Přípravy na znovuzvolení Zemana vrcholí. SPD a komunisti se spojili a slouží Kremlu, tvrdí Okamura

Hayato Okamura má v souvislosti s kampaní Miloše Zemana celou řadu otázek. „Nesčetné množství billboardů pana Miloše Zemana po celé naší zemi. Možná za desítky milionů korun. Odkud se vzaly, kdo je zaplatil? Pocházejí snad velké částky peněz z prostředí organizovaného zločinu? Nebo běží o masivní podporu ze strany vlád mocností někde na Východě?“ zajímá ho.

Tím ale rozhodně nekončí. „Kdo se tady snaží zlomit vůli českého národa ke svobodnému rozhodování se o své další cestě, svém budoucím osudu? A které dvě strany přitom dávají svým členům a příznivcům zřetelný pokyn, aby při nadcházející volbě hlasovali pro pana Zemana? Tomio s SPD a komunisté. Jsou zjevně v zákulisí dohodnuti o vzájemné podpoře. Celé to slouží Kremlu,“ upozorňuje lidovec a bratr šéfa SPD Tomia Okamury.

Poukazuje na to, že v těchto rozhodujících dnech je v médiích seriózní zpravodajství do značné míry promísené se zábavou a že lidé jsou obecně zahlceni příliš velkým množstvím informací. „Konec konců i kandidátů - a také jejich vystoupení a diskuzí - máme poměrně velký počet. To vede k určitému rozptýlení pozornosti občanů. K únavě voličů z přemíry vjemů,“ varuje.

„Zamyslíme-li se střízlivě, je postup pana Zemana do 2.kola volby v tuto chvíli vysoce pravděpodobný. Pokud by pak spolu s ním postoupil kandidát pan Topolánek, je znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem prakticky jisté. Zdá se totiž, že většina českých voličů by při rozhodování se mezi panem Zemanem a panem Topolánkem dala přednost - přes všechny výhrady - tomu prvnímu,“ píše na sociálních sítích Okamura.

Ve 2.kole by podle něj Zemana mohl porazit zřejmě jen ten, kdo může skutečně získat důvěru a hlasy také alespoň části levicově smýšlejících voličů. „Takovouto osobností je mezi kandidáty asi nejspíše pan profesor Drahoš. Je tedy klíčové k volbám jít - a hlasovat s klidnou rozvahou - jaksi s chladnou hlavou. A bez zaváhání se dostavit také k jejich druhému kolu - a dát hlas protikandidátovi pana Zemana. Ano, v tom okamžiku už určitě bez ohledu na to, komu jsme předtím dali přednost v 1.kole voleb. V opačném táboře přitom nyní přípravy na znovuzvolení Miloše Zemana vrcholí. Uvrhlo by nás do pocitu, že poměry nelze změnit k lepšímu, že jsme jako národ bezmocní,“ dodává Hayato Okamura.

Související

Hayato Okamura Rozhovor

Rozhádání bratři Okamurové usednou ve Sněmovně. Lidsky mám Tomia rád, ale extrémisté do vlády nepatří, říká Hayato

Několik let spolu nepromluvili ani slovo. Vzájemně se proti sobě vymezují, jsou rozhádaní. Nyní se ale lidovecký Hayato Josef Okamura bude po letošních volbách pravidelně potkávat v nové Poslanecké sněmovně se svým bratrem Tomiem, šéfem SPD. Dokonce při ustavující schůzi, kdy ještě nejsou utvořeny kluby, sedí zákonodárci podle abecedy, a tak rivalové usednou do jedné lavice. „Jsem připravený a v Poslanecké sněmovně k tomu bude jistě příležitost, abychom se v kuolárech setkali, třeba na svačině a popovídali si. Jistě je to v Božím plánu, nejedná se o náhodu, že oba jsme se jako bratři dostali do parlamentu,“ řekl člen vítězné koalice Spolu Hayato Okamura reportérům, mezi nimiž byly i EuroZprávy.cz.
Miloš Zeman

Mela u Hradu. 200 lidí protestovalo proti Zemanovi, dorazil i Hayato Okamura

Zhruba dvě stovky lidí se dnes sešly na pražském Hradčanském náměstí u sochy Tomáše Garrigua Masaryka, aby vyjádřily nesouhlas s jednáním prezidenta Miloše Zemana. Podle organizátorů protestu prezident několikrát porušil ústavu, naposledy otálením s odvoláním Antonína Staňka (ČSSD) z funkce ministra kultury. Demonstraci pořádali fotograf Tom Rimpel, aktivista Ray Baseley a překladatel a bývalý diplomat Fedor Bruoth. Mezi řečníky vstoupil například religionista Hayato Okamura nebo právník a bývalý poslanec Evropského parlamentu Pavel Svoboda.

Více souvisejících

Hayato Okamura Miloš Zeman prezidentské volby 2018 Jiří Drahoš

Aktuálně se děje

před 39 minutami

Mark Rutte

Mark Rutte se stane novým šéfem NATO, tvrdí Finsko

Finský prezident Alexander Stubb ve čtvrtek oznámil, že úřadující nizozemský premiér Mark Rutte je pravděpodobným kandidátem na nového generálního tajemníka Severoatlantické aliance (NATO). Informovala o tom agentura Reuters.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Mikuláš Bek

Univerzity upozorňují na kolaps systému. Ministerstvo vnímá problém a shání peníze

Vysokoškolští pracovníci jsou nespokojeni se současným stavem vysokého školství. Již v pondělí se vydali protestovat do ulic v rámci iniciativy Hodiny pravdy, tentokrát pod heslem Kolaps systému. EuroZprávy.cz v tomto kontextu obdržely prohlášení od resortu školství s tím, že pro příští rok žádá o navýšení rozpočtu pro vysoké školy o šest miliard. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Tomáš Zdechovský ve volebním štábu koalice Spolu. (9.6.2024) Prohlédněte si galerii

Zdechovský pro EZ: Úspěch Turka či Konečné je varováním, musíme zabrat. Do kampaně jsem dal maximum

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) bude europoslancem i dalších pět let, v evropských volbách získal téměř 67 tisíc preferenčních hlasů. V předvolební kampani se podle svých slov vyždímal na maximum. Všímá si přitom toho, že k úspěchu vede cesta i přes sociální sítě jako TikTok či Instagram. Na nového europoslance Filipa Turka je v Bruselu upřímně zvědavý. Zdechovský se dále v rozhovoru pro EuroZprávy.cz vyjadřuje k výběru nového českého eurokomisaře či k náplni své práce v Evropském parlamentu.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

Blinken: Některé změny Hamásu v dohodě o příměří nejsou proveditelné

Palestinské militantní hnutí Hamás odpovědělo na americký plán příměří v Pásmu Gazy s návrhy na několik změn. Některé z těchto změn jsou podle amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena proveditelné, jiné nikoli, uvedl dnes v Kataru podle serveru The Guardian.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy