Praha – Premiér v demisi tvrdí, že on nikdy komunistu Zdeňka Ondráčka v čele sněmovního výboru pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Pokud se objeví návrh na jeho odvolání, prý ho podpoří. A pokud ne, sám to navrhne. Řada politiků jej za jeho názorové veletoče tvrdě kritizuje. Například šéf Pirátů Ivan Bartoš poukazuje na to, že Babiš v té souvislosti hned několikrát lhal.
„Ministerstvo propagandy Andreje Babiše pod vedením Marka Prchala přišlo s neuvěřitelnou konspirační teorií o zvolení Zdeňka Ondráčka. Nevydržím, tohle musím okomentovat,“ rozohnil se na sociálních sítích šéf Pirátů. Bartoš vyjmenoval hned několik bodů, které označil jako „lži 'strýčka' Andreje. „AB kritizuje neúčast opozičních poslanců při volbě Ondráčka. Sám přitom na schůzi chyběl a vysvětlením je, 'že se toho nechtěl účastnit'? Babiš se tak vzdal své odpovědnosti, sám snížil kvórum a svou neúčastí tak fakticky Ondráčka podpořil a teď si dovoluje osočovat ostatní,“ poznamenal politik.
Za „absolutní lež a demagogii“ pak označil tvrzení, že rozdělení sněmovních komisí je dohodou všech stran. „Není tomu tak, jde o direktivní Faltýnkovo rozhodnutí, kdy ANO přidělilo komisi pro kontrolu GIBS právě KSČM. Vzhledem k počtu hlasů, které má ANO s KSČM a SPD (115) si mohly tyto strany nadiktovat své podmínky. Ostatně KSČM má z rozhodnutí hnutí ANO stejný počet předsedů stálých komisí jako Piráti, kteří však měli daleko lepší volební výsledek. To samé platí i pro sněmovní výbory,“ vyvrací Babišova slova Bartoš.
Lež je podle něj i údajná „nepodpora" Ondráčka ze strany ANO. „Zdrcený ministr spravedlnosti Pelikán těsně po zvolení Ondráčka přitom novinářům řekl, že uvažuje o rezignaci na svůj post právě z důvodu zvolení Ondráčka hlasy poslaneckého klubu ANO… Andrej teď demagogicky otáčí a dokonce si dovoluje využívat tajnou volbu a osočovat opoziční strany za údajnou Ondráčkovu podporu,“ zlobí se předseda Pirátů. „Co říci závěrem??? Větší problém než normalizační SNBák v čele komise pro kontrolu GIBS je snad jen normalizační uvažování většiny klubu ANO včele s inženýrem Babišem. I přes to, že má strýc Babiš peníze, složky, funkce a Marka Prchala, veřejnosti se prostě bojí. Tenhle absurdní veletoč je toho důkazem,“ nebere si servítky Bartoš.
Související
Ostuda, mnichovský trapas, truhlík z okresního přeboru vyhořel... Opozice tepe Macinku za hádku s Clintonovou
Policie vypátrala muže, který zaútočil na kancelář piráta Bartoše
Ivan Bartoš (Piráti) , Andrej Babiš , Zdeněk Ondráček , GIBS
Aktuálně se děje
včera
Francie posílá na Blízký východ letadlovou loď. Britské stíhačky začaly sestřelovat íránské drony
včera
Írán už nemá žádné námořnictvo, letectvo ani radary, prohlásil Trump
včera
Španělsko je příšerný spojenec, prohlásil Trump. Kvůli Íránu s ním přerušil všechny obchodní styky
včera
Trump nastínil nejhorší možný scénář pro Írán
včera
Izraelská armáda vyslala jednotky na území Libanonu
včera
Macinka si za zády Pavla listoval v Rudém právu. Někdo mi to dal, vysvětlil
Aktualizováno včera
Policie zasahuje na ministerstvu životního prostředí
včera
Válka v Íránu se začíná propisovat do cen ropy a plynu. Zdražit mohou i potraviny
včera
Neziskovky nahrazují roli státu v péči o zranitelné, připomněl Pavel poslancům
včera
Macinka by měl vážit slova. Češi mají problém se dostat domů a neváhají kritizovat
včera
Válka se brzy přelije i do Evropy, důsledky pocítí každý člověk na Zemi, varuje Írán
včera
Petr Pavel dorazil do Sněmovny. Řešit se má Írán i kontrola hospodaření České televize a rozhlasu
včera
Hizballáh nás podvedl, zuří libanonská vláda. Naštvaní jsou i obyčejní lidé
včera
Izraelská armáda podnikla cílené údery na vládní čtvrť v Teheránu, zasáhla prezidentskou kancelář
včera
Ceny ropy a zemního plynu kvůli válce na Blízkém východě dál prudce rostou
včera
Odvrácená strana bombardování: Útoky podněcují Íránce, aby se semkli proti Západu
včera
Žádné sirény ani poplach. Íránský útok na operační středisko přišel bez varování, v jeho troskách umírali lidé
včera
Nejdříve Venezuela, pak Írán. Jak velkou ránu Trump zasadil Putinovi?
včera
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
včera
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
Březen je prvním měsícem meteorologického jara a počasí by tomu mělo v následujících dnech a týdnech odpovídat. Na horách se očekává obleva, v nížinách už bude přes den většinou přes 10 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zdroj: Jan Hrabě