné vítězství Velké ceny Monaka, což mu poskytlo náskok 39 bodů v celkovém hodnocení mistrovství světa. Fernando Alonso skončil na druhém místě s monopostem Aston Martin a cenného ódiového umístění si cení i Esteban Ocon, který získal třetí pozici pro Alpine. Lewis Hamilton a George Russell obsadili čtvrté a páté místo pro tým Mercedes.
Švýcarsko, ilustrační foto

Švýcarsko poruší neutralitu, uvalí sankce. Finsko poskytne Ukrajině zbraně

Švýcarsko přijme sankce proti ruským činitelům a firmám po vzoru postihů Evropské unie a zmrazí také jejich majetek, oznámila dnes švýcarská vláda. Alpská země v posledních dnech lavírovala mezi tradiční neutralitou a solidaritou se Západem a dnešní rozhodnutí je pro ni velice nezvyklé, poznamenávají média.

Více souvisejících

Monako Jan Hamáček Pavel Ploc

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy