Foldyna, Jakl a spol. na protipólu Prague Pride. Kde se scházejí vlastenci?

V den, kdy v Praze vrcholí Prague Pride, se scházejí i lidé s odlišnými názory. Účast na setkání vlastenců přislíbili kupříkladu poslanec Jaroslav Foldyna nebo spolupracovník exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl.

Ulicemi Prahy dnes pochoduje průvod Prague Pride přibližující život homosexuálů, bisexuálů a transsexuálů. Ve stejnou chvíli se na jiném místě scházejí vyznavači odlišných hodnot. V týdnu o tom informovaly Lidové noviny.

Na Vlastenecké setkání, které pořádá na zámku ve středočeských Příčovech Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže, mají dle deníku dorazit například poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD), Ladislav Jakl nebo protiislámský aktivista Martin Konvička.

„Zveme všechny, komu je náš národ milý a nechtějí pracně vybudovanou republiku rozpustit v uměle vytvořeném kotli Evropské unie,“ vyzývají pořadatelé. Diskutovat se má o patriotismu a tradičních hodnotách.

Foldyna Lidovým novinám sdělil, že téma vlastenectví pro něj osobně představuje úctu k historii a musí se o něm diskutovat. „Když o něm mluvíme, je důležité, abychom se nedostali za hranici nacionalismu. Mezi oběma těmito pojmy je rozdíl. A to je jedno z témat, o nichž chci mluvit,“ uvedl. Rád by se zmínil také o pojmech jako rodina a národ. Jde podle něj o tradiční hodnoty, které je důležité zdůrazňovat.

Další účastníci akce deníku řekli, že nepůjde o politickou demonstraci, ale naopak o inteligentní a kultivované setkání na úrovni. Tolik výrazných vlasteneckých osobností se prý na jedno místo ještě nikdy nepodařilo dostat. Program akce měla podle plánu odstartovat dopolední mše svatá. Následovat mají panelové diskuse i neformální setkání, na závěr přijde koncert.

Související

Jaroslav Foldyna

"Česko proti bídě." Na Rajchlově akci vystoupil i Foldyna z SPD, lidé došli k úřadu vlády

Tisíce lidí dnes v centru Prahy demonstrovaly proti vládě premiéra Petra Fialy (ODS). Demonstranti se nejprve shromáždili na Václavském náměstí, poté prošli městem ke Strakově akademii, kde sídlí vláda. Ohlašovaný živý řetěz kolem budovy nakonec nevytvořili, někteří z protestujících se ale chystají u úřadu vlády nocovat. Protest neprovázely významnější konflikty.
Demonstrace proti opatřením (10.1.2021)

OBRAZEM: V Praze se opět demonstrovalo, nechyběli Landa, Foldyna nebo Suchánek

Až 3000 lidí se v neděli na Staroměstském náměstí v Praze sešlo na demonstraci nazvané Otevřeme Česko. Svolala ji iniciativa Chcípl PES, protestovalo se proti vládním opatřením, která souvisejí s koronavirovou pandemií. Na pódiu či v davu nechyběli umělci Daniel Landa a Michal Suchánek či poslanec Jaroslav Foldyna (SPD).

Více souvisejících

Jaroslav Foldyna Ladislav Jakl Vlastenectví Prague Pride

Aktuálně se děje

před 4 minutami

před 26 minutami

před 39 minutami

před 46 minutami

před 52 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 2 hodinami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 4 hodinami

Zelenina vypěstovaná ve skleníku

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Rusko podniká masivní manévry v moři, flotila se „zdokonalovala“ už před několika týdny

Rusko odstartovalo vojenské cvičení v Japonském a Ochotském moři. Agentura Reuters uvedla, že potrvá do 20. června. „Do cvičení uskupení sil Tichomořské flotily je zapojeno více než 60 válečných lodí a podpůrných plavidel, asi 35 letadel námořního letectva, pobřežní jednotky a více než 11 tisíc vojáků,“ citovala agentura ruské ministerstvo obrany.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy