Brusel - Podle premiéra Petra Nečase (ODS) není ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) v pozici, aby vyzýval jiné ministry k demisi. Nečas to řekl ve čtvrtek v Bruselu v reakci na Kalouskovu výzvu, aby ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) v souvislosti s kauzou ProMoPro rezignoval.
Kalousek se má podle premiéra věnovat vlastní práci.
Nečas současně uvedl, že nyní je jeho prioritou jednání Evropské rady, záležitostí ministra Vondry se bude zabývat až po návratu do Prahy. Situace v koalici je podle něj vážná, je ale připraven s koaličními partnery jednat a nebude jim "nic vzkazovat přes média". Všem ovšem doporučuje, aby zklidnili emoce. "Jsem rád, že koalice dodržela principy koaliční spolupráce, tedy, že se nehlasuje pro návrhy schůzí navržené opozicí," řekl předseda vlády.Poslanci ve čtvrtek zamítli návrh programu mimořádné schůze, kde se měla řešit kauza společnosti ProMoPro a zásah v České televizi, ve kterých figuruje právě ministr Vondra. Jeho projev před schůzí rozlítil kromě opozice také některé koaliční poslance, kteří žádali jeho odchod z vlády, nebo vyzývali představitele ODS k tomu, aby si "udělali ve straně pořádek".Vondra se v projevu přihlásil ke spoluodpovědnosti za výsledek hospodaření při českém předsednictví EU, které měl na starosti. Poslancům řekl, že měl celkový přehled, ale detaily neřešil. Za to, že se mu nepodařilo situaci a jeho roli lépe vysvětlit, se poslancům omluvil.
Související
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
Nečas, Nagyová a Boček jsou vinní v kauze trafik pro poslance ODS, rozhodl soud
Petr Nečas , Miroslav Kalousek
Aktuálně se děje
včera
Ukrajinská armáda provedla rozsáhlý útok na ropný terminál v Petrohradu
včera
Evropa musí převzít větší odpovědnost za svou obranu, řekl Pavel tureckému tisku
včera
EU uvalila sankce na vědce podezřelé z otravy Navalného
včera
Opět ho vypískají? Klempíř dorazil na festival do Varů, i když tvrdil, že nepřijede
včera
Jak skončí válka na Ukrajině? Z pěti možných scénářů zbyly poslední dvě varianty
včera
Fotbalové MS v ohrožení. Kvůli počasí se mohou rušit zápasy, teploty porostou na 46 stupňů
včera
USA praží žhavé počasí. Kvůli vedru se ruší oslavy Dne nezávislosti
včera
Stovky letadel, největší ohňostroj v historii. Trump na dnešek slibuje mohutné oslavy Dne nezávislosti
včera
Do ulic Erfurtu vyšly tisíce extremistů, blokují vstup na sjezd AfD
včera
Putin po mohutném bombardování Kyjeva nařídil pokračování masivních úderů proti Ukrajině
včera
Proč byl nedávný útok na Kyjv tak zničující?
včera
Rusko shání vojáky kde se dá. Nově posílá na frontu mladé studenty
včera
Výhled počasí na další červencový týden. Teploty porostou
3. července 2026 21:58
Odstartoval filmový festival ve Varech. Hoffman si přišel pro Křišťálový glóbus
3. července 2026 21:00
Důchody dorazí kvůli svátkům později. Letos je to naposledy
3. července 2026 20:12
Hvězdy posunuly své týmy do osmifinále MS. Mexiko dál těší domácí fanoušky
3. července 2026 19:27
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
3. července 2026 18:41
Policie prověřuje primáře z Děčína. Nahlásila ho nemocnice
3. července 2026 17:55
Je to tady zase. Lidé řeší, zda červencová volna ovlivní jejich nákupy
3. července 2026 17:19
Další překvapení na fotbalovém MS. Už v šestnáctifinále skončili Němci a Nizozemci
V rámci druhého hracího dne úvodního kola vyřazovací fáze právě probíhajícího mistrovství světa ve fotbale došlo k dalším překvapivým výsledkům. Postarali se o to favorizovaní Němci a Nizozemci. Zatímco Německo ve svém šestnáctifinále nestačilo na Paraguay poté, co nezvládlo penaltový rozstřel, Nizozemsko taktéž na penalty nepřešlo přes Maroko. Brazílie naopak žádné překvapení nepřipustila, i když první poločas s Japonskem se nevyvíjel zrovna podle jejích představ. Díky výrazně zlepšenému výkonu ve druhé půli ale favorizovaní Jihoameričané otočili skóre z 0:1 na 2:1.
Zdroj: David Holub