Pražským primátorem se podle bookmakerů stane kandidát Pirátů Zdeněk Hřib. Kurz na jeho zvolení je 1,2:1. Šanci má také Jiří Pospíšil (TOP 09) s kurzem 5:1, Jan Čižinský (Praha Sobě) má kurz 8:1. Hřibovi věří také většina sázkařů. Kurzy na nového předsedu Senátu jsou vyrovnané. Největším favoritem je Jaroslav Kubera z ODS s kurzem 3:1. V těsném závěsu následují Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN, 3,5:1), Petr Holeček (STAN, 4,5:1) a Zbyněk Linhart (STAN, 4,5:1). Vyplývá to z odpovědí zástupců sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila.
"Před volbami se nejvíce sázelo na Petra Stuchlíka (za ANO) a Jiřího Pospíšila, který netajil svůj velký zájem stát se primátorem Prahy. Po volbách už sázkaři začali tušit, že ve hře je Pirát Hřib, a to se projevilo na zájmu o sázky na něj. Stále jsou tady však ambice dlouholetého politika Pospíšila, který argumentuje tím, že primátorem by měl být zkušený politik," uvedl bookmaker Tipsportu Pavol Boško, který se specializuje na politické sázky.
Největší sázka za 12.000 korun šla v Tipsportu na vítězství Pospíšila v kurzu 2,6:1. Na zvolení Hřiba klient vsadil 7000 korun v tehdejším kurzu 1,8:1. "V počtu sázek bylo na Hřiba vsazeno více tiketů než na všechny další kandidáty dohromady. Druhý nejpočetnější je u sázkařů Pospíšil," doplnil Boško. V Tipsportu je sázka postavena tak, kdo bude primátorem 31. prosince. Podle Boška šlo několik tiketů i na současnou primátorku Adrianu Krnáčovou (za ANO), která má kurz 100:1.
Ve Fortuně šlo zatím na zvolení Hřiba 70 procent objemu sázek. "Jeho kurz pod tíhou vkladů klesl z 1,8:1 na aktuálních 1,2:1. Jedinou vážnou alternativou, která podle bookmakerů zůstává ve hře, je Pospíšil s kurzem 5:1," sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Bohuslav Svoboda (ODS) má kurz 25:1, Petr Stuchlík 75:1 a Patrik Nacher (za ANO) 85:1.
V Chanci šla zhruba třetina sázek na zvolení Hřiba. "Vysoký kurz na Stuchlíka zlákal téměř čtvrtinu sázkařů. Zhruba stejný podíl má také Pospíšil," podotkla mluvčí firmy Markéta Světlíková.
Ve Fortuně lze sázet také na nového předsedu Senátu. "Šance Jaroslava Kubery po včerejším (čtvrtečním) rozhodnutí Jiřího Drahoše a Marka Hilšera vstoupit do klubu Starostů a nezávislých mírně poklesly. Kurs z 2,75:1 stoupl na 3:1. Zcela ze hry už je patrně Václav Hampl (za KDU-ČSL), jehož kurz vzrostl z 5:1 na 20:1. Naopak rostou akcie Jiřího Růžičky (ze 4 na 3,5:1) a do hry se s kurzem 4,5:1 dostávají také Petr Holeček a Zbyněk Linhart," dodal Šrain.
Související
V jednom z pražských domů našli hasiči rtuť, kyanid a radioaktivní thorium
Praha otevřela nový most přes řeku. Od víkendu slouží běžnému provozu
Praha , Zdeněk Hřib , Jiří Pospíšil , Jan Čížinský , Česká pirátská strana , Jaroslav Kubera , Senát ČR , Adriana Krnáčová , sázkové kanceláře/kurzy
Aktuálně se děje
před 8 minutami
Cintula si za atentát na Fica odsedí 21 let, potvrdil NS
před 1 hodinou
Už nebudu hodný, vzkázal Trump za doprovodu bizarní fotomontáže
před 1 hodinou
Svět zasáhne silné El Niño, varuje WMO. Počasí může letos lámat rekordy
před 2 hodinami
Odchod Spojených arabských emirátů z OPEC otřásl světem. Proč je tak významný?
před 3 hodinami
Estonsko chce, aby Evropská unie zakázala vstup ruským vojákům
před 4 hodinami
Ruská přehlídka ke Dni vítězství bude poprvé po 20 letech bez vojenské techniky. Důvod ministerstvo tají
před 5 hodinami
Řítí se svět do další ekonomické krize? Tentokrát by se neodehrála stejně, jako ta předchozí
před 6 hodinami
Předpověď počasí: Co přinese první květnový prodloužený víkend?
včera
Exředitel FBI zveřejnil fotku mušlí na pláži. Vyhrožuje Trumpovi, prohlásilo ministerstvo a zažalovalo ho
včera
Politico: Válka v Íránu odhalila zásadní trhliny v obranyschopnosti NATO
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Češi se rozloučili s hercem Janem Potměšilem. Na mši mohl dorazit kdokoliv
včera
EP schválil obří, dvoubilionový rozpočet. Kde na něj vzít? Zdaňte hazard, kryptoměny a Google, navrhují poslanci
včera
Velryba Timmy byla vyproštěna, míří do Severního moře. Vědci se stále neshodnou, zda přežije
včera
Rána pro organizaci, vítězství pro Trumpa. Spojené arabské emiráty oznámily, že vystoupí z OPEC
včera
Teherán mě informoval o kritické situaci, Írán je ve stavu kolapsu, tvrdí Trump
včera
Svět přijde kvůli válce s Íránem o bilion dolarů. Ropné společnosti si ale namastí kapsy
včera
EU schválila povinné čipování psů a koček, zavádí minimální standardy pro jejich chov
včera
Mrazivé počasí se vrací, varovali meteorologové. Bude až šest stupňů pod nulou
včera
Trump po střelbě opět kope kolem sebe. Sám si dělá srandu ze smrti jiných
včera
Írán ponížil Spojené státy, prohlásil Merz
Německý kancléř Friedrich Merz prohlásil, že Spojené státy jsou vedením Íránu ponižovány. Podle jeho názoru je administrativa prezidenta Donalda Trumpa u vyjednávacího stolu překonávána teheránskou diplomacií. Merz kriticky zhodnotil vývoj stagnujících rozhovorů, což podle všeho prohloubí napětí mezi USA a jejich spojenci v NATO.
Zdroj: Libor Novák