Horáček: Je důležité, že Pavel vítězí s výrazným odstupem

Je důležité, že prezidentský kandidát Petr Pavel vítězí s výrazným odstupem, řekl ČTK textař Michal Horáček, který dnes přišel Pavla podpořit do jeho štábu v pražském Foru Karlín. Věří tomu, že Pavel projeví respekt vůči všem občanům České republiky. Senátor Pavel Fischer ocenil zvolení člověka, "za kterého se nebudeme muset stydět". 

"Je to důležité, aby měl nový prezident silný mandát. Je to dobré, protože opak by v těch, jejichž kandidát prohrál, vzbuzoval smutek nebo naštvání," řekl Horáček, který v prezidentské volbě kandidoval v roce 2018. "Těším se na to, že prezident Petr Pavel toho využije, že splní to, co říkal, že opravdu projeví respekt vůči všem lidem v naší zemi, vůči těm, co nepřišli volit nebo přišli volit Andreje Babiše. Opravdu věřím, že to udělá, a je důležité, aby to udělal," doplnil.

Pavlův soupeř z prvního kola Fischer ČTK řekl, že je rád za zvolení člověka, za kterého se lidé nebudou muset jako za prezidenta stydět. Na dotaz, co od Pavla jako od prezidenta očekává, odpověděl, že mu zcela stačí, aby dodržoval zákony a ústavu a aby nemluvil sprostě a vulgárně. Fischer, který Pavlovi v souboji s Babišem vyslovil podporu, dodal, že se těší na spolupráci.

Po sečtení výsledků prvního kola volby se Fischer s Pavlem sešel. Mluvili spolu o jmenování členů ústavního soudu, o otázkách chudoby a vyloučených lokalit a o tom, aby neopouštěl jako prezident otázku lidských práv.

"Podporuji pana Petra Pavla, protože si myslím, že je to člověk víc racionální než emocionální. Vnímám ho jako síť na tenisovém kurtu. Aby bylo jasno, kde je levice, kde je pravice, musí uprostřed stát někdo, kdo řekne, co jsou auty," řekl chirurg Pavel Pafko. "Řekl bych, že až se Pavel dostane na Hrad, bude stále stejný," doplnil.

Pafko dodal, že osobně by Babiše rád viděl na postu předsedy vlády. "Když řekl – stát jako firma – tak mu to mnozí vyčítali, jistě se ta věta dá vysvětlit různě. Já jsem si si ji vysvětloval tak, že bych chtěl, aby ve státě byl pořádek jako ve vlastní firmě," uvedl lékař.

Zvolení Pavla potěšilo i jednoho z jeho hlavních sponzorů Dalibora Dědka, který mu v kampani pomohl dvěma miliony korun. "Konečně budeme mít prezidenta, na kterého budeme moct být hrdí a nebudeme se za něj muset stydět. To je asi to nejdůležitější," řekl ČTK k rozhodnutí voličů.

"Myslím, že když bude dělat to, co všude deklaroval a to, co umí, že dokáže svést lidi, kteří mají různé názory k jednacímu stolu a nějakým způsobem moderovat diskusi různých názorů, tak to je přesně to, co naše společnost potřebuje," dodal.

Související

Petr Pavel a Zuzana Čaputová

Čaputová dorazila do Česka na svou poslední zahraniční cestu

Prezident Petr Pavel a jeho manželka Eva dnes odpoledne na Pražském hradě přivítali končící slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou s partnerem Jurajem Rizmanem. Čaputová touto dvoudenní návštěvou krátce před ukončením svého pětiletého mandátu zakončuje své rozlučkové zahraniční cesty.

Více souvisejících

Petr Pavel Michal Horáček

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

před 7 hodinami

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Putin prozradil, kolik ruských vojáků bojuje na Ukrajině

Ve válce na Ukrajině bojuje téměř 700 tisíc Rusů, prozradil ruský prezident Vladimir Putin na pátečním setkání s vyznamenanými účastníky invaze, která trvá už déle než dva roky. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy