Oblíbenost hejtmanů: Nejkontroverznější postavou je lidovec Čunek

Nejkontroverznějším hejtmanem v Česku je lidovec Jiří Čunek. Jeho práci sice pozitivně hodnotí 29 procent lidí, což je nejvíce že všech hejtmanů, celých 33 procent jej ale naopak hodnotí negativně nebo spíše negativně. Vyplývá to z průzkumu společnosti Phonenix Research, který má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Výsledky Průzkumu ukazují, že 29 procent respondentů hodnotí práci zlínského hejtmana Čunka kladně. Lidovec ale paradoxně také získal druhý největší počet negativních hodnocení (33 procent). Více už jich měl jen sociální demokrat Jiří Štěpán z Královéhradeckého kraje (38 procent). Toho naopak pozitivně hodnotí jen 16 procent dotázaných.

Druhým nejlépe hodnoceným hejtmanem je pak Martin Půta (STAN) z Libereckého kraje. I on ale posbíral velké množství negativních reakcí (31 procent). Pomyslný bronz pak patří hejtmance Středočeského kraje Jaroslavě Pokorné Jermanové, kterou pozitivně hodnotí 27 procent lidí a negativně „jen“ 25 procent.

Jako špatnou Češi hodnotí také práci hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové, která je od roku 2016 také předsedkyně Asociace krajů ČR. Pozitivně ji vnímá pouhých 14 procent lidí, negativně pak 32 procent.

Pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi patří místo ve středu tabulky. Pozitivně jeho práci hodnotí 18 procent dotázaných, negativně pak 21 procent. Drtivá většina lidí (61 procent) uvedla, že ho nedokáže hodnotit.

Vůbec nejčastěji lidé nedokázali zhodnotit šéfku Jihočeského kraje Ivanu Stránskou (ČSSD). Hned 73 procent lidí v jejím případě odpovědělo "nevím nebo neumím odpovědět". Zároveň získala nejmenší počet kladných hlasů, pozitivně ji vnímalo je 7 procent dotázaných.

Druhé místo v tomto směru získal olomoucký hejtman Ladislav Oklešťěk (ANO), jehož práci nedokázalo zhodnotit 62 procent dotázaných.

Výzkum, který byl zaměřen na hodnocení hejtmanů, se uskutečnil ve dnech 30.11. 2018 - 9.1. 2019 a zapojilo se do něj 1281 respondentů, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel celé ČR ve věku od osmnácti let.

Související

Daně, ilustrační fotografie

Stanjura se s hejtmany shodl, že by se měl změnit systém rozpočtového určení daní

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) se dnes s hejtmany shodl na tom, že by se měl změnit systém rozpočtového určení daní, který určuje, jaký podíl a podle jakých kritérií z vybraných daní regiony získají. Zástupci krajů chtějí současný systém změnit, s čímž ministr souhlasil a požádal je, aby za Asociaci krajů České republiky (AKČR) dokončili návrh kritérií tak, aby jej mohl předložit vládě k projednání.

Více souvisejících

Hejtmani Jiří Čunek Jana Vildumetzová Ladislav Okleštěk (ANO)

Aktuálně se děje

před 4 minutami

před 48 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Vladimir Putin

Putin zvýšil mnoha Rusům daně. Moskva potřebuje další peníze na válku

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24. 

před 3 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie

Anglie řeší před finále Eura pikantní problém. Manželku a milenku obránce Kylea Walkera

Už v neděli večer je na programu velké finále fotbalového Eura v německém Berlíně mezi Španělskem a Anglií. Ani jeden z týmů před důležitým zápasem nechce dopustit jakýkoliv neklid ve své kabině a oba trenéři apelují na své svěřence, aby se soustředili jen a jen na finále. Jenže to byste ve svém týmu nemohli mít obránce a bouřliváka Kylea Walkera. Toho totiž do Berlína přijede manželka se čtyřmi dětmi i bývalá milenka, s níž má Walker pro změnu další dvě děti. Vedení anglické reprezentace tak proto povolalo ochranku za účelem toho, aby se obě ženy nesetkaly.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Alec Baldwin

VIDEO: Alec Baldwin v slzách u soudu. Padlo překvapivé rozhodnutí

Nečekaně brzy a ve prospěch obžalovaného skončil soudní proces s hollywoodským hercem Alecem Baldwinem, který čelil obvinění z neúmyslného zabití kameramanky při natáčení westernu Rust. Soudkyně ze Santa Fe ve státě Nové Mexiko zamítla obžalobu kvůli pochybení policie a prokuratury při zacházení s důkazy. Informovala o tom agentura AP, která rozhodnutí označila za "náhlé a překvapivé".

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

Laguna na D1

Udeřily silné bouřky. Na D1 vytvořily lagunu, na slovenském festivalu se zřítily stany na diváky

Česko dnes odpoledne a večer zasáhly silné bouřky s prudkými srážkami, silným větrem a kroupami. Hasiči měli plné ruce práce, především na Vysočině, na jihu Moravy a ve středních Čechách. V Krahulčí na Jihlavsku přetekl rybník kvůli přívalovému dešti, což vedlo k zatopení sklepů, garáží a některých domů. Spadlé stromy na několika místech zastavily vlaky a zaplavené cesty omezovaly provoz. Problémy hlásí i Slovensko, kde prudká bouře strhla několik stanů a pódií na hudebním festivalu Pohoda v Trenčíně. Na místě zasahují záchranáři a hasiči a program musel být přerušen.

včera

Kateřina Siniaková

Nejen Krejčíková. Finále si ve Wimbledonu zahraje i další česká tenistka Siniaková, ovšem v deblu

Po úspěchu singlistky Barbory Krejčíkové, které se ve čtvrtek podařilo poprvé v její kariéře postoupit do finále ženského turnaje slavného Wimbledonu, se do finále tohoto slavného travnatého turnaje dostala i další česká zástupkyně Kateřina Siniaková, stalo se tak ovšem v turnaji čtyřhry, v níž Siniaková nastupuje po boku Američanky Taylor Townsendové. Společně v pátečním semifinále tato česko-americká dvojice dokázala porazit tchajwansko-belgický pár Sie Šu-wej a Elise Mertensová, tedy nasazené jedničky, výsledkem 3:6,6:4 a 6:4. 

včera

včera

včera

včera

včera

V Rusku se zřítil Superjet Gazpromu, všichni na palubě zahynuli

Ruské regionální dopravní letadlo Suchoj Superjet 100 se třemi členy posádky se v pátek zřítilo v zalesněné oblasti nedaleko Moskvy, přičemž všichni na palubě zahynuli, informovala agentura TASS. Letadlo provádělo zkušební let po plánované opravě a havarovalo krátce po startu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy