Praha - Lidé by už měli po dnešku z obecních vývěsek vědět, kde budou moci v lednu volit budoucího prezidenta republiky.
Starostové mají poslední termín na to, aby zveřejnili adresy volebních místností. Kdo bude chtít hlasovat mimo domovskou obec, může si už vyzvednout voličský průkaz.
O průkaz si mohou požádat ti, kteří budou o druhém lednovém víkendu na dovolené nebo vyrazí hory. S průkazem bude možné hlasovat v kterékoli ze zhruba 15.000 volebních místností v ČR i v zahraničí. O průkaz pro první volební kolo lze požádat na radnici či obecním úřadu písemně do 5. ledna, osobně nejpozději do 10. ledna.
Voličský průkaz opravňuje k účasti na hlasování v kterékoli české volební místnosti. Volič průkaz odevzdává volební komisi, což zabrání možnosti dvojího hlasování. Lidé starší 18 let jsou totiž vedeni ve voličských seznamech podle místa bydliště. Do těchto seznamů se týden před volbami dostanou i ti, kteří jsou v příslušném městě v nemocnici, sanatoriu či domově důchodců, případně ve věznici. Zkontrolovat své zapsání do voličského seznamu by si měli ti, kdo se během léta přestěhovali.
Aktualizováno před 8 hodinami
OBRAZEM: Ruce pryč od médií. Tisíce lidí v Praze protestovaly proti zestátnění ČT a ČRo
Související
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
CVVM: Lidé se hlásí spíše k pravici než levici. Velkou roli hraje životní situace
češi , volby , prezidentské volby 2018
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Hasiči v Českém Švýcarsku splnili cíl a odvolávají vrtulníky. Zásah pokračuje
před 1 hodinou
Trump pozastavil Projekt Svoboda. Blokáda i mírová jednání pokračují
před 2 hodinami
Smutná zpráva z Nepálu. Na Makalu zemřel český horolezec
před 3 hodinami
Počasí přinese do Česka další bouřky
Aktualizováno před 8 hodinami
OBRAZEM: Ruce pryč od médií. Tisíce lidí v Praze protestovaly proti zestátnění ČT a ČRo
včera
Den před příměřím byl na Ukrajině krvavý. Kyjev hlásí 17 mrtvých, armáda útočila v ruském vnitrozemí
včera
CNN: Trump se stal historicky nejméně populárním prezidentem USA
včera
WHO: Na palubě lodi MV Hondius mohlo dojít k vzácnému přenosu hantaviru z člověka na člověka
včera
V Moskvě budou čekat Putin a Lukašenko. Fico stále plánuje cestu do Ruska
včera
Došlo na slova vědců. Zesláblý keporkak Timmy zřejmě uhynul
včera
Hegseth: Cesta Hormuzským průlivem je volná. Írán se ztrapnil a uchýlil k mezinárodnímu vydírání
včera
Další nakažení hantavirem na MV Hondius. Přístav výletní lodi zakázal zakotvit, cestující na břeh nesmí
včera
Oznámení nových Trumpových cel zahýbalo Evropou. Od lídrů přišla rázná reakce
včera
Vypíná internet, zavádí příměří. Jak se Rusko chystá na oslavy Dne vítězství?
včera
Projekt Svoboda očima expertů: Pochybují, že USA mají dostatek kapacit
včera
Nebezpečné počasí v Česku. Kromě požárů hrozí i bouřky, mohou být silné
včera
Rusko zřejmě kvůli oslavám Dne vítězství vypnulo v Moskvě a Petrohradu internet
včera
Ještě jsme ani nezačali, varuje Írán USA. Trump hrozí vymazáním z povrchu zemského
včera
Krátkodobé příměří na Ukrajině. Po Putinovi rozhodl i Zelenskyj
včera
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Trump zmínil palbu na lodě, Írán reaguje
Americký prezident Donald Trump tvrdí, že lodě v Hormuzském průlivu se opět dostaly pod íránskou palbu. Poškozena měla být loď plující pod vlajkou Jižní Koreji. Teherán zároveň obvinil Spojené státy americké z porušení platného příměří.
Zdroj: Lucie Podzimková