David Koller

Mirai Navrátil

Koller, Mirai a další osobnosti české kultury pomáhají Ukrajině

Stále častěji se na sociálních sítích objevují příspěvky, že i známé osobnosti se rozhodli pomoci Ukrajině. Tím bezpochybně dokazují, že česká kulturní sféra "stále žije", pomáhá a zastává své místo, na které se možná během pandemie i poněkud zapomnělo. Jména jako David Koller, Mirai Navrátil, Jakub Ryba jistě mluví za vše.
David Koller

David Koller vydal nový singl a videoklip, chystá turné po vinařstvích

Zpěvák, skladatel a bubeník David Koller natočil nový singl a klip My se vám ozveme. Autorem hudby je Matěj Belko, text napsal Belko s Kollerem. Nová píseň zazní na sérii letních koncertů kapely Kollerband, která se mimo jiné uskuteční na vinicích, a také hned čtyřikrát za sebou v pražském klubu Jazz Dock. Koller to uvedl v rozhovoru s ČTK.
David Koller na demonstraci proti Andreji Babišovi a Marii Benešové

David Koller důrazně varuje: O demokracii po roce 1989 můžeme lehce přijít

David Koller zahraje 16. listopadu se skupinou Lucie v Českých Budějovicích a 17. listopadu s kapelou Kollerband na pražské Národní třídě. V jižních Čechách zařadí i písničku Oheň, v níž se zpívá 'Už se nechcem nikdy vracet', v Praze možná skladbu Karla Kryla. Lidé by si měli podle něj uvědomit, že mohou o demokracii přijít. Po 17. listopadu 1989 jezdil s jinými muzikanty do východních Čech a rozvážel letáky, protikomunistických protestů se účastnil už před tím. Koller to řekl ČTK v rozhovoru k výročí 30 let od sametové revoluce.
Andrej Babiš (ANO)

Babiš soptí: Neodstoupím, ani když budu obžalován. A ten Klus a Koller...

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítá, že by byl podle zprávy Evropské komise ve střetu zájmů. Opakovaně zdůraznil, že to, to čem všichni mluví, je jen předběžná zpráva a že její závěr může být ve výsledku plně jiný. Mluví se o tom, že Česko by mohlo do rozpočtu EU vracet kolem 450 milionů korun dotací, které čerpal holding Agrofert.
Kapela Lucie v současné sestavě

Skupina Lucie opouští stadiony, na turné s novým albem vyrazí do regionů

Skupina Lucie bude po stadionovém turné, které zakončila minulý týden třemi koncerty v pražské O2 areně, pokračovat v koncertování i v roce 2019. Nové turné k albu EvoLucie zahájí 20. června v plzeňském Lochotínském amfiteátru. Pokračovat bude deseti listopadovými vystoupeními. Poslední koncert se uskuteční 28. listopadu v třinecké Werk Areně. ČTK o tom za kapelu informoval Roman Helcl.
David Koller fotografům u vchodu moc nepózoval, ba naopak rychle utekl do zákulisí

Koller se s tím nepáře. Před volbami vyzval k "třídění politického odpadu"

Hudebník David Koller vyzval před komunálními volbami v kampani s názvem Třídím odpad k účasti ve volbách a k nalezení vhodných kandidátů. Voliče nabádá k třídění "politického odpadu", zprofanovaných politiků, jejichž jednání je podle něho v rozporu s hodnotami demokracie a právního státu. Projekt vznikl ve spolupráci s představiteli občanských iniciativ, které se dlouhodobě věnují zejména pražským korupčním kauzám. Není součástí kampaně žádné politické strany, informoval ČTK za organizátory Roman Helcl.
David Koller fotografům u vchodu moc nepózoval, ba naopak rychle utekl do zákulisí

Králem olomouckého majálesu bude letos zpěvák David Koller

Olomouc - Králem letošního olomouckého majálesu, který se zaměří na sté výročí republiky a na společnou česko-slovenskou historii, bude zpěvák, skladatel a bubeník David Koller. Korunu krále vysokoškolských studentů si nasadí ve středu 9. května na Horním náměstí v Olomouci. ČTK to dnes řekl pořadatel akce Ondřej Martínek. Samotné korunovaci bude předcházet průvod městem, slavnostní akt pak završí společné zpívání československé hymny. Olomoucký majáles ponese letos motto ČeskosLOVEnsko aneb 100 let spolu.
Obálka knihy Who The Fuck Is David Koller?

RECENZE: S komunisty se nemluví? V knize Who The Fuck Is David Koller? nechybí hudba ani politika

RECENZE - V rámci Velkého knižního čtvrtku se fanouškum kapely Lucie a všem ostatním naskytla unikátní možnost si poprvé zakoupit ojedinělou knihu rozhovorů Who The Fuck Is David Koller? jejímž autorem je Milan Ohnisko. Vydalo nakladatelství Druhé město - Martin Reiner v Brně. Milan Ohnisko, držitel ceny Magnesia litera za poezii (konkrétně za sbírku Světlo v ráně) se tentokrát vydal do úplně jiných vod. Vytvořil unikátní knižní rozhovor se zpěvákem, skladatelem, bubeníkem, lídrem kapely Lucie a Kollerbandu, autorem dnes již klasických hitů Davidem Kollerem. Nejde však o informace, které lze lehce „vygooglovat“. Milanu Ohniskovi šlo hlavně o různá zrcadla, názory a pokud je to ovšem vůbec možné, najít odpověď na otázku: Kdo je to sakra ten David Koller?

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy