Praha – Prezident Miloš Zeman už dříve oznámil, že před lednovými prezidentskými volbami nepovede žádnou kampaň. Proto se také na rozdíl od ostatních osmi kandidátů neúčastní žádných společných veřejných debat. Podle Pavla Fischera je ale na čase, aby se to změnilo. A podpořili jej v tom i další uchazeči o hrad.
Všichni kandidáti na prezidenta, kromě Miloše Zemana, se pravidelně scházejí k debatám s veřejností. Naposledy vystoupili v Brně. Na debatách často padají otázky týkající se Miloš Zemana, mnohým se proto nelíbí, že se těchto akcí nezúčastňuje.
„Já už mám jasno v jedné věci. Já bych chtěl vyzvat Miloše Zemana, aby se začal zúčastňovat nějaké formy veřejných debat. Je na čase, aby skládal účty z toho, co vykonal ve své funkci prezidenta i v těch předchozích funkcích,“ uvedl v debatě na brněnské právnické fakultě Fischer.
Poukazuje na to, že se jinak mluví „o něm a bez něj“. „Je na čase, aby přišel, a když nepřijde on sem, tak já přijdu za ním,“ uvedl kandidát, který za svoje slova sklidil potlesk publika.
„Možná by stačilo, aby přišel viceprezident Ovčáček, my se s tím spokojíme,“ doplnil ho expremiér Mirek Topolánek, který svými slovy přítomné rozesmál.
Fischerových slov se chytili i další kandidáti. Lékaře Marka Hilšera zajímalo, jestli je všechny Fischer vezme na Hrad za Zemanem s sebou. „Pánové, jak za ním půjdeme?“ padla další otázka. „Pěšky a na voze,“ má jasno Fischer.
„Myslíte že vás Miloš Zeman přijme? Když přijdete na koni, na voze nebo na kole?“ zeptala se Daniela Drtinová, která debatu moderovala. „Já jsem na Pražském hradě pracoval dlouho a znám i některé tajné vchody,“ odpověděl jí s úsměvem Fischer.
Že myslí svá slova vážně Fischer po debatě potvrdil i na sociálních sítích. „Je na čase, aby Miloš Zeman složil účty. Je na čase, aby přišel za námi, a když nepřijde on, přijdu já za ním. Také proto dnes na Hrad odesílám otevřený dopis s výzvou k osobnímu duelu. Její přesné znění zveřejním na svém facebookovém profilu a v médiích,“ dodal někdejší diplomat.
Související
Miloš Zeman i Pan Nikdo. Poslanci poslali na Hrad návrhy vyznamenání
Zeman popřál Orbánovi úspěch, protože brání evropské hodnoty
Miloš Zeman , Pavel Fischer , Mirek Topolánek , prezidentské volby 2018 , Marek Hilšer
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Počasí opět zvýšilo riziko požárů. Hrozí především na Moravě
před 45 minutami
Spojenci nám v Íránu nepomohli, stávající americká podpora NATO je absurdní, prohlásil Trump
před 1 hodinou
Bělorusko doporučilo svým občanům, aby necestovali do Ruska
před 2 hodinami
Po útoku na Kyjev už nejméně 30 mrtvých. Ukrajina poslala v odvetě rakety na Bělgorod
před 3 hodinami
Před sídlem OSN se zapálil muž držící tibetskou vlajku
před 3 hodinami
Teherán se chystá na obří akci pro miliony lidí, pohřeb Chameneího ale běžné Íránce nezajímá
před 5 hodinami
Počasí bude během prodlouženého červencového víkendu proměnlivé
včera
Zájem Čechů o předčasné důchody se vrací k normálu, naznačují data
včera
Podvodníci lákají na 240 tisíc korun. Vydávají se za nás, upozornila ČSSZ
včera
Evropané promluvili. Nechtějí se spoléhat na USA, pochybují ale, že se bez nich EU ubrání
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž přežil pod troskami 8 dní, počet obětí zemětřesení dál roste
včera
Desítky mrtvých a zraněných. Na dosud nejsilnější útok na Kyjev odpovíme, vzkázal Zelenskyj
včera
Rusko drony vypouštěnými ze stínové flotily už téměř dva roky špehuje jaderná zařízení v Evropě
včera
EU uvalí sankce na ruské výrobce, kteří se podíleli na ranním útoku na Kyjev
včera
Zoufalé Rusko se snaží vyhnout další mobilizaci. Posílá na frontu bojovat i ženy
včera
Írán varoval Trumpa před tvrdou odvetou, pokud zaútočí během pohřbu Chameneího
včera
Z maďarského velvyslanectví v Bruselu operovala špionážní síť, odhalilo vyšetřování
včera
Forex v roce 2026: Jak se orientovat na trhu, kde pravidla píší centrální banky a geopolitika
včera
Babiš zkritizoval Pavla: Nejmenoval Turka, teď si vykládá ústavu podle svého
včera
Další bizár ruské propagandy: Putina díky "vysoké míře milosrdenství" označují za Ježíše Krista
Šéfredaktorka ruské státní televize RT Margarita Simonjanová, která bývá kvůli svému agresivnímu vystupování v médiích přirovnávána k ministerským propagandistům minulého století, vyvolala rozruch neobvyklým přirovnáním.
Zdroj: Libor Novák