Praha - Kandidátka pražské ČSSD do podzimních komunálních voleb vázne. Náměstek ministryně obrany Jakub Landovský, syn herce Pavla Landovského, je zatím jediným adeptem na lídra. Voliče bude chtít oslovit především důrazem na tři témata.
Landovský ČTK řekl, že získal nominaci asi sedmi či osmi oblastních sdružení, a to například Prahy 1, 2, 3, 6 či 7. Do pozice kandidáta na primátora Prahy ho musí zvolit celopražský sjezd ČSSD.
Jméno Landovského se v uplynulých týdnech objevilo při vyjednávání o možné vládě mezi ANO a ČSSD. Jedna ze spekulací jej označovala za možného kandidáta na ministra zahraničí. Landovský ale svou nejbližší politickou budoucnost vidí v zapojení se do pražské komunální politiky.
Jedním z jeho volebních témat je stavba více bytů, aby se snížila jejich cena. Druhou bude doprava a infrastruktura. "Spojené a průjezdné město pro Pražany bude další velké téma, kterému se nikdo nevyhne," podotkl. V této souvislosti by se chtěl zabývat i "logikou veřejného prostoru", tedy třeba otázkou obslužnosti či dostupnosti školek.
"Mám pak ještě další téma, kterému se třeba každý nevěnuje, ale je potřeba ho zmiňovat, a to je bezpečnost. Která je sice na vynikající úrovni, ale je potřeba neusnout na vavřínech," zdůraznil.
Související
NATO vojáky k hranicím Běloruska neposílá, říká velvyslanec Landovský
Jakub Landovský se stane velvyslancem při NATO v pondělí, vystřídá Šedivého
Jakub Landovský , ČSSD , Praha , Komunální volby
Aktuálně se děje
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
včera
Počasí na některých místech potrápí řidiče, avizovali meteorologové
3. prosince 2025 21:58
Na Štědrý den půjde nakoupit i letos. Jeden z řetězců ale bude pokračovat v tradici
3. prosince 2025 21:07
Bývalý princ Andrew je bez dvou dalších poct. Ztrácí status rytíře
3. prosince 2025 19:54
Metro zastavila vážná nehoda. Mladá žena spadla pod soupravu
Vážný incident se v úterý stal na lince A pražského metra. Ve stanici Hradčanská spadla pod soupravu mladá žena, která utrpěla vážná zranění. Zřejmě šlo o pokus o sebevraždu. Událost ovlivnila provoz na zmíněné lince.
Zdroj: Jan Hrabě