Dochází vám to vůbec? Babiš má na kontě desítky sviňáren. Známý zpěvák poslal Čechům důrazný vzkaz

Už v úterý se budou po celé republice konat protesty proti premiérovi Andreji Babišovi, o týden později by se měla konat obří protestní akce v Praze na Letné. Zpěvák Radek Banga demonstranty veřejně podpořil a na sociálních sítích vysvětlil, proč byli lidé do ulic měli vyjít.

Radek Banga se na sociálních sítích zamyslel nad tím, proč by vlastně lidé měli demonstrovat proti premiérovi Andreji Babišovi. „Asi některé lidi ještě stále napadne, že je to celé jen mediální hon na „úspěšného“ člověka, co pro Českou republiku udělal strašně moc." Že je to jen „závist pražské kavárny.“ Jsem přesvědčený o tom, že mnoho lidí ani neřeší kauzu Babiš do detailů, protože na to nemají čas. Je taky možné, že na demonstracích jsou i lidé, co o tom neví mnoho, ale i přes to tam jdou.

Připomíná i to, že Babišova nejčastější výmluva je, že „za všechno může Kalousek“ a že „média lžou“. „Nic nového, že. Bohužel jeho poslední reakce ale mají takové trhliny, že je to až tragikomické. Babiš třeba rád prohlašuje, že „ČESKÁ REPUBLIKA nebude nic vracet.“ Zamyslete se ale nad tím hlouběji. Pokud se jedná o dotace pro Agrofert, jediný, kdo komu bude co vracet, je Babiš a to do kasy ČR. Vyplývá to z logiky toho, jak fungují samotné dotace. To, zda ČR bude něco vracet, to totiž není zas až tak jasné. Čili chápu, proč je Babiš tak strašně vytočený. Ono nezáleží na EU. Jde o princip. Jestli se prokáže střet zájmů (ten tady podle mne bezpochyby je), pak se vlastně prokáže, že pan Babiš odrbal hlavně DAŇOVÉ POPLATNÍKY ČR. Tedy možná i vás. A to už je mnohem NEBEZPEČNĚJŠÍ PRO BABIŠE, NEŽ FAKT, ŽE ODRBAL EU. !Může totiž přijít i o dosud věrné voliče, kterých už je beztak méně a méně!“ vysvětluje zpěvák romského původu.

Babiš ale najel na marketingovou kampaň, podle které „on vlastně chrání Českou republiku.“ „Ale je to z principu totální blbost,“ varuje Banga. „Útočit na média, politiky i samotnou sněmovnu, to prostě nestačí. Že neexistuje žádný střet zájmů? Ale no tak! Samozřejmě, že ANO! Už z principu musí být ve střetu zájmů – vždyť ovládá většinu zemědělství v ČR, také chemický průmysl, velké procento potravinářského průmyslu, lesnictví a dalších oblastí. Agrofert holding představuje monstrum, co má přes 250 firem. Pokud je to navíc premiér, kdo má celý takový holding pod kontrolou, zakladatel hnutí ANO, pak už z principu je to střet zájmů. Zapomíná ČR na to, že Babiš vlastní třeba i IDNES a LIDOVKY? Ten střet zájmů musí i úplného vola třísknout přímo do xichtu. Kdekdo by mohl argumentovat „svěřeneckými fondy.“ Ale no tak.. Oba svěřenecké fondy, které mají ve správě nyní Agrofert, jsou prokazatelně stále pod jeho kontrolou, jsou uměle vytvořeny jen dočasně, vedeny takovými lidmi, kteří mu jsou loajální a nikdy nepůjdou proti němu, budou jen plnit příkazy Babiše. Vždyť si stačí pokládat správné otázky,“ apeluje na Čechy hudebník.

Nadhazuje také otázku, co se stane, až Babiš skončí v politice. Hned odpovídá, že Agrofert vrátí přímo Babišovi. „Takže nezáleží vůbec na tom, že navenek jakoby Babiš nemá s Agrofertem nic společného. Svěřenecké fondy jsou jen marketingový tah, dodržení citlivých papírových požadavků, nedodržují však podstaty zákonů o střetu zájmů. Na tom je podle mne založena i auditní zpráva. Uvidíme,“ posteskl si Banga na facebooku.

Připomíná i kauzy jako Čapí hnízdo nebo dotace na linku pro společnost Penam. „Takže je jasné, proč je Babiš nervózní. Nechce, aby lidem docházelo, co se tu děje. Co Čapí Hnízdo? On skutečně Babiš prohlásí ve sněmovně, že se „nesoudili, protože by šli proti Schillerové, tak to raději vrátili???“ To nebyl vtip  Aha. Já myslel, že ano. Čekal jsem dlouho na pointu toho vtipu, ale žádná nepřišla. To je skutečně smutné. Jenže opět, byl to především vtip za 50 000 000 Kč, hádejte odkud - z peněz ČR. Takže se i vrátili do státní kasy – jasný důkaz. Dochází vám to? To nejsou ve finále peníze EU, to jsou VAŠE PRACHY. Vaše prachy v dotačních podvodech,“ vzkazuje nejen voličům Babiše Banga

„Na netu najdete desítky lidí, co vám popíšou ty estébácké metody, které Babiš měl a má. Každý, kdo si jen trochu otevře hubu, je okamžitě propuštěn. Babiš označuje všechny za lháře, poukazuje na mafiány, kmotry v politice. On sám ale například doposud nevysvětlil záhadný nákup vily v Bratislavě, která byla přímo spjata se slovenskou mafií, budovu koupil kdo jiný, než AGROFERT. Jen těžko by tak vzdělaný člověk v oblasti obchodu nevěděl, od koho přesně vilu kupuje. Musel být zřejmě tedy v přímém kontaktu se slovenskou mafií. Tak kdo tu lže? Od devadesátých let najdete desítky sviňáren, co tenhle člověk udělal, kolik malých podnikatelů zlikvidoval a vůbec jakým způsobem pod Agrofert spadlo několik firem, co by tam jinam nikdy nebyly.“ jde ještě hlouběji do minulosti zpěvák.

Babiš a jeho hnutí ANO razí heslo, že stát je třeba „řídit jako firmu“. „Dodržel své slovo, to tedy ANO. Chcete, aby byl stát řízený, jako jeho firmy? Jako jeho hnutí? Hnutí, do kterého bude patřit jen ten, kdo vydrží jeho totalitní estébácké metody? Tu šikanu a stres? Přes smsky? A když budete dělat něco poctivě ve prospěch ČR, nikoliv ve prospěch Agrofertu, pak jdete okamžitě na dlažbu? Dohledejte si ty, jenž z ANO vystoupili nebo byli vyhozeni na googlu. Přečtěte si důvody. Byl to každý, kdo něco „zjistil“,“ připomíná Banga, že i někteří politici ANO raději od Babiše odešli.

„Dokonce i xicht z plakátů Martin Komárek. Co Robert Pelikán? Proč zmizel z obrazu Stropnický? Ivan Pilný? Pavel Telička? Co se to v tom ANO děje, že? Všimněte si, že jen hrstka lidí si troufne skutečně Babiše otevřeně kritizovat. Jak obrovský strach mají odpadlíci z ANO jít proti Babišovi. Proč asi? Uvědomte si, že je to v tuhle chvíli nejmocnější muž v zemi. Jeho vliv je patrný všude, je to premiér, je v kontaktu s těmi nejbohatšími lidmi, je navázán na ministerstva, policejní orgány. Když dokáže smést ze stolu i únos syna, být trestně stíhaný a zároveň být premiérem, to už je teda něco. To podle vás není střet zájmů?? A že jeho metody není nutné nazývat „estébácké“? Že je to přehnané? Ale proč by ne – vždyť je to člověk, který je ostatně v databázi StB veden jako „agent Bureš“. Doposud se Babišovi nepodařilo prokázat, že je veden v archivu ÚSTAVU PAMĚTI NÁRODA neoprávněně. Doposud se nevysvětlilo, proč nechal unést vlastního syna do Ruska a nakonec ho „uklidil“ do Švýcarska,“ zdůrazňuje ve svém prohlášení Banga.

Připomíná i to, že Babišův syn je klíčový svědek, který mohl prokázat, že Čapí Hnízdo byl dotační podvod. „Že je to mediální výmysl? Jen si to představte – vy víte, že je vaše dítě vážně psychicky nemocné, tak PROČ BYSTE NA NĚJ PSALI ČAPÍ HNÍZDO? Vždyť to je absurdní, přeci nemůžete napsat takový objekt na duševně chorého člověka. To jako fakt obětuje svoje dítě, jen aby nešel za mříže? Nestačí vám ani tohle? Proč tedy pan Babiš v jednu chvíli prohlásí, že „Čapí Hnízdo byl jeho nejlepší nápad“ a další měsíc uvádí, že „vůbec nemá nic společného s Čapím Hnízdem?“ Všechno, co se doposud proti němu prokázalo, ale pan Babiš popírá. Od StB přes UNIPETROL, únos syna až po dotační podvody. A tenhle člověk bude ve sněmovně řvát, že „všichni lžou?“ Nevím, jestli všichni, ale vy, pane Babiši, rozhodně ANO! Prostě vám nevěřím, protože těch lží už je moc. NEVÍTE TEDY, PROČ JÍT NA DEMONSTRACI? Třeba vám tento příspěvek udělá ve věcech pořádek a ten důvod příště najdete, stejně jako já,“ dodal na závěr Banga.

Související

Radoslav Banga, známější pod pseudonymem Gipsy, je rapper, zpěvák, textař a hudebník romského původu, který již od svých 13 let působí na české hip hopové scéně.

Rasistický komentář? Banga se dočkal zastání u Ústavního soudu: Měl dostat postavení poškozeného

Okresní soud v Kladně podle ústavních soudců chyboval, když v trestním řízení kvůli rasistickému komentáři na síti nepřiznal zpěváku Radoslavu Bangovi (37) postavení poškozeného. Šlo o příspěvek umístěný na Bangův facebookový profil poté, co zpěvák kritizoval ocenění skupiny Ortel v anketě Český slavík. Za projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka dostal autor nenávistného komentáře trest 100 hodin veřejně prospěšných prací. Banga nález Ústavního soudu (ÚS) dnes na facebooku označil za malý velký zázrak.

Více souvisejících

Radoslav Banga Andrej Babiš Hnutí ANO Agrofert demonstrace proti Babišovi (4. 6. 2019)

Aktuálně se děje

před 19 minutami

Rusko, Kreml

Nemá smysl jednat, vzkazují Rusové po dodávce tanků Ukrajině

Poté, co se Spojené státy a další západní země rozhodly dodat Ukrajině moderní tanky, nevidí Moskva smysl v jednání s Kyjevem nebo jeho západními "loutkovodiči". Dnes to v rozhovoru s agenturou RIA Novosti řekl náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov. Nikdo na Západě podle něho nepřišel se seriózní iniciativou týkající se řešení ukrajinské krize.

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

Elektrická energie a jak s ní šetřit

Elektrická energie a jak s ní šetřit

Po snížení spotřeby elektrické energie ve své domácnosti asi touží každý z nás. Ale málokdo z nás už ví, jak na to. Kde konkrétně bychom mohli ušetřit, kdy se chováme neekonomicky aniž bychom si to uvědomovali a jak používat spotřebiče co nejefektivněji?

před 1 hodinou

Jens Stoltenberg

Stoltenberg vyzval Soul, aby poskytl vojenskou pomoc Ukrajině

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes vyzval Jižní Koreu, aby navýšila svou vojenskou pomoc Ukrajině, která se brání ruské invazi. Informovala o tom agentura Reuters. Stoltenberg je na návštěvě zemí východní Asie, dnes se z Jižní Koreje přesouvá do Japonska.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Vrak památkově chráněného plavidla u pobřeží Sussexu patří holandské válečné lodi Klein Hollandia.

Vědci identifikovali vrak lodi potopené u pobřeží anglického Eastbournu

Vědcům se podařilo vyřešit záhadu obestírající původ lodi, která se v 17. století potopila u břehů Anglie s nákladem vybraného italského mramoru. Jak informoval zpravodajský server Daily Mail, vrak památkově chráněného plavidla u pobřeží Sussexu patří holandské válečné lodi Klein Hollandia.

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

Petr Pavel

Pavel mluvil se Zelenským, začíná skládat svůj tým na Hrad, vyrazí do krajů

Zvolený prezident Petr Pavel se připravuje na převzetí úřadu, kterého se ujme 9. března složením slibu na společné schůzi poslanců a senátorů na Pražském hradě. Funkci chce vykonávat civilně. Začne sestavovat svůj tým, plánovat výjezdy po republice, harmonogram zahraničích cest či setkání s ústavními činiteli. Dnes Pavel telefonoval s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, který poděkoval za podporu Ukrajiny po napadení Ruskem a pozval Pavla na návštěvu. Pavla čekají v příštích dnech schůzky s předsedy vlády a obou parlamentních komor. Sejde se asi i s Milošem Zemanem, který dnes volby označil za referendum o Pavlovu protikandidátovi Andreji Babišovi (ANO).

včera

včera

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan naznačil možné schválení členství Finska v NATO, bez Švédska

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes naznačil, že Ankara by mohla dát souhlas se začleněním Finska do NATO zvlášť, bez ohledu na Švédsko, s nímž má Turecko stále napjatější vztahy mimo jiné kvůli údajnému poskytování švédského útočiště kurdským radikálům. Obě severské země přitom podaly přihlášku do aliance současně loni v červnu v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.

včera

Petr Pavel

Důchody a daně se musí změnit, řekl Pavel. Na Hradě chce audit

Podle zvoleného prezidenta Petra Pavla jsou reformy penzí a daní pro Česko nezbytné, není možné je dál odkládat a je potřeba je lidem začít vysvětlovat. Řekl to dnes večer v rozhovoru pro televizi Nova. Přibližování obou reforem zmínil jako součást svého plánu ve funkci. O důchodové reformě se v ČR debatuje léta. Zatím se ji nepodařilo prosadit a nenašla se na ní širší politická shoda. Podle expertů je potřeba změnit i nastavení daní. Vláda reformu penzí chystá.

včera

včera

Vladimír Kruliš (foto: Martin Mikeška)

Zeman naznačil, že Kruliš zamíří do České národní banky jako kancléř

Prezident Miloš Zeman by přál České národní bance (ČNB) schopného kancléře a schopnějšího, než je ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš, nedokáže získat. Zeman to dnes řekl v Bělehradě novinářům na dotaz, jaké bude další Krulišovo působení po odchodu z Pražského hradu. Podle informací ČTK si ho za šéfa své kanceláře vybral guvernér ČNB Aleš Michl. Kruliš své další působení komentovat nechtěl.

Aktualizováno včera

Petr Pavel a Eva Pavlová

Pavel se možná v pondělí sejde se Zemanem

Vítěz volby hlavy státu Petr Pavel zatím nehovořil s dosluhujícím prezidentem Milošem Zemanem. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News. Pavel předpokládá, že se tak stane možná už v pondělí. V České televizi Pavel uvedl, že pravděpodobně jmenuje soudci státní zástupce Petra Babku a Marka Bodláka, které Zeman odmítl jmenovat

včera

Miloš Zeman

Zeman si myslel, že volby budou referendem o vládě. Staly se referendem o Babišovi, řekl

Prezident Miloš Zeman si myslel, že volby budou referendem o vládě, staly se ale referendem o Andreji Babišovi (ANO). Připomněl také své dřívější vyjádření, že se Babiš měl více než svému mírotvorectví věnovat ekonomické a energetické krizi. Zeman to řekl českým novinářům v Bělehradě, kam dnes přijel na státní návštěvu Srbska. Řekl, že s Babišem, který prohrál souboj o funkci prezidenta, zatím nemluvil.

včera

Lidé volí v prezidentských volbách.

Komise v Bohnicích omylem připsala hlasy pro Pavla Babišovi

Volební komise v jednom z okrsků v pražských Bohnicích omylem připočetla hlasy v prezidentské volbě pro Petra Pavla jeho soupeři Andreji Babišovi (ANO), který se tak stal podle oficiálních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) vítězem hlasování v tomto okrsku. Mluvčí Prahy 8 Martin Šalek Deníku N potvrdil, že se stala chyba při sčítání. 

včera

Česko se projevuje propagací maximálně antiruské linie, zní z Ruska

Nový český prezident Petr Pavel bude pokračovat v politice západního bloku zaměřené na konfrontaci s Ruskem a je nepravděpodobné, že by jeho zvolení mělo pozitivní dopad na vztahy s Ruskou federací. Prohlásil to v dnešním rozhovoru s tiskovou agenturou TASS expert Ústavu slavistiky Ruské akademie věd Alexandr Pivovarenko komentující Pavlovo sobotní vítězství v českých prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK

Další zprávy