Praha - Český europoslanec Pavel Telička patří k politikům, kteří prezidenta Miloše Zemana kritizovali. Nejinak je tomu kvůli jeho vyjádřením o novičoku v České republice. Politik dokonce prozradil, co se teď říká ve Velké Británii.
Telička se do Zemana navážel například už během prezidentské kampaně. V té době například zveřejnil sérii komentářů, které se týkaly jeho nesplněných slibů. V ostré rétorice pokračuje i dál – například kvůli dění kolem novičoku v Česku.
„Ještěže Rusové toho Zemana mají. Kdo by jim tu jednotu EU rozbíjel. A o Česku se mluví. S výjimkou Moskvy ale negativně. Doufejme, že nebudeme někdy brzy v situaci, kdy bychom potřebovali podporu my,“ poznamenal europoslanec, který byl zvolen za ANO, se kterým se ale později kvůli rozporům v zahraniční politice rozešel.
Politik opakovaně poukazuje na Zemanův blízký vztah k Rusku – a jinak tomu není ani teď. „Když už prezident tancuje, jak v Moskvě pískají, tak by premiér mohl veřejné říct něco zodpovědnějšího, než ze každá služba říká něco jiného,“ poznamenal Telička v reakci na slova Babiše, který v pátek uvedl, že je překvapující, že se tajné služby rozcházejí ve vyjádření o přítomnosti nervového jedu novičok v Česku. Dodal, že od nich bude chtít podrobnější informace. Později Babiš uvedl, že se novičok v ČR nevyráběl, nevyvíjel, ani neskladoval.
„Zeman vyzrazuje utajované informace. To je u něj normální,“ posteskl si také Telička. Po víkendu navíc přidal slova o tom, jak je celá kauza kolem Zemanových slov vnímána v zahraniční, konkretně ve Velké Británii. „Od vysoce postaveného zdroje v Londýně: “My bychom se měli stydět za Mnichov 38, vy za Zemana, když on sám je zcela nestoudný. Zeman je pro ČR koule u nohy a táhne vás ke dnu”. Reagoval jsem, že je to výstižné,“ dodal europoslanec.
Od vysoce postaveného zdroje v Londýně: “My bychom se měli stydět za Mnichov 38, vy za Zemana, když on sám je zcela nestoudný. Zeman je pro ČR koule u nohy a táhne vás ke dnu”. Reagoval jsem, že je to výstižné.
— Pavel Telička (@Telicka) 7. května 2018
To, že Zeman uškodil pověsti Česka v zahraničí, v rozhovoru pro EuroZprávy.cz zdůraznil i lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. „Může to mít velký dopad na naše vztahy s partnery z NATO i s partnery z tajných služeb. Myslím si, že řada těchto partnerů si dnes bude rozmýšlet, jaké informace nám dává," poznamenal.
Podle mluvčího Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka je ale kolem celé věci zbytečně velký rozruch. „Současná mediální debata o novičoku A230 začíná připomínat středověkou při na téma “kolik andělů se vejde na špičku jehly”. Zpátky na zem!" vzkázal všem Ovčáček.
Související
Telička: Macinka je pubertální hulvát, ze Zůny a SPD udělal pitomce
V rámci covid pasů by se podle Teličky mohly uznávat vybrané antigenní testy
Pavel Tělička , Miloš Zeman , Novičok (nervový plyn) , Jiří Ovčáček
Aktuálně se děje
včera
Riziko je v Česku nízké, vzkazuje Vojtěch ohledně hantaviru
včera
Rulík a spol. se poprali s řadou omluvenek. Pastrňák nepojede, šanci mají hráči z AHL
včera
Slavii čeká správní řízení kvůli incidentu na sobotním derby
včera
Babišova vláda oficiálně jmenovala Landovského zmocněncem
Aktualizováno včera
Francie potvrdila první případ hantavirové infekce
včera
Coca-Cola začala psát svůj příběh před 140 lety.K dostání byla jen v lékárnách
včera
Po čtyřech letech je jasno. ČD nechají opravit poškozené Pendolino
včera
Babiš volá po ostudě během fotbalového derby po brutální změně
včera
Souček se do čela České televize nevrátí. Se žalobou u soudu neuspěl
včera
Polský exministr Ziobro uniká spravedlnosti. Z Maďarska zmizel do USA
včera
Policie ztotožnila fanoušky, kteří napadli brankáře Sparty. Vyšetřování pokračuje
včera
Počasí dnes: Česko zasáhnou silné bouřky, varovali meteorologové
včera
Potvrzeno. Roman Červenka pojede na třinácté mistrovství světa v kariéře
včera
Čína konečně potvrdila, že od středy bude hostit prezidenta Trumpa
včera
Ropa na světových trzích reagovala na nejnovější Trumpova slova
včera
Neakceptovatelné. Trump reagoval na íránský mírový protinávrh
včera
Počasí příští víkend: Sobotu může zkazit déšť, v neděli hrozí i bouřky
10. května 2026 21:10
Severní Korea schválila plán jaderného útoku, pokud dojde k atentátu na Kim Čong-una
10. května 2026 19:51
Sjezd sudetských Němců v Brně tříští politiky. Zbytečné otevírání starých ran, varuje Havlíček
10. května 2026 18:36
Chaos, šílenství... Česko má mezinárodní ostudu, o excesu slavistických fanoušků píše celý svět
Český fotbal zažívá černý víkend, který nezůstal bez odezvy za hranicemi. Prestižní pražské derby mezi Slavií a Spartou, které mělo být oslavou sportu a pravděpodobnou korunovací nového mistra, skončilo ostudou, o níž informují největší světová média jako CNN, Reuters či britský deník The Sun. I mnohé další zahraniční servery popisují scény, které do moderního evropského fotbalu nepatří, a shodují se na jednom: český fotbal čelí bezprecedentnímu skandálu.
Zdroj: Libor Novák