Praha – Textař, producent a prezidentský kandidát Michal Horáček podal trestní oznámení pro trestný čin pomluvy na komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Důvodem jsou Ondráčkova slova pro EuroZprávy.cz o tom, že Horáček spolupracoval s StB.
Ondráček v rozhovoru pro EuroZprávy.cz reagoval na kampaň, kterou proti němu vedl Horáček s cílem zabránit zvolení komunisty do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů.
„Horáček je podle dostupných informací bývalý vekslák a spolupracovník StB s krycím jménem Sázkař. Takový člověk je mi ukradený. Jeho výlevy moudrostí nevyhledávám, ale dostávají se ke mně a pak na některé reaguji,“ uvedl poslanec KSČM.
Právě tato slova vedla Horáčka k tomu, že na komunistu podal trestní oznámení, informoval prezidentský kandidát. Ony dostupné informace, na které se poslanec Ondráček odvolává, pocházejí podle mluvčího Horáčka Jiřího Táborského přímo z webu prezidentského kandidáta, který z vlastní iniciativy zveřejnil spis, který na něj StB vedla, a také negativní lustrační osvědčení.
Horáček uvádí, že Ondráčkovi musí být z těchto materiálů známo, že nebyl členem KSČ, že nebyl politicky aktivní a že spolupráci s StB odmítl. Žádá proto omluvu.
„Považuji za absurdní, že se v dnešní době, tedy 28 let poté, co jsem se aktivně podílel na sametové revoluci, musím soudně dožadovat omluvy od člověka, který byl v předrevolučním období členem pohotovostního pluku a mlátil demonstranty obuškem,“ uvedl Horáček ve vyjádření, které má server EuroZprávy.cz k dispozici.
Ondráček dnes serveru EuroZprávy.cz vzkázal, že na podání trestního oznámení reagovat nechce. „Nemíním dělat panu Horáčkovi předvolební kampaň," řekl.
Komunista ve zmíněném rozhovoru mimo jiné také řekl: „Horáček je mi ukradený stejně jako řada jiných z pražské kavárny. Odborníci na komunikaci vám řeknou, že diskutovat s dutohlavem, a tím nemyslím zrovna pana Horáčka, ale obecně, nemá žádný smysl. Mohla by z toho být sice trapná mediální komedie, ale těch máme v našich sdělovacích prostředcích i tak už více než dost.“
Související
Horáček: Je důležité, že Pavel vítězí s výrazným odstupem
Prezidentská debata: Petra Pavla chválí neúspěšní Zemanovi protivníci, Horáčka udivil
Michal Horáček , Zdeněk Ondráček , trestní oznámení , StB
Aktuálně se děje
před 26 minutami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 1 hodinou
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 1 hodinou
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 3 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
Ruský prezident Vladimir Putin se nejeví jako člověk, který by toužil po rychlé dohodě, spíše si užívá pocit, že je prosí o zvážení mírového návrhu. Pětihodinové setkání, které proběhlo mezi hlavou Kremlu a americkým vyslancem Donaldem Trumpem, jehož zástupcem byl zeť Jared Kushner, nepřineslo navenek žádné významné výsledky. Pro pochopení současné situace a konfliktu na Ukrajině je podle CNN užitečné podívat se na věc Putinovýma očima.
Zdroj: Libor Novák