Praha – Znovuzvolený prezident Miloš Zemen před volbami sliboval, že bude pokornější a méně arogantní. Na svoje slova ale zřejmě ihned po vyhlášení výsledků zapomněl. A neřídí se jimi ani jeho mluvčí Jiří Ovčáček, který na sociálních sítích od soboty několikrát ostře zaútočil na novináře.
„Pokud bych to vyhrál, tak že už budu méně namyšlený, méně nafoukaný, méně sebevědomý," uvedl Zeman v jednom ze svých vystoupení před volbami. Svoje slova zopakoval i po vyhlášení výsledků. „Chtěl bych být, jak stárnu, poněkud pokornější, méně sebevědomý a vstřícnější vůči názorům lidí, kteří mají jiné názory. Chtěl bych být méně arogantní, i když si o některých z těch lidí nebudu myslet nic dobrého,“ prohlásil. Jen o chvíli dříve přitom zesměšnil novináře České televize Vladimíra Keblúška, kterému řekl, že má hlas jako mutant.
Do novinářů se na sociálních sítích od víkendu několikrát pustil i Zemanův mluví Jiří Ovčáček. V souvislosti s tím, že se Zeman neukázal po zvolení několik dní na veřejnosti, novináři znovu začali spekulovat o jeho zdravotních problémech. Média v té souvislosti Ovčáček nazval „nenávistným póvlem a hnojem“.
Tím ale zdaleka neskončil. „Iracionální chování některých novinářů v těchto dnech už má vysvětlení. Zítra je úplněk. Měsíc v úplňku probouzí emoce a zvyšuje agresivitu,“ pokračoval ve výpadech Ovčáček v úterý.
Zmínil dokonce i konkrétní jména. „Už vím, co jsou lepšolidi. To je něco jako Pehe, který se těší, že během pěti let zemře 500 000 voličů Miloše Zemana,“ pustil se Ovčáček do známého politologa a politického komentátora.
Média ale také kritizoval jako celek. „Nenávist ve společnosti nevyvolávají Miloš Zeman nebo Jiří Drahoš. Demokracie je prostě o různosti názorů. Každý si může vybrat a svobodně volit. Zaznamenávám v těchto dnech četné názory, které říkají jediné: Média se vůbec vyznamenala ve vyvolávání nenávisti. Plně s tím souhlasím,“ uvedl na facebooku mluvčí.
Související
Události Petra Nutila: Ovčáček proti Babišovi a zmatky kolem covidu
Události Petra Nutila: Pokání Jiřího Ovčáčka a Babišovo peklo
Jiří Ovčáček , Miloš Zeman , Media
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Jindřich Rajchl obhájil post předsedy strany PRO. Chce z ní vybudovat „vůdčí sílu“ Česka
před 1 hodinou
Financování Ukrajiny se zaseklo. Maďarsko vetovalo další plán EU na podporu Kyjeva
před 2 hodinami
MAAE: Kryt v Černobylu po zásahu dronem neblokuje únik radiace
před 3 hodinami
USA hlásí pokrok v jednáních s Ukrajinou o plánu na ukončení války
před 5 hodinami
Provokace Kremlu se zvyšují. Švédské námořnictvo hlásí nárůst aktivity ruských ponorek
před 6 hodinami
Příměří se rozpadá. Pákistán a Afghánistán spolu na hranicích bojují, civilisté prchají
před 7 hodinami
Podzim v prosinci. Meteorologové přinesli předpověď na příští týden
před 12 hodinami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
Irsko, Španělsko, Slovinsko a Nizozemsko se rozhodly bojkotovat příští ročník největší nesportovní události na světě, písňové soutěže Eurovize, který se má konat v roce 2026. Tento krok přichází v reakci na to, že Izraeli byla povolena účast v soutěži, ačkoliv řada vysílatelů požadovala jeho vyloučení kvůli pokračující válce v Gaze.
Zdroj: Libor Novák