Sporťáci z ČT si utahují ze Zemana: Vítěz všechny pozurážel, bude to dalších 5 let skvělý reprezentant

Praha - Prezidentské volby byly v mnohém srovnatelné se sportovním utkáním. Kandidáti tvrdě bojovali, někteří se dopustili i faulů. A na konci je jeden vítěz, který získal pomyslnou trofej, Není proto divu, že volby komentovali

„Poražení důstojně gratulují vítězi. Vítěz pozuráží 2 ze 3 tazatelů, novináře pro jistotu ještě všechny dohromady, pak taky některé politiky. Tak gratulki, bude to dalších 5 let skvělý reprezentant,“ zhodnotil výkon znovuzvoleného prezidenta po jeho řeči po vyhlášení výsledků voleb Záruba

„Tož, co jsme si zvolili, to tady budeme mít. Tak to bylo skoro vždycky,“ posteskl si. V podobném duchu se na twitteru vyjádřil i jeho kolega ze sportovní reakce ČT. „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Snad zase někdy. Příště. Možná. Ale až lež a nenávist přestaneme krmit hloupostí a strachem,“ rýpnul si sportovní komentátor Michal Dusík.

Tož, co jsme si zvolili, to tady budeme mit. Tak to bylo skoro vždycky. pic.twitter.com/4jrr6AkiTc

— Robert Záruba (@robertzaruba) 27. ledna 2018

„Tak to dopadlo skvěle, ne? Migrační krize zastavena. Všechno se zlevní. Na důchody nám přidá. Já zhubnu. Sousedovi dorostou vlasy...“ přidala se jejich kolegyně Darina Vymětalíková

Záruba navíc ocenil i čtvrteční diskuzi mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem na ČT – a nejvíce chválil svou exmanželku, která debatu moderovala. „Koukám na reprízu prezidentské debaty (ve 20 jsem měl jiný duel), dokonale decentní obrazové ztvárnění režiséra Marka Straky a naprosto perfektní Světlana. Věděl jsem, že bude dobrá. Vzdělání, rozhled, mimořádně poctivá příprava, cit pro roli moderátora a profesní zkušenost,“ uvedl s tím, že spíše než bývalá manželka je Světlana Witovská dnes jeho kolegyně.

Dodal, že i on a jeho kolegové ze sportovní reakce se pokusí na dobré vysílání navázat na blížící se olympiádě v Jižní Koreji. „Za sebe: velké uznání kolegům ze zpravodajství ČT za program k volbám. Obrazově i obsahově moc dobře udělané... Bude těžké na tohle navázat, ale my se o to i v nových podmínkách licence z Pyongchangu za 2 týdny pokusíme,“ dodal Záruba.

Debata se líbila i Dusíkovi. „Ode dneška už si bulvár nedovolí napsat, že debatu kandidátů moderuje bývalá manželka Roberta Záruby. Možná budou psát, že finále komentuje bývalý manžel Světlany Witowské. Ale vážně, byla skvělá,“ pochválil moderátorku prezidentské debaty Michal Dusík.

Související

Česká televize

Debaty kandidátů na prezidenta před prvním kolem: Kdy a kde poběží?

V opravdu horké fázi se již nachází kampaň před prezidentskými volbami, v nichž si občané vyberou nástupce současné hlavy státu Miloše Zemana. Oficiálně už začala i série mediálních debat devítky kandidátů, z nichž někteří však již avizují svou neúčast v řadě diskuzí.
Miloš Zeman

Při prezidentské kampani Miloše Zemana byl třikrát porušen zákon

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí našel tři porušení zákona v prezidentské kampani Miloše Zemana před volbami v roce 2018. Zeman tehdy prezidentskou funkci obhajoval. Předvolební kampaní byly podle úřadu i tehdejší prezidentovy výjezdy do krajů, řekl ČTK vedoucí kontrolní skupiny Tomáš Hudeček. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček považuje rozhodnutí úřadu za bizarní, nemístně politické, ne za odborné.

Více souvisejících

prezidentské volby 2018 Robert Záruba Světlana Zárubová - Witowská Světlana Witowská (moderátorka)

Aktuálně se děje

před 28 minutami

před 1 hodinou

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 3 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

Počasí: Meteorologové i dnes varují před ledovkou ve značné části Česka

Česko v sobotu večer a v noci na neděli opět částečně pokryje ledovka, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ledovka se bude tvořit v případě mrznoucího deště. Varování zůstane v platnosti až do nedělního rána, respektive dopoledne. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy