Na dnešek jsou svolány další protivládní protesty. Tentokrát se ovšem demonstranti nesejdou na Staroměstském ani Václavském náměstí v Praze, ale ve více než dvou stovkách měst a obcí po celé republice.
Zástupci Milion chvilek pro demokracii se na dnešní demonstrace rozjedou do regionů, kde by na ně měly podle předpokladů čekat desítky tisíc lidí. Mikuláš Minář, předseda spolku, se pak připojí k demonstraci v Brně.
„Moc si vážím toho, že nás Brno nikdy nenechalo ve štychu. Párkrát tam dokonce byla akce i tehdy, když se Praha na nic nezmohla. Proto se moc těším, že budu moci v Brně 28. května vystoupit,“ vzkázal.
Právě v Brně se bude dnes konat největší akce, přijedou i známé osobnosti jako písničkář Tomáš Klus, který vystoupil už minulý týden před padesátitisícovým davem na Václavském náměstí, nebo zpěvák David Koller.
Předseda spolku Minář vyzval před několika dny premiéra Andreje Babiše, aby se mu postavil tváří v tvář v televizní debatě. Babiš mu ovšem vzkázal, že nevidí důvod reagovat na výzvy demonstrantů. Následně ovšem tvrdil, že „demonstranti o dialog s ním nestojí. I kvůli tomu jej skupina označila za „patologického lháře“.
Právě dialog je to, o co spolku podle jeho zástupců jde. „Nechceme vládnout z ulic, jde nám především o dialog. Pomozte nám prosadit sedm pojistek nezávislosti justice,“ žádají organizátoři demonstranty. Zároveň odmítli myšlenku, že dosavadní protesty byl jen předvolební kampaní, jak tvrdí sám Babiš.
Kromě Brna by se protestující měli sejít v téměř 240 městech a obcích napříč celou Česko republikou. Aktuální mapu zapojených měst najdete zde.
Při všech dosavadních protestech demonstranti žádali nejen konec Benešové ve funkci, ale i přijetí takových opatření, aby byla zajištěna nezávislost justice. Premiér Andrej Babiš (ANO) a Benešová opakovaně odmítli, že by nezávislost justice byla v ohrožení. Jejich požadavky ale zatím splněny nebyly. Poslední demonstrace na Václavském náměstí se účastnilo nejméně 50 tisíc lidí, některé zdroje ovšem hovoří až o 70 tisících.
Související
Česko není na prodej. Na Staroměstském náměstí demonstrovalo více než 15 tisíc lidí
OBRAZEM: Ne vládě extremistů. Minář s Milionem chvilek zaplnil Staroměstské náměstí
Milion chvilek pro demokracii , Demonstrace , Brno , Mikuláš Minář , David Koller , Tomáš Klus , demonstrace proti Babišovi (6. 5. 2019)
Aktuálně se děje
před 1 minutou
"Spojenectví jsme upevnili prolitou krví." Kim Čong-un zaslal Putinovi novoroční blahopřání
před 1 hodinou
Krvavé střety jsou u konce. Thajsko a Kambodža uzavřely dohodu o příměří
před 2 hodinami
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev
před 3 hodinami
Počasí na Silvestra a Nový rok. Na hory může dorazit sněhová nadílka
včera
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
včera
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
včera
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
včera
Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy
včera
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
včera
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Slovensko poprvé reagovalo na ruský zásah lodi v přístavu na Ukrajině
včera
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
včera
Vražda na Štědrý den. Muž ve Vratimově připravil o život známého
včera
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
včera
Odveta za vraždění křesťanů. Trump nařídil útok proti teroristům v Nigérii
včera
Praha hlásí velké problémy v železniční dopravě. Vlaky nabírají zpoždění
včera
Rusové při útoku na Oděsu poškodili loď pod vlajkou Slovenska
včera
Ukrajina jedná neustále. Zelenského čeká další setkání s Trumpem
včera
Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest
Z případu vraždy v Bohuňovicích v Olomouckém kraji je nevídaná rodinná tragédie. Teenagerka podle závěrů vyšetřování zastřelila matku a postřelila otce, přičemž čin kvůli majetkovému prospěchu naplánovala se svým partnerem. Oběma hrozí až výjimečný trest.
Zdroj: Jan Hrabě