Praha - Především poslankyně ANO dnes hájily nevinu svých šéfů Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo. Například Taťána Malá obvinila kolegy z jiných stran z pokrytectví. Předseda STAN Petr Gazdík označil její vystoupení za urážlivé a komediální.
"Opozice má dopředu jasno, že Babiš a Faltýnek musejí být vydáni," prohlašovala Malá. Policejní vyšetřovatel Pavel Nevtípil podle ní lhal mandátovému a imunitní mu výboru při projednávání kauzy. "Nejsem si jistá tím, že policejní šetření je dlážděno dobrými úmysly," uvedla mimo jiné.
Ujišťovala, že se nenechá zastrašit kvůli svému názoru, že Babiš a Faltýnek nemají být vydáni k trestnímu stíhání. Gazdík poté jejím vystoupení mluvil o nabubřelosti, hlouposti a nekompetentnosti. Pokdu by podle něj byl místo šéfů ANO obviněn třeba nějaký starosta, "tak už někde bručí".
Věra Procházková (ANO) označila kauzu Čapí hnízdo za politickou zakázku, jak zdiskreditovat vedení úspěšného politického subjektu. Monika Oborná (ANO) uvedla, že vystoupení Nevtípila bylo "mírně řečeno nepřesvědčivé".
Předseda poslanců STAN Jan Farský připomenul zástupců ANO, že v minulosti hlasovali pro vydání obviněných poslanců jiných stran. "Kde je vaše integrita, takhle vám zachutnala moc," dotázal se poslankyň ANO.
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek připomněl ANO jeho dřívější odmítavý postoj k využívání imunity. Lídr ČSSD Lubomír Zaorálek obvinil ANO z toho, že v kauze zastupují sami sebe, vyzval k omezení imunity jen na projevy ve Sněmovně.
Související
Motoristé a SPD se nebrání společnému prezidentskému kandidátovi
OBRAZEM: ANO pro Babiše či Havlíčka. Nejsilnější politický subjekt si volil vedení
hnutí ANO , Poslanecká sněmovna , Taťána Malá (ANO) , Andrej Babiš , Čapí hnízdo , Petr Gazdík
Aktuálně se děje
včera
Válka se dnes vede s iPady, AI bude brzy operovat rychleji než jakýkoli člověk, prohlásil Zelenskyj v Londýně
včera
Výbušné téma v USA: Američanům se představa vojáků na půdě Íránu ani trochu nelíbí
včera
Pozornost světa se nesmí odvrátit od Ukrajiny k Íránu, prohlásil Starmer na setkání se Zelenským
včera
Macron končí, Starmer mě zklamal, jsme nejmocnější a o pomoc od NATO nestojíme, zuří Trump
včera
Ceny ropy na světových trzích dnes opět letí vzhůru. Situaci v regionu vyhrotily nové incidenty
včera
Babiš s prezidentem řešil rozpočet. Pavel jej podepíše v pátek
včera
Na Blízký východ míří vrtulníková loď USS Tripoli, na palubě má tisíce mariňáků
včera
Židlochovice se staly terčem sofistikovaného kybernetického útoku. Hackeři požadují výkupné
včera
S Izraelci původně spolupracovat nechtěl, Evropu poslal hlídat Arktidu. Trumpovy požadavky se mění každý týden
včera
My válku nezačali, on nemá plán. Proč se státy NATO nechtějí připojit k Trumpovu tažení proti Íránu?
včera
Faktický vládce Íránu a mozek represí. Kdo byl Alí Larídžání?
včera
Izraelská armáda zabila pravou ruku Chameneího, šéfa bezpečnostní rady, a velitele jednotek Basídž
včera
EU důrazně varovala Izrael před pozemní ofenzívou v Libanonu
včera
Trump si našel další cíl. Pokouší se převzít Kubu
včera
Trump u spojenců tvrdě narazil. Rozpoutal válku, se kterou nechce nikdo nic mít.
včera
Výhled počasí na měsíc. Meteorologové tuší, jak bude o Velikonocích
16. března 2026 22:03
Policie vyšetřuje týrání zvířat na Teplicku. U ženy se našla i mrtvá koťata
16. března 2026 21:27
Gudas si znepřátelil v NHL fanoušky. Tvrdým hitem ukončil sezónu Matthewsovi
16. března 2026 20:52
Nový most v Praze bude otevřen za měsíc, oznámil náměstek primátora
16. března 2026 20:08
Bubeníčková si ve dvacetikilometrovém závodě doběhla pro svoji čtvrtou medaili z paralympiády
Je jednoznačnou českou hvězdou letošní paralympiády v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Právě ona se postarala o nejvíce cenných kovů pro českou výpravu. A v závěrečný soutěžní den této paralympiády tomu nemohlo být jinak. Po stříbrech z biatlonového individuálního závodu a běžeckého desetikilometrového závodu a bronzu z biatlonové stíhačky přidala v neděli teprve sedmnáctiletá zcela nevidomá paralympionička kombinující biatlon a běžecké lyžování Simona Bubeníčková další stříbro, tentokrát z běžeckého dvacetikilometrového závodu. Nestačila jen na ruskou reprezentantku Anastasiji Bagijanovou.
Zdroj: David Holub