Praha - Hudebník a publicista František Kostlán je toto názoru, že vražda mladého slovenského novináře a jeho přítelkyně by mohla mít v jistém ohledu očistný účinek, protože za sedmadvacetiletého redaktora a jeho přítelkyni se na Slovensku zapalují svíčky a hrůzný čin odsuzují známé osobnosti.
Podle hudebníka, básníka a publicisty Františka Kostlána je na tom Česká republika obdobně, protože i u nás byl zavražděn novinář. Připomíná duben 1996, kdy byl kvůli své práci zabit novinář Václav Dvořák. Podle výsledku policejního vyšetřování z roku 2006 stál za vraždou kmotr František Mrázek, o jehož aktivitách sbíral Dvořák informace. "I vzhledem k tomu, že vyšetřování trvalo tak dlouho, za tohoto novináře se společnost nepostavila tak rázně, jak by bylo namístě," napsal na svém blogu Kostlán.
Posléze zmínil kauzu, kterou v souvislosti s vraždou slovenského novináře nepřipomíná nikdo. "Autocenzura českých novinářů je stále na vysoké úrovni. V době, kdy byl Miloš Zeman premiérem, naplánoval Karel Srba, sekretář ministra zahraničí Jana Kavana (ČSSD), vraždu novinářky Sabiny Slonkové. Srbu za Zemanova souhlasu dosadil ke Kavanovi Miroslav Šlouf, vrchní Zemanův poradce a strůjce jeho politického úspěchu," připomněl.
A jde ještě dál. "Zemanovsko-Šloufovskou éru" považuje za gangstersko-mafiánskou, protože kvůli zvláštním praktikám byli odstaveni Zemanovi odpůrci. Vyjmenoval kauzu Bamberk, při níž měl Zeman získat kompromitující materiály na politické odpůrce, kauzu Olovo, která byla pomlouvačnou kampaní "estébáckého" typu na političku ČSSD Petru Buzkovou, nebo kauzu Štiřín, která měla za cíl zkompromitovat bývalého ministra zahraničí Josefa Zieleniece.
Kostlán zdůrazňuje, že nyní je tento politik na Pražském hradě coby prezident. "Vraždu slovenského novináře si neobjednal, ale jako jediný politik bývalého Československa z toho může mít radost: novináři se konečně likvidují," připomněl Zemanův výrok, který sdělil ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. "Slovensko se podle některých komentářů přiblížilo vraždou novináře blíž na Východ. Možná je ale pravda, že v tomto případě pouze dohánělo Českou republiku, která tam „díky“ Zemanovi je už pět let," shrnul publicista.
Související
Národ by se měl vzpamatovat! Okamura popírá romský holocaust, říká rozohněný hudebník
Zemanovou zbraní je účelová lež, útočí na prezidenta hudebník
František Kostlán , Miloš Zeman , vražda slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka (26. 2. 2018) , Sabina Slonková (novinářka) , Miroslav Šlouf
Aktuálně se děje
včera
V Prachaticích se vraždilo na ubytovně. V případu je podezřelý cizinec
včera
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
včera
Zemřela Božena Jirků, stála za Nadací Charty 77 a Kontem Bariéry
včera
Vražda v Prostějově. Obviněný je podezřelý i z dalších sedmi trestných činů
včera
Jarní počasí se v dubnu vrátí, naznačuje výhled. Bude až 16 stupňů
včera
Novinky k pardubickému případu. Policie zadržela první údajné pachatele
včera
Hrozí slovinský scénář? Zjistili jsme, jak to v Česku vypadá s pohonnými hmotami
včera
Dva miliony dolarů za plavbu? Írán údajně zpoplatnil průjezd Hormuzským průlivem
včera
Oligarchie, korupce, potlačování odpůrců. Macinka táhne Česko špatným směrem, podporou Orbána velebí kolaboraci a ruské praktiky
včera
„Budeme bojovat až do úplného vítězství.“ Írán odmítá jakoukoliv dohodu s USA
včera
Pákistán chce zprostředkovat rozhovory USA s Íránem. Hlavním vyjednavačem má být Vance
včera
Jeho díla chrání vlády i ničí skartovačky. Legendární umělec Banksy byl po 25 letech odmaskován
včera
Ruská armáda zahájila na Ukrajině rozsáhlou jarní ofenzívu
včera
Další podezření na únik informací: AfD může předávat citlivé dokumenty o Ukrajině Kremlu
včera
„Normální součást diplomatické praxe.“ Maďarsko je překvapeno, že s Lavrovem nekomunikují i další ministři
včera
Jednáme s Íránem, jsme na prahu dohody, prohlásil Trump. Lži a manipulace s ropnými trhy, reaguje Teherán
včera
Trump nutně potřebuje válku s Íránem ukončit. Nemá ale jak
včera
Počasí se o víkendu ochladí, místy bude pršet
23. března 2026 21:48
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
23. března 2026 20:43
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Tato otázka se stala velmi aktuální poté, co se Írán minulý pátek pokusil zasáhnout společnou britsko-americkou vojenskou základnu Diego Garcia v Indickém oceánu. Britský ministr obrany John Healey potvrdil, že byly vypáleny dvě rakety – jedna selhala a druhá Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? la úspěšně sestřelena.
Zdroj: Libor Novák