Horší než komunisti. Štěpánová brojí proti hnutí ANO, cituje Babišovu SMS

Praha - Herečka Bára Štěpánová přirovnává koncentraci moci Andreje Babiše a jeho hnutí ANO k tomu, co tu bylo za dob komunismu. Babišovo hnutí prý není demokratické, horší už je to jen v Severní Koreji. Herečka na videu také cituje SMS od Andreje Babiše, kterou ji poslal po její účasti v Show Jana Krause.

"Hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem je něco, co je pro mě najednou horší, nebo v tuto chvíli horší, než jsou současní komunisti u nás. Protože on má peníze," promlouvá herečka Bára Štěpánová ve videu, které zveřejnila facebooková stránka "Řekněte ANO ne", která je zaměřena proti Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. 

Herečka se domnívá, že největším nebezpečím ze strany Babiše je obrovská kumulace moci, kterou disponuje. Takto velké soustředění moci tu prý bylo pouze za komunismu. Štěpánová odmítá, že by měla strach, ale dodává, že ANO není demokratické uskupení, ale jde o hnutí, kde všichni kývou. "Možná ještě horší to je v Severní Koreji," ironicky komentuje fungování subjektu. 

Herečka se vyjádřila také k její účasti v Show Jana Krause, kde většina pozvaných hostů s nelibostí komentovala výkon prezidentského úřadu Milošem Zemanem. Štěpánové se nelíbí, že se mluvilo jenom o něm. "Zeman je ostuda naší země, ale on netvoří zákony (...), zákony tvoří vláda a zejména Andrej Babiš," míní. Herečka v pořadu řekla, že Českou republiku si nenecháme ukrást "ani tím pánem ze Slovenska,". Poté ji přišla SMS zpráva od Andreje Babiše. 

"Dobrý den paní Štěpánová, já jsem ten Slovák, co údajně chce něco ukrást. Žiju tady 25 let, mám českou ženu a děti a zaměstnávám 35 tisíc lidí a cítím se Čechem. Dnes slavíme vznik Československa, moc mě mrzí vaše vyjádření k mé osobě na Primě. Stála vedle vás paní Šiklová, mohla jste se jí například zeptat na mě, nebo Šimona Ornesta z TAP TAP a taky taky Krause nebo novináře Macháčka. Chápu, že jako podporovatelce ODS vám vadím, jsem jejich bývalý volič. Oni mě zplodili. Mám vás rád a koukám občas s rodinou na Ordinaci. Chtěl bych vás pozvat na oběd, nebo večeři nebo kafe, abych se vám představil. Sama víte, kolik lží se v médiích píše. Budu poctěn, když moje pozvání přijmete. S úctou Andrej Babiš," ocitovala Babišovu zprávu.

Štěpánová nabídku odmítla, Babiš je podle ní podvodník a "zločinec". Poté se stočila řeč na prezidenta Zemana. "On je opravdu ohavný," myslí si Štěpánová. Zemanovi se prý v obličeji zračí "všechen hnus, zloba a nenávist". Pokud by si lidé zvolili za prezidenta znovu Zemana a premiérem se stane Babiš, Štěpánová se prý bude chovat jako na konci osmdesátých let. 

Související

Více souvisejících

Bára Štěpánová Hnutí ANO Andrej Babiš Facebook

Aktuálně se děje

před 36 minutami

před 59 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Stadion Realu Madrid

Trnitá cesta k přestupu do Realu Madrid je u konce. Mbappé se podle médií upsal Bílému baletu

Několik posledních let se neustále spekulovalo o možném odchodu francouzského útočníka Kyliana Mbappého z Paris Saint Germain do Realu Madrid. Naposledy se o tom začalo zase mluvit minulý týden a nyní má být podle médií transfer prakticky domluven. Uskuteční se až po skončení právě probíhající sezóny 2023/24, kdy mu končí smlouva s aktuálním pařížským zaměstnavatelem a stane se tak volným hráčem.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

Alexej Navalnyj

Moskva vydala Navalného tělo. Není však jasné, jak bude vypadat pohřeb

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus. 

včera

Aktualizováno včera

včera

Petr Fiala

Fialova vláda získala štempl od agentury Fitch. Ke zlepšení výhledu stačilo jen málo

Agentura Fitch Ratings včera večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení, a to na stále podprůměrné úrovni v porovnání se střední hodnotou zadlužení zemí, jimž přisuzuje srovnatelný rating jako právě Česku. 

Aktualizováno včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

včera

včera

včera

Počasí: Meteorologové naznačili, kdy a jak ustane povodňová hrozba

Meteorologové v sobotu upřesnili platnou výstrahu před povodňovými jevy, nově se týká menší oblasti. Hladiny řek by navíc během víkendu měly klesnout pod úroveň prvního stupně povodňové aktivity. Varování před vydatnými srážkami už neplatí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy