Praha – Zakladatel a předseda NS-LEV21 Jiří Paroubek se zastal svého stranického kolegy Petra Bendy. Redaktor Hospodářských novin Jiří Leschtina dle Paroubka lhal, když napsal o Bendovi, že je spojen s podezřelými nákupy v Krajské zdravotní, a.s.
Paroubek v dopise adresovanému zmíněnému redaktorovi píše: „pro Vaši informaci Vám chci říci, že nákup přístrojů pro Krajskou zdravotní, a.s. byl proveden v období září až prosinec 2008 (proběhl na základě výběrového řízení a byly uzavřeny smlouvy s dodavatelem o dodávce přístrojů). Petr Benda přišel do Krajské zdravotní 17. 12. 2008. Tedy až poté, co nákup bez účasti P. Bendy proběhl.“
Redaktora dále upozorňuje, že Petr Benda jako předseda představenstva společnost vedl přinejmenším dobře, neboť se mu podařilo „dostat ekonomiku společnosti do černých čísel“. Benda byl však „odejit“ na základě vůle podle Paroubka „korupční“ koalice ČSSD-ODS, která vede Ústecký kraj, a dnes je hospodaření společnosti zase ve ztrátě.
„Nemám o Vás jako o novináři valné mínění. Váš dnešní článek mě jen utvrdil v mém názoru. Nechci přitom hovořit o Vaší svazácké minulosti, ale o faktech. Hovořit v souvislosti s Petrem Bendou o černých duších je jen úsměvné. To je asi stejně prokazatelné, jako to, když budu říkat, že články, jež podepisujete, za Vás prefabrikuje někdo jiný,“ dodává Paroubek.
Související
Zeman na protivládní demonstraci v Praze. Zmínil ho i Paroubek
Jiří Paroubek byl zvolen předsedou nové ČSSD
Aktuálně se děje
včera
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
včera
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
včera
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
včera
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
včera
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
včera
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
včera
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
včera
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
včera
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
včera
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
včera
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
včera
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
včera
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
včera
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
včera
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
včera
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
22. března 2026 21:51
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
22. března 2026 21:02
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
22. března 2026 19:54
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
22. března 2026 19:19
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
Česká výprava atletů se konečně dočkala medaile z halového světového šampionátu. V sobotu se o ni v polské Toruni postarala čtvrtkařka Lordes Gloria Manuel, která si navíc doběhla pro tu nejcennější z nich, když závod na 400 metrů ovládla osobním rekordem, tedy v čase 50,76 sekundy. Jedná se tak pro ni o první výrazný seniorský úspěch, kterým tak navázala na svůj titul juniorské mistryně světa.
Zdroj: David Holub