Univerzitní profesor a bývalý poslanec ANO Jiří Zlatuška tvrdě setřel kandidáta na prezidenta Mirka Topolánka. Poukazuje třeba na Topolánkovo působení na postu premiéra a na to, jaké má od té doby problémy česká věda.
Topolánek se nechal slyšet, že pokud bude Miloš Zeman znovu zvolen, nebude schopen funkci dalších pět let plnohodnotně vykonávat, protože je nemocný. Česká republika podle něj potřebuje silného prezidenta, který bude mít dost zkušeností, energie a bude umět se zastat lidí proti Bruselu i silnému premiérovi.
„Pokud Mirek Topolánek vyjadřuje obavy, že Miloš Zeman by jako prezident další celé období nevydržel, bylo by dobré, aby se podíval na vlastní bilanci: jako premiér jedné vlády vládl bez důvěry, a když si ji s další díky přeběhlickým hlasům získal, do konce období stejně nevydržel a vzdal to podáním demise sám - dokonce během českého předsednictví EU (té stejné Evropy, jejíž hranice teď tvrdí, že by chtěl bránit),“ uvedl na sociálních sítích exposlanec.
Poukazuje na to, že je třeba se podívat na Topolánkovu minulost. „Když se nám dnes sebe snaží prodávat jako budoucího silného prezidenta, je dobré se podívat na to, co se mu povedlo jako 'silnému premiérovi': stačí se podívat na český systém hodnocení vědy, který se z jeho zásahů nedokázal vymotat dodnes, kde u tímto jeho systémem motivovaných mezinárodně zaznamenaných skandálů s pochybnými publikacemi v predátorských časpisech lze vidět, kam to taková 'síla' bez přiměřeného rozumu dokáže dotáhnout,“ nebere si servítky univerzitní profesor.
Ani on si ale nedělá o zdraví současné hlavy státu iluze. „O výdrži Miloše Zemana lze jistě pochybovat, navíc je jeho fyzická sešlost menším problémem než jeho chování. U Mirka Topolánka je ale nedostatek výdrže možno brát jako již prokázaný. Navíc s tím, že když Topolánek vydržel, bylo to zjevně na škodu.“ dodal Zlatuška.
Související
Expremiér Mirek Topolánek bojuje s rakovinou. Jeho stav je vážný
Rafaj vyhrál volby prezidenta Svazu průmyslu a dopravy, porazil Topolánka
Mirek Topolánek , Jiří Zlatuška , Miloš Zeman
Aktuálně se děje
před 43 minutami
Britové berou ruské výhrůžky vážně. Čelíme hrozbě přímého ruského útoku, zní z vlády
před 1 hodinou
Ukrajina dosáhla historického milníku. Poprvé dobyla nepřátelské pozice jen pomocí robotů a dronů
před 2 hodinami
Procitli už i pravicoví populisté. Dejte od Trumpa ruce pryč, vzkázala Le Penová
před 3 hodinami
Není to jen aktuální výměna názorů. Spory mezi papežem Lvem a Trumpem sahají daleko do minulosti
před 3 hodinami
Začalo platit příměří s Libanonem, oznámil Trump. Izraelci nechápou, Netanjahua viní ze lži
před 4 hodinami
Zemřel známý herec Jan Potměšil
před 5 hodinami
Počasí: Příští týden se ochladí, do Česka se vrátí noční mrazy
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Ukrajina potřebuje naši pomoc, řekl Rutte v Praze. Uděláme vše pro splnění závazků, slíbil Babiš
včera
Česko světovým lídrům v pátek představí plán na zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu
včera
Macinka si v reakci na výhrůžky předvolal ruského velvyslance
včera
OBRAZEM: Do Prahy přijel šéf NATO Rutte. Jedná s Babišem o českých závazcích
včera
Politico: Plánem české vlády na zrušení koncesionářských poplatků se bude zabývat Evropská komise
včera
Evropa má zásoby leteckého paliva už jen na šest týdnů. Pak začne uzemňovat letadla
včera
EU musí kvůli zhoršující se globální situaci radikálně zrychlit investice do obrany, shodují se lídři
včera
Svět pustoší hrstka tyranů, války stojí miliardy a lidé trpí. Papež Lev zareagoval na Trumpa nezvykle ostře
včera
Írán si podřezal větev. Neví, kam v Hormuzském průlivu umístil miny, a nemá je jak odstranit
včera
Rusko zveřejnilo „oficiální seznam cílů ruských raket v Evropě.“ Je mezi nimi i Česko
včera
Opozice kvůli chování vlády svolává mimořádnou schůzi Sněmovny. Chystá se na masivní obstrukce
včera
Vláda vyšachovala prezidenta. Pavel na summit NATO nepojede, rozhodla
včera
Írán chce potápět americké lodě hlídkující v Hormuzském průlivu
Vojenský poradce íránského nejvyššího vůdce vyslal Washingtonu ostré varování, v němž pohrozil potopením amerických lodí v Hormuzském průlivu. Teherán takto reaguje na snahy Spojených států o námořní kontrolu nad touto strategickou vodní cestou. Tato eskalace přichází v době, kdy v oblasti platí křehké příměří, jehož platnost má vypršet příští týden.
Zdroj: Libor Novák