Moravec nechce moderovat prezidentskou debatu. Může za to prý i Mynář. A pak se ozval Ovčáček

Praha – Velká prezidentská debata na České televizi bez Václava Moravce? I to se může stát. Moderátor totiž řekl, že nechce komentovat debatu mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.

„V neděli večer jsme se s GR ČT dohodli na tom, ze závěrečnou TV debatu nemoderuji,“ oznámil v úterý večer na twitteru Václav Moravec. Zažertoval také, že si od něj diváci ve 2, kole prezidentských voleb alespoň odpočinou.

Server iHNED.cz napsal, že Moravcovi vadí údajně třeba to, že se jeho jméno neobjevilo v dopise, kterým televize zvala oba kandidáty do debaty. Navíc by se prý mohl stát jakýmsi hromosvodem, po němž se bude zejména ze strany prezidenta Zemana snášet kritika na ČT.

„Lišily se vzájemné představy vedení ČT a mé o formátu, stopáži a podobně. Dobré pro ČT a její diváky je, že se po mém nedělním sdělení generálnímu řediteli o nemoderování podařilo odblokovat odmítavý postoj kancléře Mynáře k účasti prezidenta Zemana v závěrečné debatě ČT, který prezentoval o víkendu,“ dodal Moravec pro server Mediář.cz.

Česká televize pozvala oba prezidentské kandidáty, kteří postoupili do druhého kola prezidentských voleb, do společné debaty, která by se měla konat v předvečer druhého kola voleb, ve čtvrtek 25. ledna ve 20:00. Kdo ji bude moderovat, ale neuvedla. Vedení totiž stále doufá, že Moravcovo rozhodnutí není definitivní. Náhradu za něj totiž zatím nemá.

Zpráva neunikla ani Hradu. „Jeden se bojí debatovat, druhý se bojí moderovat...“ rýpnul si hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Narážel tak na fakt, že Jiří Drahoš odmítl Zemanův návrh na čtyři televizní diskuze a uvedl, že se zúčastní jen dvou.

Václav Moravec ty prezidentské debaty dělat nechce, ČT má naštěstí dobrou náhradu. "Máte slovo, pane prezidente!"?? pic.twitter.com/B2VOcy6Wo1

— petr fischer (@petrfischer3) 17. ledna 2018

Prý nechtějí, aby prezidentský duel moderoval Moravec. Navrhuju Evu Brettschneiderovou. Bude hádání obrázku, košanda a číselný kvíz. Vítěz půjde do sprchového koutu.

— Jan Švancara (@Jan_Svancara) 17. ledna 2018

Václav Moravec nechce moderovat duel prezidentských kandidátů, náhradního moderátora ČT zatím nemá.SOUKUP, VOLEJTE NĚKDO SOUKUPA!

— Koko Comedy (@koko_comedy) 17. ledna 2018

Lidé na sociálních sítích už živě diskutují, kdo by mohl Moravce při moderování nahradit. A padají i velmi známá jména spojená nejen s Českou televizí. 

Související

Česká televize

Debaty kandidátů na prezidenta před prvním kolem: Kdy a kde poběží?

V opravdu horké fázi se již nachází kampaň před prezidentskými volbami, v nichž si občané vyberou nástupce současné hlavy státu Miloše Zemana. Oficiálně už začala i série mediálních debat devítky kandidátů, z nichž někteří však již avizují svou neúčast v řadě diskuzí.
Miloš Zeman

Při prezidentské kampani Miloše Zemana byl třikrát porušen zákon

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí našel tři porušení zákona v prezidentské kampani Miloše Zemana před volbami v roce 2018. Zeman tehdy prezidentskou funkci obhajoval. Předvolební kampaní byly podle úřadu i tehdejší prezidentovy výjezdy do krajů, řekl ČTK vedoucí kontrolní skupiny Tomáš Hudeček. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček považuje rozhodnutí úřadu za bizarní, nemístně politické, ne za odborné.

Více souvisejících

prezidentské volby 2018 Václav Moravec Česká televize Miloš Zeman Jiří Drahoš

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy