Praha – Hradní mluvčí Jiří Ovčáček potvrdil, že Miloš Zeman se bude ve státní svátek 17. listopadu pohybovat na Albertově v době, kdy se na místě uskuteční akce Bloku proti islámu. Dodal ale, že se neočekává Zemanovo zapojení do demonstrace.
Blok proti Islámu pořádá 17. listopadu na Albertově demonstraci „na podporu názorů prezidenta republiky na imigraci a islám". Akce začíná ve 14: 00. Zeman by měl podle mluvčího na Albertov dorazit mezi 14:00 a 15:00.
Psali jsme: Kavárna panikaří, média šílí. Zeman zřejmě vystoupí na demonstraci Bloku proti islámuMinisterstvo vnitra ve zprávách o extremismu označuje Blok proti islámu jako konkurenci krajně pravicových hnutí, která s cílem získání volební podpory záměrně a účelově využívá informace, jež jsou často vytrženy z kontextu, zobecněny nebo špatně interpretovány.
Ovčáček v diskusním pořadu televize Prima nevyloučil, že prezident vystoupí před občany, kteří se na shromáždění sejdou. Podobně to podle něj udělal i před rokem. Hradní mluvčí však nepředpokládá, že by se hlava státu osobně demonstrovala. Neuvedl ani, jestli Zeman akci, které má v podtitulu jeho jméno, podporuje.
„Pokud se zde sejdou nějací občané a budou zde vyjadřovat svoje názory, tak to je jejich záležitost," uvedl Ovčáček. Kancelář prezidenta podle něj demonstraci nechystá. „Loni tam byli také občané, kteří přišli vyjádřit svůj názor, a pan prezident před nimi promluvil. Možná se ta situace bude opakovat," podotkl Ovčáček.
Před rokem Zemana stovky lidí na Albertově vypískaly. Transparenty dávali najevo svůj nesouhlas s prezidentovou náklonností k Rusku a alkoholu. Vyčítali mu také vulgární výroky pronesení v rozhlase. Ze shromážděného davu létaly předměty, včetně vajíček, a zaznívaly výzvy k odstoupení.
Související
Prezident Pavel reagoval na Zemanova slova o možné kandidatuře
Zeman prý koketuje s další prezidentskou kandidaturou
Aktuálně se děje
včera
Závod o dobytí vesmíru zpomaluje. Čína odložila misi zaměřenou na hledání vody na Měsíci
včera
Masivní požáry už zasáhly i USA. Z Nevady utíkají před plameny desetitisíce lidí
včera
Oceány jsou nejteplejší v historii. Dopady už brzy pocítí celý svět
včera
Vláda chystá rozsáhlou reformu odměňování státních zaměstnanců
včera
Největší řeka v EU vysychá. Politici nemají žádný plán, co s tím
včera
Zelenskyj požádal USA o střely do Patriotů. Pence přišel s jiným návrhem
včera
Ukrajina po náletech na Wildberries zahájila útoky na centra druhého největšího ruského prodejce
včera
Velká Británie zpřístupní Ukrajině utajované technologie k výrobě raket Storm Shadow
včera
Jednání mezi USA a Kanadou zkolabovala. Trump rozpoutal novou obchodní válku
včera
Očkování proti rakovině naráží na první problém. Od lidí, kteří mu vůbec nerozumí
včera
Zelenskyj: Rusko koncem roku zahájí novou vlnu mobilizace, povolá 300 000 vojáků
včera
USA vyhlásí "ekonomický den D". Írán čekají nejtvrdší sankce v historii
včera
Počasí v novém týdnu. Vrátí se tropy, víkend už bude zase chladnější
23. srpna 2026 21:51
U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce
23. srpna 2026 20:33
Nový kšeft vévodkyně Meghan. V Británii by mohla obnovit hereckou kariéru
23. srpna 2026 19:17
Začne druhé upisovací období Dluhopisu Republiky. Lidé mají dvě možnosti
23. srpna 2026 18:09
Fedorov nezměnil názor. Ukrajina se nesmí bát diskuze o volbách, řekl
23. srpna 2026 17:22
Byl to pokus o vraždu. Policie obvinila muže v případu z Karlovarska
23. srpna 2026 16:35
Skandál v Louvru. Před 115 lety byla ukradena Mona Lisa
23. srpna 2026 15:44
Trump na tom trvá. Hormuzský průliv znovu prohlásil za území USA
Americký prezident Donald Trump si nedá říct. Na sociálních sítích opět prohlásil Hormuzský průliv, který je jedním ze zásadních předmětů stále probíhajícího konfliktu mezi USA a Íránem, za americké území.
Zdroj: Lucie Podzimková