Topolánek si nebral servítky, lepší Mádl a Hašan než Stropnický a Hnilička, co kolaborují za prachy

Bývalý premiér Mirek Topolánek na svém twitterovém účtu rád komentuje politické a společenské dění. Tentokrát ho zaujala kritika režiséra Jiřího Mádla, který vystoupil na protivládních demonstracích.

Mirek Topolánek vyzdvihl článek komentátora Jindřicha Šídla, který rozporoval informaci o sedmimilionové dotaci na film Jiřího Mádla od Andreje Babiše. 

Mádl sice dotaci skutečně dostal, ale nikoliv od Andreje Babiše, ale od Státního fondu pro podporu kinematografie, jehož rozpočet formálně schválilo ministerstvo financí v jehož čele tehdy Andrej Babiš stál.

Mádla podpořil i bývalý premiér Mirek Topolánek. "Musel jsem se k audio @jindrichsidlo vrátit. Jirka Mádl je herec, režisér a taky hokejista. Za nás, za hokejky: jsme na něho pyšní. S AB kolaborují za prachy i herci i hokejky. Můžete si vybrat. Buď Stropnický a Hnilička, nebo Mádl a Hašan. B je správně!!!," napsal na sociální síti Topolánek.

Celou kauzu tak zařadil do souvislostí s hokejem, jehož hráčem býval i režisér Mádl.

Jasně. Chyběly mi znaky. A taky @dallasstars93

— Mirek Topolánek (@MirekTopolanek) June 11, 2019

V komentáři pak ještě do svého "protibabišovského týmu" zařadil kapitána z posledního mistrovství světa Jakuba Voráčka.

Související

Mirek Topolánek

Na prezidenta Svazu průmyslu a dopravy kandiduje Topolánek, Rafaj, Palát a Wojnar

Kandidáty na prezidenta Svazu průmyslu a dopravy ČR jsou bývalý premiér Mirek Topolánek, současný viceprezident svazu Jan Rafaj, člen jeho představenstva Miroslav Palát a bývalý prezident Sdružení automobilového průmyslu Bohdan Wojnar. Informace serveru e15.cz dnes ČTK potvrdila mluvčí svazu Tereza Šebestová. Nový prezident nahradí Jaroslava Hanáka, který byl ve funkci 12 let.

Více souvisejících

Mirek Topolánek Jiří Mádl Martin Stropnický Dominik Hašek

Aktuálně se děje

před 19 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

včera

Ursula von der Leyenová

Česko dostalo zelenou od von der Leyenové. EK schválila upravený plán obnovy

Evropská komise schválila Česku upravený Národní plán obnovy, který přinese dodatečných 2,2 miliardy eur (přes 56 miliard korun) na čistou energetiku a transformaci průmyslu. Praha může v rámci celého plánu využít 9,2 miliardy eur (přes 224 miliard korun). Šéfka EK Ursula von der Leyenová při té příležitosti navštívila českou metropoli.

včera

včera

Češi mohou žádat o dotace v Nové zelené úsporám a programu Oprav dům po babičce

Státní fond životního prostředí ČR během úterního dopoledne spustil příjem žádostí o dotace na rodinné domy. Zájemci mohou žádat o podporu na renovaci domů či výstavbu pasivních domů ve standardním programu Nové zelené úsporám či využít nabídku v rámci podprogramu Oprav dům po babičce. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy