Praha - Vedení hnutí ANO se bude zabývat nahrávkou, podle které místopředsedkyně hnutí Radmila Kleslová vyvíjela nátlak na dozorčí radu firmy ČEZ. Napsal to dnes server Neovlivní.cz, který nahrávku zveřejnil.
Předseda ANO Andrej Babiš ČTK potvrdil, že se za týden vedení ANO kvůli Kleslové sejde. Kleslová na nahrávce přesvědčuje členy rady, aby se nezabývali smlouvou o spolupráci její advokátní kanceláře s ČEZ.
Babiš označil vystupování starostky Prahy 10 Kleslové za nepřípustné a chce ho projednat na schůzi předsednictva ANO příští úterý. "Bude nejen o tom, ale také o působení našich zastupitelů v orgánech společností s majetkovou účastí státu, krajů, měst a obcí," řekl ČTK.
Na nahrávce Kleslová mluví s členem dozorčí rady ČEZ a bývalým náměstkem Babiše na ministerstvu financí Lukášem Wegenknechtem. Snaží se ho přesvědčit, že členové dozorčí rady by se její smlouvou se společností neměli zabývat, protože je to politicky nevhodné. Konkrétně jmenuje jednoho z členů rady Jiřího Tyce, který podle ní zveřejnil detaily smlouvy v médiích.
Sám Tyc serveru řekl, že Kleslová se pokoušela na něj vyvíjet nátlak.
Související
Motoristé a SPD se nebrání společnému prezidentskému kandidátovi
OBRAZEM: ANO pro Babiše či Havlíčka. Nejsilnější politický subjekt si volil vedení
hnutí ANO , Radmila Kleslová (ANO) , ČEZ
Aktuálně se děje
včera
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
včera
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
včera
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno včera
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
včera
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
včera
Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa
včera
Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance
včera
Pavel má nového spolupracovníka, působil v Černínském paláci
včera
Češi mají co vysvětlovat. Lotyši nechápou povolení pro Ficovu cestu do Moskvy
včera
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
včera
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
včera
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
včera
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
včera
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
včera
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
včera
Trump se rozhodl zasáhnout evropskou ekonomiku. Zvyšuje cla na dovoz aut z EU
včera
Předčasný letní víkend. Předpověď se nezměnila, očekává se slunečno a teplo
1. května 2026 21:57
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
1. května 2026 21:05
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
Koncem dubna se potvrdilo to, o čem se v tuzemském hokejovém prostředí spekulovalo už delší dobu. Novým trenérem hokejové Sparty se stává Patrik Augusta, bývalý úspěšný trenér hokejových reprezentantů do 20 let. Spolu s ním budou nový sparťanský realizační tým tvořit asistenti Ladislav Šmíd a Tomáš Netík. Brankáře pak nově bude mít na starosti Michal Neuvirth. Šestapadesátiletý Augusta má sparťany vést alespoň dva roky, neboť právě na tak dlouho dobu s pražským klubem podepsal smlouvu.
Zdroj: David Holub