Praha - Prezident Václav Klaus se rozhodl podpořit konkurenci na české železnici a pro svoji prosincovou návštěvu Ostravy si vybral spoj RegioJet podnikatele Radima Jančury. Cestu hlavy státy, která proběhne 6. prosince, potvrdil Klausův web i mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.
Podle internetových stránek Klaus.cz prezident v úterý 6. prosince nasedne na pražském hlavním nádraží do spoje IC 1015 RegioJet, který odjíždí do Ostravy v 17.27.
"Byli jsme Kanceláří prezidenta republiky (KPR) informováni, že s námi pan prezident pojede. Jsme samozřejmě rádi, vážíme si toho," řekl agentuře Mediafax mluvčí soukromého železničního dopravce.
RegioJet se podle Ondrůje dozvěděl o tom, že poveze prezidenta, v druhé polovině týdne. "Předpokládáme, že pan prezident využije standardních služeb, které nabízíme. Myslíme si, že přeprava bude probíhat velmi standardním způsobem," uvedl mluvčí RegioJetu, aby dodal: "Jaké budou další požadavky – je to přeci jenom hlava státu – to je otázka následujících dnů."
Ondrůj uzavřel, že s RegioJet bude s KPR celou akci ještě koordinovat.
Soukromý dopravce se pustil do konkurenčního boje na trati Praha – Ostrava s Českými drahami (ČD) na konci letošního září. Soupeří lepšími službami a vyšším komfortem, oproti pendolinům ČD nabízí ale naopak pomalejší dojezdové časy.
Klaus bude cestovat v poslední den platnosti aktuálního jízdního řádu a jen den předtím, než bude hlava státu v Praze vítat ruského prezidenta Dmitrije Medveděva. Do Ostravy už prezident letos vlakem cestoval, využil přitom služeb ČD.
Související
Tanečky kolem Turka. Exprezident Klaus nechápe, co se děje
Zeman ještě není fit. Na Pražském hradě bude v úterý chybět
Aktuálně se děje
včera
Metro čeká výluka o prodlouženém víkendu. Nahradí ho autobusy i tramvaje
včera
Zlomový moment po vítězství nad nemocí. Princezna Kate se chystá do Itálie
včera
Čeští hokejisté přišli o trénink před Švédskými hokejovými hrami. Kvůli díře v ledu
včera
Obchody se musí řídit zákonem. V pátek do center a supermarketů nechoďte
včera
Trump lituje úmrtí zakladatele CNN Turnera. Byl to přítel, svěřil se prezident
včera
Rozloučení s hitmakerem Oskarem Petrem proběhne v úterý, oznámila rodina
včera
Hasiči předali požářiště v Českém Švýcarsku národnímu parku
včera
Meteorologové opět nevylučují výskyt bouřek. Tentokrát hrozí i na východě
včera
WHO pátrá po původu hantaviru. Objevila pacienta nula
včera
Hantavirem se zřejmě nakazila i letuška. Na palubě letadla bylo téměř 400 lidí
včera
NBC: Trump musel zastavit operaci Projekt Svoboda kvůli Saúdům. Zablokovali Američanům vzdušný prostor
včera
Po cestujících z MV Hondius pátrají úřady z celého světa. Kolik jich je přitom nikdo neví
včera
Případ lodi MV Hondius je pro vědce výjimečný. Jak se hantavirus šíří a hrozí další globální pandemie?
včera
Svět v pohotovosti. Loď MV Hondius opustilo 40 lidí, letadly odletěli domů
včera
Patří mezi nejsmrtelnější viry vůbec. Jak se hantavirus dokáže šířit mezi lidmi?
včera
Motoristé nás zklamali, přiznávají Češi. Do Sněmovny by je znovu neposlali, ukázal průzkum
včera
MV Hondius míří k Tenerife. Z lodi zmizelo 23 lidí, WHO po nich vyhlásila pátrání
včera
V Praze opět explodoval bankomat. Pachatele hledal i vrtulník
včera
Trump tvrdí, že válka s Íránem brzy skončí. Americký návrh má 14 bodů
včera
Dobré zprávy z Českého Švýcarska. Stupeň požárního poplachu se snížil
Další dobré zprávy přišly z Českého Švýcarska, kde hasiči od víkendu bojují s rozsáhlým lesním požárem. Podle nejnovějších informací se snížil stupeň požárního poplachu. Okolnostmi požáru se zabývá policie.
Zdroj: Jan Hrabě