Praha - Ochrance prezidenta republiky se v souvislosti s napadením Václava Klause v Chrastavě změní způsob výcviku i jejich taktika. Po středečním jednání vlády to řekl ministr vnitra Jan Kubice (nez.).
Pracovní skupina, která vznikla na policejním prezidiu po útoku na Václava Klause, ve středu vládě oznámila svá doporučení k tomu, aby se podobná situace už neopakovala."Je to změna taktiky při ostrých bezpečnostních opatřeních s důrazem na reakci při vzniku problémové situace, doplnění výcvikových metod a modeláže situací, kde hrozí největší rizika napadení chráněné osoby při bezprostředním kontaktu s větší skupinou neprověřených osob a v rámci interních legislativních změn konkretizovat závazné a metodické pokyny při přípravě na bezpečnostní opatření," vyjmenoval doporučení ministr Kubice.Policejní prezidium by také mělo vypracovat zcela novou koncepci ochranných služeb ČR.Ochranka selhala v pátek 28. září, kdy šestadvacetiletý mladík vystřelil na prezidenta Václava Klause z airsoftové pistole. Klaus si z incidentu odnesl lehké zranění pravé ruky. Ochranka na mladíkovu střelbu vůbec nezareagovala a pachatele zadržela až policie.
Související
Motoristé a SPD se nebrání společnému prezidentskému kandidátovi
Pavel připustil, že bude uvažovat o další prezidentské kandidatuře
Aktuálně se děje
včera
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
včera
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
včera
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
včera
Irák zasáhl blackout. USA vyzvaly občany k evakuaci
včera
Válka v Íránu vráží klín mezi USA a EU. Madrid se bouří proti Washingtonu, nesouhlasí ani s Merzem
včera
Izraelské letectvo zničilo připravené íránské odpalovací zařízení balistických raket
včera
Hegseth: Írán se pokusil zavraždit Trumpa, íránský režim je vyřízený. Amerika vítězí rozhodně, ničivě a bez milosti
včera
Hegseth: Operace v Íránu je stále v počátcích. Začneme útočit silněji a hlouběji ve vnitrozemí
včera
Vražda dítěte na Lounsku. Policie přiznala, že zadržela příbuzného oběti
včera
Americká ponorka potopila íránskou válečnou loď. NATO sestřelilo raketu mířící do Turecka
včera
CIA vyzbrojuje Kurdy. Chce vyvolat povstání v Íránu, píše CNN
včera
Babiš si ve Sněmovně hrál na dispečera. Zkritizoval Ryanair, Hřiba poslal na psychiatrii
včera
V čele Íránu zřejmě stane syn ajatolláha Alího Chameneího. Přežil sobotní bombardování
včera
Zemřel legendární spisovatel Dan Simmons, autor kultovních děl Hyperion a Terror
včera
Kontrolujeme Hormuzský průliv, prohlásil Írán. USA to popírají
včera
Izrael vyhrožuje vraždou každému, kdo stane v čele Íránu. Bude okamžitým cílem, varuje
včera
Írán zasáhl americkou základnu v Kataru. Izrael útočí po celém Teheránu
včera
Počasí: Během dne se oteplí až na 17 stupňů, mrazy ale zatím zůstanou
3. března 2026 22:00
Francie posílá na Blízký východ letadlovou loď. Britské stíhačky začaly sestřelovat íránské drony
3. března 2026 20:49
Írán už nemá žádné námořnictvo, letectvo ani radary, prohlásil Trump
V Oválné pracovně se v úterý uskutečnilo první veřejné vystoupení Donalda Trumpa k íránskému konfliktu od jeho vypuknutí. Americký prezident při setkání s německým kancléřem Friedrichem Merzem konstatoval, že íránská armáda je po úderech v troskách. Podle jeho vyjádření ztratil Teherán kompletní kontrolu nad vzdušným prostorem i námořní kapacity a jeho radary byly vyřazeny z provozu.
Zdroj: Libor Novák